Придбати мережеве сховище (NAS) не складно, якщо правильно підібрати товар з потрібними характеристиками. Багато хто задається питанням, що це і як працює. Представляє систему зберігання даних з деяким дисковим масивом, який під'єднується до локальної мережі та підтримує функційність за прийнятими протоколами. 

Який виріб обрати

Як зробити правильний вибір для дому — популярне питання серед покупців. Передусім, варто визначитися, з якими цілями буде використовуватися техніка та чи необхідна взагалі. Потрібно знати, скільки пам'яті потрібно залежно від типу інформації та значущості. Замість таких товарів можна використовувати малопотужний комп'ютер, який збирається з окремих комплектуючих.

У виборі виробу з декількома відділами для жорстких дисків потрібно враховувати такі деталі: чи можна замінити диск, або як називають «гаряча» заміна, монтаж накопичувача здійснюється безпосередньо або за допомогою полозків. Варто знати, які розміри дисковод підтримує, чи є охолоджувальна система й чи закриваються відсіки спеціальними дверцятами або замком.

Основні типи й технічні показники мережевих сховищ (NAS)

Виділяють безліч різновидів. За виглядом форм-фактора розрізняють стандартні та стійкові. Другі досить надійні, мають високу продуктивність і високий показник місткості зберігання — як мінімум чотири диски. Вони мають два блоки живлення. Часто застосовуються в домашніх умовах, на офісі, підприємствах.

Класичні відрізняються ширшим вибором різновидів. Можна виділити такі групи: користувачі для дому та малий офіс, груповий бізнес, підприємництво, виробництво. Кількість слотів залежить від структури, функційності та програмного забезпечення.

Для зберігання файлів використовують параметри RAID,що дають змогу сприймати кілька встановлених дисків як єдине ціле. Зазвичай комплектується 7 основними і 3 додатковими типами масивів, кожен з яких має певне значення. Основні: RAID 0-6, допоміжні — RAID 10, 50, 60.

Інформація копіюється, якщо один з жорстких дисків виходить із ладу, що допомагає не втрачати потрібних файлів. У разі заміни поламаного диска, дані автоматично передадуться на новий. Деякі різновиди можуть бути розпаяними процесорами ARM, що підійде для застосування в домашніх умовах, в офісах, оскільки доступу до дисків небагато.

Такі типи мережевих сховищ (NAS) споживають велику кількість електроенергії. Спеціальна програмна платформа стежить за адмініструванням, наявністю потрібних функцій. Сьогодні багато хто використовує для під'єднання до керованої панелі браузери. Вони бувають двох типів — фірмові та сторонні. Перші пишуться представниками DiskStation Manager від Synology. Другий тип від виробників, які не беруть участі в комплектації й подальшому виробництві продукції, наприклад, як Microsoft.

Скільки портів, отворів та інтерфейсів, залежить від моделі. USB-порти можуть досягати від двох до шести або більше. Можливе під'єднання окремих функцій: твердотільні SSD, жорсткі диски, Wi-Fi, флеш-пам'ять, принтери тощо. Портів Ethernet налічується до чотирьох. Певні типи комплектуються HDD, FireWire. Виділяють таких відомих виробників, як Bufallo, D-Link, Seagate, Synology та ін.

Бувають зі встановленим Wi-Fi маршрутизатором, якщо немає такої функції, то доводиться з'єднуватися через роутер. Завдяки цьому можна з'єднати всю техніку, як-от ПК, планшет, телебачення і сховища, у єдину локальну мережу. Якщо під'єднати інтернет, то це дасть змогу користуватися особистими файлами з глобальної мережі. Багато моделей мають вбудований вентилятор, щоб пристрої не перегрівалися і для охолодження жорстких дисків. Можлива наявність декількох роз'ємів для живлення, що дає змогу з'єднуватися з джерелом безперебійного живлення.

Треба купляти товари в перевірених виробників, які надають гарантію й сертифікат якості на товар. Цінова політика досить різна, залежно від характеристик і функцій моделі. Під час купівлі та вибору мережевих сховищ (NAS) варто прочитати і прислухатися до відгуків, порад досвідчених людей або тих, що вже використовують таку продукцію.

Показати ще 60 товарів