Досить часто покупці плутають оливки з маслинами. Насправді, це не різні продукти. Оливки — це такий плід, що росте в країнах Середземномор'я. Вони смачні та несуть у собі безліч корисних речовин. Відрізнити їх від маслин можна за зовнішнім виглядом, так вони зелені, а маслини — чорні. На наших теренах ці продукти вважаються абсолютно різними, але це не так. У всьому світі є тільки одне найменування плода — оливка, просто вона має кілька класів і типів, тому й отримала другу назву.

Позитивні властивості оливок і маслин

Користь від продукту колосальна. Це дерево вважається безсмертним, оскільки воно повільно росте, але його тривалість життя затягується до двох тисяч років. Олія, яка добувається з плоду, має не менше корисних речовин, ніж свіжий товар. Вона позитивно впливає на серцево-судинну систему.

Їх поділяють на дві групи — збагачені жирами та столові. Перші використовуються в приготуванні оливкової олії, а другі можна їсти в натуральному вигляді. У двох варіантах є багато вітамінів, ненасичених жирних кислот, білка, калію, фосфору, заліза. Кислоти, які є в продукті, потрібні для відновлення й поліпшення оболонки клітин.

Їх рекомендується вживати людям у будь-якому віці. Добре діють як профілактичний засіб від виразки шлунка, проблем із печінкою, серцем і судинами. Плоди можна сміливо вживати разом із кісточками. У них також міститься багато вітамінів і поліпшується травлення в шлунково-кишковому тракті.

За допомогою цього продукту можна налагодити не тільки внутрішній стан організму, але і внутрішній. Вони покращують відтінок обличчя, впливають на нервову систему. Гінекологи радять їх також у разі швидкої менопаузи та клімаксі. Тому їх можна їсти не тільки коли хочеться, але й із метою лікування.

Різновиди

До нас більшість оливок доходить консервованими в банці, але користь від цього суттєво не зменшується, просто потрібно знати, які вибирати. Фахівці з плоду створили міжнародну класифікацію. Перший пункт, за яким розподіляють продукт, це зовнішній вигляд, а саме колір. Чорний показує, що плід уже стиглий, а зелений вказує на недозрілі.

За характером виділяють три групи - столові, олійні, комбіновані. Для консервації потрібні однакові за розмірами та формою продукти. Щоб правильно їх підібрати, плоди вимірюють не за розміром, а за кількістю штук у кілограмі. Їх може міститися від 70 до 420 штук на один кілограм. Консервуватися вони також можуть у різній формі. У банці плоди бувають чотирьох типів:

  • Без кісточок. Для приготування проходять спеціальну обробку сіллю, перцем, лимоном та іншими інгредієнтами для маринаду.
  • Різані. Спеціальний тип подавання, призначений для швидкого використання і приготування страв.
  • З кісточкою. Наповнені максимальною кількістю корисних речовин, оскільки містять усі елементи плода.
  • Фаршировані. Заправляються невеликі оливки іншими продуктами та є готовою стравою.

Більшість сортів оливок вирощуються в субтропічний країнах, де є доступ до моря, де гарна погода упродовж усього року та практично не буває холодів. Класифікувати товар також можна за країною-виробником. Досить часто на прилавковій полиці зустрічаються плоди з Греції, Туреччини, Франції, Італії, Іспанії, Сирії й багатьох інших країн.

Поради щодо вибору

Купуючи маслини, потрібно розуміти, що знаходиться в банці, оскільки саме в такому вигляді найчастіше доходить продукція до більш холодних країн. Щоб не розгубитися і знати, як вибрати продукцію, варто спочатку проконсультуватися з фахівцями, кухарями або запитати поради в покупців.

У відгуках про продукт можна знайти безліч порад, як не прогадати з інгредієнтом. Рекомендується брати оливки в прозорій упаковці. У них довше зберігаються пастеризовані інгредієнти. Плюс, можна оцінити розмір і стан плода. Обов'язково також потрібно подивитися на їхній відтінок. Якщо продукт надмірно темний, то, ймовірніше, його обробляли хімічним шляхом, а то і додавали барвники. У такому товарі залишилося мало корисних інгредієнтів.

Маслини без кісточок не мають бути надмірно темними. Якщо інгредієнт купувався без термообробки та пастеризованого пакета, то краще його зберігати в холодильнику. У разі купівлі товару в банці краще оглянути її на наявність вм'ятин, пробоїн і дефектів. Пошкоджена упаковка говорить про неякісний товар.

Показати ще 60 товарів