Ніжні та витончені квіти орхідеї підкорюють своєю красою з першого погляду. І сьогодні, щоб озеленити своє підвіконня, дедалі більше квітникарів-аматорів купують у дім цю заморську кімнатну квітку. Однак, попри всю свою красу, орхідея вважається досить примхливою рослиною, яка потребує особливого догляду і належних умов для гарного квітнення.

Види й особливості кімнатних орхідей

Орхідеї — одне з найбільших сімейств диких одночасткових рослин, що ростуть на всіх континентах, окрім Антарктиди. Більшість видів орхідей зосереджено в тропічних широтах, але деякі з них доступні й для вирощування в домашніх умовах.

Новачкам-квіткарям своє знайомство з орхідеями краще починати з Фаленопсису (лат.Phalaenopsis) — найпопулярніший вид орхідеї, що вирізняється довгим квітненням (до 6 місяців) і досить простим доглядом. На сьогодні є два різновиди Фаленопсису: звичайна рослина, довжина якої може сягати 1 метра, і мініатюрна — не більш ніж 30 см. Кількість листків у дорослої орхідеї Фаленопсис варіюється від 4 до 6 штук — усі вони зібрані в розетку, а їх довжина може сягати 30 см. Що стосується квітів, то вони можуть бути різних розмірів і форми, а їх колірна палітра варіюється від однотонних (білі, фіолетові, жовті, рожеві) до плямистих або в смужку суцвіть.

Ну а для квітникарів-експертів підійдуть цікавіші види орхідей:

  • Ванда — вважається королівською рослиною і, відповідно, потребує особливого догляду. Королівська Ванда має виразне стебло з циліндричними листками, з пазух яких утворюються квітконоси. Під час квітнення квітконоси дають досить велику кількість квіточок (діаметром до 10 см), які можуть бути забарвлені в різні кольори, основними з них є ліловий, рожевий і блакитний. На відміну від інших видів орхідей, квітне Ванда досить довго — до 12 тижнів.
  • Цимбідіум — одна з найкрасивіших орхідей, що потребує особливого догляду, адже вирощувати квітку в горщику в домашніх умовах досить складно, але все ж можливо. На відміну від Фаленопсису, для розвитку кореневої системи Цимбідіуму потрібен важчий ґрунт, здатний затримувати вологу, а для гарного квітнення — частий полив і регулярний перепад денних і нічних температур. Квіти Цимбідіуму можуть бути абсолютно різних відтінків, а в діаметрі сягати 13 см. Також відмітною рисою орхідеї є квітконоси — вони можуть бути як вислі, так і прямі.
  • Катлея — одна з найефектніших за зовнішнім виглядом рослин. Від інших кімнатних орхідей Катлея відрізняється наявністю губи незвичайної форми, водночас вона і сама квітка забарвлені в контрастні кольори. Під час квітнення рослина може давати до 10 великих квіток, колірна палітра яких може варіюватися від темно-лілового (майже чорного) до білосніжного кольору. А сам аромат квітів схожий на лаванду або лілію. Також Катлея є однією з небагатьох орхідей, яка може мати сині пуп'янки та квіти.

Купити кімнатну орхідею з доставкою Україною можна онлайн в інтернет-магазині ROZETKA. Ми здійснюємо доставку будь-яким зручним для вас способом: кур'єром на адресу або до відділення пошти для самовивозу.

На що звертати увагу, обираючи кімнатну орхідею

Щоб добрати гарну та здорову орхідею, обираючи рослину, треба звертати увагу на:

  • вік саджанця — рослина має бути молодою;
  • стан листків та кореневої системи — коріння має бути здоровим і цілим, а листки щільними, без механічних пошкоджень і плям;
  • зовнішній вигляд і наявність квіток — квіти мають бути красивими та правильної форми, а їхні краєчки мати округлу форму.

Обравши кімнатну орхідею, рекомендуємо відразу замовити на сайті ROZETKA горщик, субстрат для вирощування квітки, а також добрива. У каталозі представлений великий асортимент рослин від провідних українських розплідників, а також витратний матеріал для вирощування орхідей за доступною ціною. З докладнішою інформацією та відгуками наших покупців можна ознайомитися в картці товару.

Показати ще 60 товарів