Прогулянку із свійським чотирилапим другом неможливо уявити без нашийника. До нього кріпиться повідець, що дає змогу контролювати поведінку собаки. Є різновиди із шипами, які надають авторитету тварині, шкіряні для міцності й солідності. Не можна сказати, що всі товари такого класу призначені для вигулювання. Є спеціальні нашийники від бліх, що запобігають появі дрібних паразитів.

Перші згадки про цей виріб належать до Давнього Єгипту. Собаки були мисливцями, ховалися поруч із кішками, були прирученими, але не свійськими. У Греції були пастухами, є свідчення про наявність шкіряних ремінців із шипами, що захищали горло від хижаків. У Стародавньому Римі нашийники стали прикрасою для тварин. Цезар наказував приділяти живності увагу, іноді більше, ніж рідним дітям. За ренесансу вони стали виключно декоративним предметом, що прикрашав шиї свійських собак, вони слугували показником породи, відсутність призводила до смерті. Є музей нашийників, розташовується поблизу Лондона, охоплює 500 років історії цього експоната. Спочатку зібрав колекцію Джон Хант, потім вона поповнювалася різними фондами. Визначимося з їхніми різновидами в наш час:

  • Для кішок. Невеликі, зазвичай із додатковими прикрасами, як-от ім'я або дзвіночок. Домашнім не обов'язково носити нашийник від бліх, досить декоративного, з легким пластмасовим карабіном.
  • Для великих собак. Підійде строгий варіант для упокорення вдачі або зроблений зі щільної тканини, пес великої породи може легко порвати його чи стягнути ремінець.
  • Для маленьких собак. Для невеликих порід тварин використовуються тоненькі, не громіздкі нашийнички, можна не заморочуватися з карабіном, такі собаки не сильніші за кішок, тому вистачить негроміздкої моделі. Боїтеся зробити боляче, потягнути — підійде товар, що охоплює лапи. Основне навантаження буде лежати на тулубі тварини, не спричиняючи дискомфорту
  • Електронні нашийники. За допомогою натискання кнопки дресирувальник передає імпульс, тоді собака виконує дію на відстані. Функція пошуку пса розв'яже проблему втрати улюбленця. Сигнали бувають попереджувальними, сильними. Нашийник імітує голос господаря або дичини на полюванні. Незамінна річ, якщо у вас мисливська або велика породи.
  • Аксесуари до нашийників. Можуть бути дзвіночки, кісточки з іменами, різноманітні фігурки, додаткові стрази, кулони, кольорові маячки. Різнокольорові металеві кільця, хустки. Важливий атрибут — адресник. Туди можна покласти папірець з ім'ям господаря й адресою проживання, у разі втрати собаки ті, хто знайшли, легко повернуть його додому.

Асортимент товару

Серед великого асортименту легко знайти потрібний товар. Для собак виділяють виставкові нашийники, електронні, строгі, шкіряні, від бліх. Гламурні для дрібних порід, більш серйозні для великих. Можна підібрати поясок з огляду на тип шерсті, щоб вона не кошлатилася, спричиняючи неприємні відчуття вихованцеві. Матеріали: нейлон, натуральна шкіра, сталь. Спираючись на відгуки, рекомендується вибирати потрібну країну виробника: Україна, США, Німеччина, Китай та інші. Аксесуари зроблять тварину гламурною, не дадуть загубитися серед їй подібних: брелок-ліхтарик, медальйон з адресою, оберіг, мигалки. Вам надається можливість вибрати колір, який найбільше підходить собаці.

Поради щодо вибору нашийника

Думаєте, як вибрати нашийник? Добре підібраний, допоможе керувати собакою без шкоди для обох сторін. Це обов'язковий атрибут, що знаходиться на шиї весь час, для безпеки і краси. Запам'ятайте, повсякденний ремінь має бути: зручним, облягати шию, практичним, міцним. За бажанням доповніть його іншими елементами, табличками з адресами, іменними тощо. Для дресирування зупиніться на ривковому нашийнику, він зробить підопічного слухнянішим. Може бути шкіряним або з металевими кільцями. Строгі коректують проблему з поведінкою, за допомогою затуплених шипів усередині. Перед використанням прочитайте, як правильно його одягати. 

Правила догляду за аксесуаром

Будь-яка річ вимагає догляду, нашийник не виняток. Шкіру рекомендовано частіше мочити, підсушуючи на вогні, протирати спеціальними розчинами, що допомагають зберегти естетичний вигляд. Синтетичні не вимагають особливого догляду, можна мочити, прати у разі сильного забруднення, але стежити за металевими елементами. Іржа послабить кільця, зіпсує естетичний вигляд. Важливо пам'ятати про дезінфекцію, якщо пес контактував із хворими тваринами або ж носив чужий нашийник, недотримання цього пункту може призвести до поганих наслідків. Бажано дезінфекцію проводити нечасто, оскільки якісно це зробити досить складно, особливо, якщо аксесуар не металевий.

Показати ще 60 товарів