Заспокоїти дитину й задовольнити потребу в смоктанні допоможе пустушка. Ці потяги закладаються ще в утробі. Малюкові до певного віку необхідно тренувати щелепу. Це безпосередньо пов'язано з подальшим становленням молочних зубів.

Різновиди пустушок

  • Анатомічна. Наконечники довгасті та сплюснуті. Форма підходить будові щелепи. Підбирається залежно від ваги. Зроблені за спеціальними технологіями, рівномірно розподіляють тиск на ясна. Такі товари сприяють розвитку правильного прикусу. Не дає змоги заходити зайвому повітрю. Підійде діткам із 6 — 18 місяців.
  • Ортодонтична. Бувають трьох видів: вишенька, метелик, серце. Перший тип рекомендується дитині з 0-6 місяців. Дитина захоплює ротом соску, як груди матері. На кінці вона округлої форми. Це зберігає спокій тривалий час. Така пустушка істотно знижує небезпеку деформації зубів.

Під час перебування виробу в роті, дитина почувається спокійно. Вона відчуває безпеку, це сприяє міцному сну. Якщо поруч немає улюбленої іграшки, вдаються до будь-яких предметів побуту або іграшок. Вона так само є своєрідною альтернативою смоктанню великого пальця. Зараз складно уявити спокійне немовля без соски, а з появою барвистих моделей до них прикуто ще більше уваги.

Матеріали виготовлення

Сучасні пустушки виготовлені з матеріалів, найбільш придатних для маленького організму. Технології дають змогу зробити сировину безпечною, гіпоалергенною. Молодим мамам не треба буде переживати щодо алергій та інших хвороб. Усі товари виготовляються за декількома технологіями і з трьох основних видів матеріалу:

  • Латекс;
  • Пластик;
  • Силікон.

Є товари, виготовлені з натурального каучуку — латексу. Вироби з цього матеріалу лікарі часто рекомендують слабким новонародженим і недоношеним немовлятам. Дитина сприймає таку соску, як груди матері. Вади такої пустушки в тому, що вони деформуються під впливом сонячних променів. У разі випадання з порожнини рота, вона швидко збирає бруд. Треба змінювати за місяць використання.

Найміцнішою й найдовговічнішою матерією є силікон. Цей синтетичний виріб вільно може слугувати понад шість тижнів. Якщо є ушкодження, його треба поміняти після закінчення семи місяців. Великий плюс у можливості мити соску під гарячою водою. Для економії її можна виварювати, вбиваючи мікроби. Легко миється, стійка до забруднень. Не видає неприємних запахів. Поява жовтизни не означає, що товар зіпсований. Це цілком нормально для виробу, виготовленого із силіконової сировини.

Вади — надмірна м'якість. За наявності зубів малюк із легкістю може перекусити пустушку. Найпопулярнішою фірмою, що випускає товари для немовлят, вважається AVENT. Нещодавно у світ вийшла нова ортопедична модель для новонароджених. З першого дня появи на світ силіконові пустушки піклуються про правильний розвиток дитини.

Поради щодо вибору

Батькам треба серйозно поставитись до вибору пустушки для дитини. Предмет, який використовують як заспокоєння — далеко не дрібниця. Неправильно підібраний товар позначиться на здоров'ї в майбутньому. Перед тим як вибрати соску, потрібно визначиться, що краще підійде для певного віку. Є три категорії — А, В, С. Вони мають вікові обмеження, і в цьому моменті важливо не помилитися. Треба збільшувати розмір із поступовим дорослішанням дитини.

Відштовхуватися варто і від фізичних особливостей дітей. Якщо розвиток відбувається повільніше, ніж в однолітків, не можна давати велику продукцію. Заповнюючи всю порожнину, повітря не буде надходити повноцінно, дитина буде давитися. Матеріал так само відіграє роль. Треба вибирати товар із сучасних матеріалів, гума викликає висип, важко сприймається організмом.

Основа пустушки не менш важлива. Цілісна конструкція убезпечить потрапляння зайвих предметів до рота. Щиток обов'язково має бути широким. Присутність виїмки для носа викреслить можливість тиску кільця. Варто звернути увагу на вентиляцію, завдяки їй немовляті буде легше дихати. Рельєфність предмета запобіжить скупченню слини. Перед купуванням треба почитати відгуки про виробників, проконсультуватися з педіатром. Консультант підкаже, яка фірма найкраще підійде для використання дітьми в різному віці.

Показати ще 60 товарів