Шановні клієнти!

Нагадуємо вам, що Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», прийнятим 15.01.2015 р, було внесено зміни до Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» від 10.05.1993 № 46-93, згідно з якими з 1 січня 2018 року скасовується дія цього Декрету та припиняє свою діяльність державна система сертифікації (колишня система УкрСЕПРО).

Цей крок спрямований на перехід від застарілих методів підтвердження відповідності продукції (обов'язкової сертифікації) до сучасних, загальноприйнятих у розвинених країнах, – модульної оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів у законодавчо регульованій сфері і добровільної сертифікації – у законодавчо не регульованій.

З 1 січня 2018 скасовується обов'язкова сертифікація продукції, що виконувалася відповідно до Декрету (і власне втрачає силу сам Декрет). Це означає, що в подальшому вся продукція, яка входила до переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, затвердженого Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 року № 28, не підлягає обов'язковій сертифікації.

На даний час оцінці відповідності (декларування відповідності техрегламенту) підлягають іграшки, мийні речовини, електропобутова продукція, електричне, механічне, медичне обладнання, інша продукція, використання якої може бути небезпечним для людини і навколишнього середовища, і на цю продукцію поширюються технічні регламенти, яких налічується понад 50.