Зібрати компанію друзів і вибратися в похід — просто, коли передбачені намети й аксесуари для цього. Різні типи походів, кемпінгів, вилазок, подорожей можуть урізноманітнити функціонально різні палатні устатковини. Раніше для туристів було не особливо принципово, що їм послугує житлом під час кожної масштабного дії, багато-хто обходився звичайними спальними мішками, а якщо намет і був, то ним слугував максимум шматок брезенту. Технології та виробництво дійшли до того рівня, коли цей тип продукції відзначається величезним розмаїттям. Вони мають змогу підлаштовуватися до погодні та стихійних умов, до особливостей місцевості.

Різновиди наметів і аксесуарів до них

Існує перелік можливих палатних устатковин для вибору для певних обставин. На сьогодні туристичний рух набирає обертів, розвивається в різних напрямках і передбачає розвиток сучасного спеціального обладнання для певних ситуацій.

  • Намети для велотуризму. Є ультралегким, забезпечує комфорт під час транспортування. Як для різновиду аматорського туризму, цей варіант підходить, адже в ній немає особливих складнощів. Через особливі стяжки, що дають змогу міцно стиснути й без того невеликий в розмірах намет, питання комфорту та зручності закрите. Характерна модель із тамбуром для зберігання велосипеда.
  • Намети для високогір'я. Поділяються на штурмові й експедиційні. Вони мають велику витривалість до поганих погодних умов, на відміну від інших підтипів, через своє особливе призначення.
  • Намети для кемпінгу. Модель сімейного типу, відзначається великими габаритами. Найчастіше пристосована до перебування в ній дітей. Призначена для використання в літній період, для відпочинку біля водойми або просто на природі в гарну погоду. Здебільшого трапляються чотиримісні «номери».
  • Намети для піших і гірських походів. Будова залежить від площі розміщення й текстури землі місцевості. Як і велотип, відзначається легкістю і простотою в перенесенні.
  • Універсальні намети. Головна риса — легкість. Не обмежені рамками характерних вилазок, підходять для більшості випадків.

Експедиційний тип, яким славляться туристичні намети й аксесуари для високогір'я розроблений переважно для створення таборів у певній місцевості, часто для тривалого перебування на місці з можливістю зміни локації. Може бути основним помічником під час акліматизації туриста, який подорожує горами. Для них не є перешкодою снігопади, холоду або дощі. Намети для сходжень — друга назва штурмових. Виступає практично аналогом попереднього виду, але відзначається легкістю й компактністю. Слугує для нетривалих облаштувань «житла» на шляху до вершини, у буквальному сенсі цього слова.

форми продукції

Розрізняють три види наметів шатро, або іншими словами, двосхила форма, напівсфера та напівбочка. Шатрова форма — найдавніший варіант товару, тому відзначається низькою ціною. За зручністю поступається іншим, адже є одношаровою й не передбачає сфер захисту користувача від несприятливих умов. Дві дуги по центру виробу — основна риса напівсфери. Саме через їхню наявність, вона стійка під час сильних вітрів. Встановлення є легким, тому під час проходження великих дистанцій для відпочинку можна впродовж невеликого проміжку часу самостійно й без проблем розмістити намет. Тунелем називають третій тип продукції — напівбочки. Вони отримали таке «прізвисько» через свою підвищену комфортабельність, як порівняти з іншими типами, і довжину, що впливає на місткість і обумовленість життя.

розшарування продукції

Будь-які різновиди наметів і аксесуарів із безлічі варіантів діляться за конструкцією на одношарові та двошарові. Відповідь криється в назві: один шар матеріалу та два. Якщо ви переймаєтесь питанням, як вибрати цей важливий елемент туристичного спорядження, потрібно враховувати, що двохшарові моделі обладнані водонепроникною поверхнею, призначені для довгострокових ночівель, адже мають високу комфортабельність. Такий вибір стане вдалим для риболовлі в холодні ночі. Для цього захоплення підійде й одношаровий намет, але найчастіше, це вибір для теплих «сухих» пір року.

Показати ще