Печі — це основа будь-якого заміського будинку чи дачі. Для підтримки стилістики та створення затишку підбирають найрізноманітніші каміни. Виробники виготовляють їх із різних матеріалів і в різних формах. Найпопулярнішими вважаються чавунні, сталеві й комбіновані. Такі печі добре віддають тепло в будинок. Конструкція в них досить проста, для опалення використовуються дрова або інше тверде паливо. Вони можуть бути оснащені невеликою плиткою, що підвищує їхню функціональність серед інших моделей.

Різновиди печей і їхній вибір

Крім вищезазначених різновидів також виділяють інші типи, які визначаються за призначенням. Виробники виділяють три основні категорії печей для дому та дачі — опалювальний варіант має закриту конструкцію для кращого утримання тепла. Варильно-опалювальні мають одну або кілька конфорок, що дає змогу готувати їжу. Також вони добре справляються з обігрівом приміщення. Такі печі часто красиво стилізовані, щоб вписуватися в інтер'єр будинку. Ще вони можуть бути зі склом, щоб виконувати роль каміна. Повноцінні печі-каміни мають вогнетривке скло. Для їхнього встановлення достатньо вивести димар на вулицю. Вони бувають трьох типів — конвекційні, калориферні й газогенераторні.

Абсолютно всі каміни виконують одну з важливих функцій — декор приміщення. Тому виробники вигадують нові форми, прикрашаючи й доповнюючи їх різними елементами. Вибираючи печі, варто враховувати кілька моментів, які допоможуть зробити вибір:

  • Швидкість нагрівання повітря;
  • Максимальна потужність;
  • Об’єм приміщення.

Також варто підбирати піч за типом палива. Більшість камінів розпалюються на дровах. Цей паливний елемент має хорошу теплотворність і не вимагає особливого місця для зберігання. Також можна використовувати торф, а саме висушені залишки перегнилих рослин. Зберігається він для більшої зручності в брикетах. Теплотворність у нього така ж хороша, але підвищена зольність. Останній варіант обігріву — це вугілля. Такий вид має високу цінність і вартість покупки через складність видобутку. Рекомендується вибирати той тип печі, який можна простіше та швидше розтопити.

Всі печі мають різні назви залежно від конструкції й до них можна вибирати різні додаткові аксесуари. Щоб краще орієнтуватися в металевих виробах, виробники пропонують покупцям ознайомитися з такими типами:

  • Булер’яни. Спеціальна піч, придумана в Канаді. Вона виготовлялася для місцевих лісорубів на півночі, яким потрібно було за 20 хвилин нагріти велике приміщення. Для розтоплювання буллера можна використовувати різні дрібні гілки. У неї високий показник безпеки під час експлуатації.
  • Буржуйки. Розпалюються на різному паливі, що впливає на їхню конструкцію і форму. Це найпростіший варіант варильно-опалювальної печі. Для опалення кімнати використовується велика кількість дров або іншого палива, тому її вважають не зовсім бюджетним варіантом. Функціонувати вони можуть на відпрацьованій олії, газі, солярці, тирсі, вугіллі.
  • Печі з варильною поверхнею. Ідеальний варіант металевого виробу для заміського будинку чи дачі. Таким пристроєм можна й будинок опалити, і їжу приготувати.
  • Комплектуючі до димоходів. Під час встановлення печі та димаря може знадобитися велика кількість різних деталей. Правильний монтаж дасть йому змогу слугувати куди довше й ефективніше прогріти будинок. Залежно від матеріалу печі потрібно підбирати й димар. Особливою популярністю зараз користуються деталі з неіржавкої сталі, оскільки вони стійкі до впливу вологи й інших різних речовин.
  • Аксесуари для печей. Регулярне прибирання та підтримання чистоти в каміні дуже важливе. Для цього є безліч аксесуарів і пристосувань, як-от: лопатки, щітки, кочерги, щипці, підставки, дровниці, термошнури, розпалювачі вогню, хімічні засоби для чищення поверхні.

Вибір печі

Підбираючи підхожий металевий виріб, варто ретельно переглядати його на наявність дефектів, відколів або неточностей. Всі елементи мають функціонувати, ручки для регулювання, стики рівні з точковим паянням без щілин. Важлива повна справність продукту, оскільки під час експлуатації можуть початися проблеми чи щось заклинить. Також варто вибирати піч, опираючись на відгуки в Інтернеті, за цілями, розміщенням й об’ємом кімнати, щоб не було гару й задимленості.

Показати ще 60 товарів