Багато в чому здоровий сон і зняття втоми залежить від подушки й ліжка. З цими елементами декору людина стикається щодня. Завдяки їм можна відпочити, набратися сил і відновити настрій. Багатьом знайома така біда, коли начебто сон повноцінний, але однаково є відчуття втоми. Найчастіше це пов'язано з неправильно підібраною подушкою. Щоб знайти свою ідеальну продукцію, потрібно розуміти, які є різновиди товару, які з них підходять для сну, для вагітних, для декору та ін..

Види та форми подушок

На сьогодні всі подушки представляються у величезному асортименті. Їх поділяють за характером наповнення й застосуванням. Всі подушки можна розподілити в такий класифікації:

  • Антиалергенні. Підходять для людей із різними дихальними алергіями. Вони представляються в таких типах — шовкові, з бамбуковим волокном, з рослинними наповнювачами, синтетичні.
  • Вовняні. Під час виготовлення виробники використовують різні типи вовни. Вони відрізняються своєю натуральністю, повітропроникністю, теплопровідністю, стійкістю до вологи, зручні для тих, у кого запалення, ревматизм, біль в суглобах і м'язах. Їх роблять із вовни — вівці, верблюда, кіз різних порід, ангорських кроликів.
  • Анатомічні. Ідеально підтримують шию і плечі під кутом 90 градусів. Вони корисні людям із проблемами шиї та хребта. Максимально позитивну дію надають у парі з відповідним матрацом.
  • Ортопедичні. Дуже добре підходять для людей із проблемним опорним апаратом. Вони мають функцію пам'яті та спеціальний валик під шию, що підтримує голову в зручному положенні. Вони підходять для людей з остеохондрозом, викривленням хребта, поганим кровообігом у шийному відділі та ін.. Спочатку вони здаються жорсткими й незручними, але для людей із подібними порушеннями вони необхідні.
  • Дорожні. Обов'язковий варіант для людей, які часто подорожують на будь-якому виді транспорту. Найчастіше вони особливої форми півкола, які надають підтримку шиї та голові.
  • З ефектом пам'яті. Ортопедична продукція, її матеріали реагують на показники тепла й тиску. Вони приймають форму людського тіла й запам'ятовують його. Їхня перевага в тому, що приймаючи форму голови, поліпшується кровообіг, розвантажується зв'язковий апарат і мускулатура плечового пояса.
  • Декоративні. Вони призначені виключно для прикраси інтер'єру кімнати. Наповнені вони часто дешевими матеріалами, що знижує їхню якість.

Також є особливі види подушок для годування дитини та для вагітних жінок. Вони дають змогу дівчині зручно лягати на останніх термінах. Вони повітропроникні, гіпоалергенні, підтримують теплообмін. На таких подушках зручно годувати дітей. У такій продукції використовуються натуральні наповнювачі — латекс, овеча вовна, пір'я, волокна целюлози, морські водорості, бувають також пухові варіанти. Інші типи подушок наповнюються синтетичним вмістом — силіконовими кульками, поролоном, синтепоном і фіброю.

Поради щодо вибору подушки

Для того, щоб розуміти, як вибрати подушку треба орієнтуватися в матеріалах її виготовлення, наповнювачах, розмірах і призначенні. Насамперед, потенційний покупець має визначитися, навіщо йому потрібен цей товар. Для вирішення цього питання надані моделі товарів у вищезгаданій класифікації. Також варто зрозуміти, кому купується продукція — для дітей, для вагітних, для себе. Відповідно до цього можна вибирати за розмірами — квадратні, прямокутні, овальні, круглі, ортопедичні, індивідуальні.

Під час підбору бажано враховувати деталі пошиття. Від крою та форми залежить зручність сну. Шви мають бути міцними та дрібними, щоб наповнювач не вибивався назовні. Якщо нитки й шов будуть поганими, то термін експлуатації виробу зменшується.

Величезне значення також грає наповнювач. Якщо вибирати товари з натуральним вмістом, то раз на кілька років їх треба буде чистити та змінювати на інший наповнювач. Вони також можуть викликати алергію в деяких людей. У синтетичних більше переваг, оскільки їх можна прати в домашніх умовах, а ще вони менше викликають алергічну реакцію. Проте деякі люди принципово не купують синтетичні речі. Від вибору правильної подушки залежить не тільки якість сну, але й настрій, і стан усього тіла.

Показати ще 60 товарів