Для роботи електролобзика знадобляться спеціальні пильні полотна, які розпилюють матеріал. Пили можуть впоратися з різними матеріалами, від дерева до загартованої сталі. Однак, для якісного результату потрібна зміна полотен, адже кожне відповідає за певний тип роботи. Для того щоб користуватися або знати, яка пила за що відповідає, не обов'язково бути професіоналом. Інструмент використовується багатьма в побутових цілях, вивчити всі його особливості можна завдяки елементарній інструкції. Якими ж бувають полотна, розберемося докладніше.

Типи пильних полотен

Для того, щоб поліпшити якість роботи й полегшити процес розпилювання матеріалів, виробники випускають величезний спектр різних пил. Кожна з них має своє призначення. Розрізняють такі типи.

Перший тип називають Т-подібним, випуском таких моделей займається фірма Bosh. Ідея створення також належить їй. Оскільки вони є лідерами, інші виробники стали випускати товар з ідентичними хвостами.  Підійде для шабельних пил.

У-хвіст є не менш популярним серед споживачів. Американський тип, добре підходить для лобзика старого типу. Добре поєднується з моделями, які мають колодкові та гвинтові затиски. Є вузькоспрямовані варіанти, які можуть працювати тільки з певними марками.

З якими поверхнями справляються пилки

Саме ця ознака поділяє моделі, класифікує їх, описує особливості й типи експлуатації. Для роботи по металу підходять полотна, вироблені зі спеціальної сталі, дрібні сегменти залежать від твердості сировини. Чим твердіший матеріал, тим зуб дрібніший.

Моделі, що працюють по дереву, є найдавнішими. Спочатку лобзик призначався для такого типу робіт. До цього дня це його класичне призначення. Пильні полотна виробляються з хромованадієвої стали. Чорнове розпилювання призначається для широкої пили з великими зубами, оскільки потрібна точність і акуратність. Поділяють спеціальні типи, обладнані двома рядами зубів. Вони дають змогу зробити розріз точним, не створюючи задирок. Підійдуть для стрічкових пилок.

Полотна для ламінату мають дещо іншу конструкцію. Вони мають зворотні зуби, що робить товар особливим. Різці зменшують ризик утворення відколів і псування лицьової частини сировини.

Для лобзика, що працює з керамічною плиткою, знадобляться насадки з покриттям із карбіду. Він дасть змогу займатися фігурним різьбленням. Однак таким інструментом вийде обробити тільки настінне полотно, для підлоги знадобиться інший агрегат.

Універсальні типи добре розправляються з дерев'яним покриттям, металевим. Це можливо завдяки двосторонньому покриттю, що включає маленькі й великі зуби. Фігурну техніку не вийде виконувати такими пилками. Останній варіант продукції призначений для особливих робіт. Відрізняються вони особливою якістю матеріалів під час виробництва й довговічністю.

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати пиляльні полотна, потрібно ще раз згадати, що лобзик може розправитися з будь-якими матеріалами. Інструмент універсальний, але для гарної роботи знадобляться якісні насадки. Вибір залежить від щільності й ширини передбачуваних поверхонь для обробки. Передовсім усі моделі відрізняються якістю сталі, з якої вони виготовлені. Уся продукція має спеціальне маркування, яке можливо вивчити за допомогою інтернету.

Для акуратної обробки потрібно підбирати певну кількість зубів і довжину полотна. Великі зуби призначаються для м'якої сировини. Якщо по-простому, середні зуби для ДСП, дрібні – для роботи з металом і пластиком, рівнобедрені різці створено для фігурної обробки.

Від форми пилки залежить багато що, усе підбирається залежно від моделі апарата, його фірми. Такі моменти потрібно уточнювати, або гроші витратяться марно. Бажано придбати кілька варіантів для різних видів експлуатації, тоді лобзик буде виконувати безліч функцій, не припиняючи дивувати господаря. Робити це рекомендовано в спеціалізованих магазинах, для гарантії. Можна почитати відгуки або порадитися з друзями. 

Показати ще 60 товарів