Пластилін: такий звичний і такий незвичайний!

Найзвичнішим і знайомим із дитинства матеріалом для ліплення вдома, у садку та школі є пластилін — спеціальна пластична маса. Він не тільки дає необмежено фантазувати й дарує масу позитивних емоцій. Доведено користь цікавого заняття для дітей, що сприяє всебічному розвитку, зокрема посидючості, дрібної моторики, мислення та уяви. Крім того, підвищує уважність, чинить заспокійливу дію та покращує емоційний стан.

З давніх-давен пластилін використовувався зовсім з іншою метою. Це було якісне віконне мастило й ефективний плямовивідник для паперових поверхонь. Згодом матеріал знайшов широке застосування за своїм прямим призначенням. З нього почали ліпити всілякі фігурки, вироби, сувеніри й навіть картини, тому, крім звичайного виробного різновиду, з'явився скульптурний. Сьогодні виробники випускають безліч різновидів — від легкого пластиліну до кулькового та повітряного.

З чого роблять сучасний пластилін

У виробництві пластичної маси спочатку використовували очищену подрібнену глину. До неї додавали тваринні жири, віск та інші речовини, які не допускають висихання. Згодом деяких змін зазнали не тільки виробничі технології, ставши досконалішими, а й склад. Сучасні різновиди пластиліну дедалі частіше створюються на основі високомолекулярного поліетилену, каучуку, полівінілхлориду та інших високотехнологічних матеріалів, фарбуються безпечними барвниками. Для виробництва деяких із них використовується силікон, завдяки чому вони схожі на жувальну гумку. Спеціальний матеріал для малюків має натуральну основу та є абсолютно нешкідливим навіть у разі випадкового проковтування. Якісну продукцію, що містить добірні речовини, випускають такі відомі бренди:

 • Genio Kids,
 • Ліпака,
 • Koh-i-Noor,
 • Play-Doh,
 • Гамма,
 • Луч,
 • Danko Toys,
 • Magic Dough,
 • Тетрада.

Більшість різновидів якісного пластиліну для ліплення мають низку загальних властивостей. Вони пропонуються всіляких кольорів, форм і розмірів, зазвичай у наборах, іноді укомплектовані спеціальними інструментами. Матеріал найчастіше без запаху, не містить токсичних компонентів, простий і зручний у застосуванні, вирізняється яскравими насиченими відтінками. Він легко мнеться, без зусиль ліпиться, залишається м'яким і не твердне на повітрі, не залишає слідів на руках і на одязі або ж швидко змивається, зчищається. Ще одна його характерна особливість — здатність тримати форму без жодної додаткової обробки. Готові пластилінові вироби зберігаються в незмінному вигляді, якщо їх не піддавати механічному впливу.

Пластилін у каталозі ROZETKA

Усі товари в цьому розділі сайту поділено на три типи:

 • дитячий пластилін — це цілий світ, сповнений неймовірного розмаїття та веселих експериментів, можливих завдяки класичному матеріалу для дитячого ліплення, його використовують удома, в садку, у початковій школі на заняттях образотворчого мистецтва і ліплять із нього все, що дозволяє буяння фантазії;
 • скульптурний пластилін — вибір професіоналів та початківців, учнів художніх шкіл та студентів факультету скульптури, пластичні властивості цього різновиду відкривають безмежні можливості для творчості та самовираження, зазвичай він пропонується в природних кольорах, але легко забарвлюється, також для нього характерна особлива твердість, що дає змогу проробляти дрібні деталі;
 • інструменти для ліплення — до найбільш зажаданих спеціальних пристосувань, які допомагають творити пластилінові шедеври, належать дошки та форми, качалки для моделювання, дерев'яні пісочниці для кінетичного піску.

Сучасна промисловість приємно дивує різноманітністю як юних скульпторів, так і дорослих майстрів. Крім застарілого дитячого пластиліну, трапляються унікальні у своєму роді продукти для креативних малюків і для художнього ліплення професіоналами. Серед них особливо виділяються такі різновиди матеріалу:

 • кульковий — буває дрібнозернистий і великозернистий, різного діаметра, являє собою м'які кульки з пінопласту, які поміщені в пластичну масу, скріплені гліцериновим розчином і зовсім не прилипають до рук;
 • повітряний — поміщений у герметичне паковання, оскільки за кімнатної температури на відкритому повітрі застигає й перетворюється на легку, практично повітряну, але досить міцну субстанцію;
 • плавальний — здатен триматися на поверхні води й не тонути завдяки тому, що удвічі легший, ніж звичайний;
 • флуоресцентний — чарівно світиться завдяки особливому складу і дає неймовірний ефект у темряві;
 • відскочний — набуває потрібної форми під час розігрівання для склеювання різних частин, але остигає та перестає зчіплюватися з будь-якою поверхнею, відскакуючи від неї.

В інтернет-магазині ROZETKA можна знайти найрізноманітніші типи й різновиди пластиліну, обравши відповідний варіант на будь-який смак.

Показати ще 60 товарів