Що врахувати під час вибору подарункової коробки

Вибирати та дарувати подарунок — заняття не менш приємне, ніж отримувати. Але для успішного результату необхідно докласти трохи зусиль. Наспіх куплена в найближчому магазині дрібничка, віддана просто в руки, навряд чи принесе багато радості. Зовсім інша річ — любовно обраний презент, упакований у красиву подарункову коробку.

Навіть якщо естетична цінність для вас не відіграє ролі, з практичного погляду паковання не менш важливе. Захистити подарунок від випадкових ударів й ушкоджень допомагає спеціальний паперфілер, яким заповнюють пусте місце в коробочці.

Варіантів коробок для подарунків багато, але всі різновиди можна умовно поділити на три групи, що відрізняються:

 • За формою і призначенням
 • За розміром
 • За матеріалом

Розглянемо всі групи відмінностей окремо.

Форма та застосування подарункових коробок

Форма паковання не обов'язково має повторювати форму презенту, тут важливіші ваші уподобання і функціональні властивості.

 • Кругла коробка. Має незвичний, стильний та дорогий вигляд, частіше використовується в подарунках для дівчат і жінок. Круглу коробку з ручкою можна згодом використовувати як інтер'єрну шкатулку для зберігання, підвісивши в потрібному місці.
 • Коробка-серце. Таке оформлення, зазвичай, найчастіше вибирають закохані на день святого Валентина. Однак і в будь-який інший день — це цілком доречний спосіб підкреслити глибину своїх почуттів для близької людини.
 • З кришкою. Стандартний варіант зі знімним верхом або відкидною кришкою, що робить виріб схожим на книгу. Класичний варіант святкового паковання хоч на день народження, хоч на Новий Рік. Для дітей вибирайте кольорові коробочки зі стрічкою або бантами, малюки обов'язково знайдуть їм застосування у своїх іграх.
 • З віконцем. Зовнішній вигляд від стандартної моделі відрізняється тим, що в стіні або кришці виробу розміщена прозора вставка, що дає змогу побачити вміст. Такий формат оформлення часто мають коробки для цукерок.
 • Коробка для вина. Виготовляються найчастіше з фанери або дерева, за формою бувають прямокутні, витягнуті або круглі (як тубус). Для жінок вибирайте фігурні, прикрашені візерунками, а для чоловіків — солідні та стримані моделі.
 • Новорічні подарункові коробки. За формою можуть бути будь-якими, тут головна відмінність — у принті. Універсальні варіанти, що годяться для оформлення: Санта-Клаус, олені, ялинки або сніговики.

Розмір подарункової коробки

Вибирати розмір паковання, звичайно, треба, з огляду на габарити вмісту. Подарунок має заповнювати собою до 80% простору, порожнечі краще заповнювати паперфілером або деревною стружкою. Для специфічних предметів, наприклад, елітних ручок або телефонів, часто передбачені спеціальні ложементи з додатковою фіксацією товару.

Матеріали для подарункових коробок

Тут також багато залежить від обраного подарунка. Велика коробка з важким вмістом не може бути виготовлена з тонкого картону, а дерев'яний тубус не підійде для м'якої іграшки. Найпоширеніші й найуніверсальніші варіанти:

 • З картону. Найчастіше використовуються два різновиди: мікрогофрокартон і палітурний картон. Мікрогофрокартон екологічний, доступний і легкий матеріал. Він утворений гофрованим аркушем, обклеєним з внутрішнього боку лайнером, а зовні — крафтом. Палітурний картон вирізняється більшою міцністю й презентабельнішим зовнішнім виглядом, ціна на нього відповідно вища.
 • З дерева. Дерев'яні вироби мають дуже статусний та вишуканий вигляд, чи то тубус, шкатулка, чи то стандартна коробочка. Ідеально підкреслять урочистість привітання, підходять для значущих і пам'ятних подарунків.
 • З бляхи. Бляшані паковання ідеально підходять для зберігання продуктів, як-от печиво, солодощі або чай. Довговічний матеріал, найзахищеніший від зовнішніх ушкоджень.

Обміркувавши всі характеристики бажаного виробу, найпростіше купити подарункові коробки в інтернет-магазині. По-перше, скориставшись фільтрами в розділах, ви спокійно й без суєти підберете собі ідеальний варіант за ціною, розміром, призначенням і матеріалом. По-друге, скориставшись послугами доставляння, вам не доведеться піклуватися про транспортування. Особливо це актуально, зазвичай, для великих наборів подарункових коробок.

Показати ще 60 товарів