Портали для камінів: якими вони бувають

Портали для камінів - це спеціальні елементи, які призначаються для створення зовнішнього оформлення всієї конструкції. Самі портали мають загалом декоративні функції. Саме вони допомагають створити оригінальний і унікальний дизайн конкретного каміна.

Портали можуть виготовлятися з найрізноманітніших матеріалів. Їхнє облицювання може бути як натуральним, так і штучним. Вибираючи його, потрібно орієнтуватися на індивідуальні характеристики конкретного матеріалу.

Зокрема, популярними є оригінальні моделі, які виготовляються з дерева. Найчастіше дерев'яні портали виготовляються з натуральної деревини. Багато потенційних покупців насторожено ставляться до подібних варіацій з огляду на те, що вони можуть займатися. Тому найчастіше їх купують для електрокаміна. Більшість виробників, які позиціюють такі моделі для стандартних камінів, обробляють їх спеціальними засобами. Вони допомагають зберегти портал в ідеальному стані, оберігають його від гниття і виникнення грибкових заражень.

Більш популярними варіантами вважаються портали, які виготовляються з МДФ. Візуально такий матеріал можна прийняти за натуральну деревину. Проте, МДФ — це повністю штучний матеріал. Він може витримати чималу експлуатацію й абсолютно не втратити свій початковий вигляд. Недоліком МДФ є дуже швидка займистість. Тому такі варіації найчастіше використовують для оформлення камінів електричного типу. Портали з МДФ вимагають дуже якісного догляду. Оскільки на них можуть залишатися сліди відбитків пальців, періодично ці конструкції потрібно протирати спеціальними засобами.

Не меншою популярністю користуються портали, які виготовляють із натурального каменю. Вони оптимально підійдуть як для електричних, так і для традиційних камінів. Перевагою таких варіантів є їхній оригінальний і вишуканий стиль. Вони допомагають розробити оригінальний і незвичайний стиль каміна, роблячи його яскравим акцентом домашнього інтер'єру. До того ж, камінь вважається матеріалом, який дуже стійкий до високих температур і полум'я. Тому його частіше використовують для оформлення камінів, які взаємодіють зі справжнім вогнем. Більшість різновидів кам'яних порід, з яких виготовляють портали, не потребують складного догляду.

Портали зі штучного каменю за форматом схожі на моделі з натуральним облицюванням. Основною перевагою такого матеріалу є його знижена маса. Завдяки цьому вдається розробляти портали, які візуально будуть здаватися більш масивними та громіздкими. Штучний камінь не потребує складного догляду та чудово витримує високі температурні режими. Завдяки цьому його часто застосовують для облицювання класичних камінів.

Як вибрати портал для каміна

Вибираючи портал для каміна, потрібно орієнтуватися насамперед на індивідуальні переваги. Так, попередньо варто вирішити, який саме вигляд має мати майбутній камін. Після цього важливо вибрати конструкційний тип порталу. Залежно від розташування каміна, потрібно зробити вибір між кутовими та прямими моделями.

Щоб зрозуміти, як проявляє себе конкретний варіант впродовж експлуатації, можна вивчити відгуки попередніх покупців. Вони поділяться враженням про свої надбання й розкажуть про переваги та вади обраної моделі.

Показати ще 60 товарів