Прасувальні дошки — правильний підхід до прасування

Звичайно, прасувати одяг можна на будь-якій більш-менш рівній поверхні, однак як часто ми сердимося, не знайшовши потрібної площини в себе вдома. Звичайно, ця проблема давно розв’язана, просто ми іноді забуваємо придбати прасувальну дошку, відносячи цей нехитрий побутовий атрибут до не найважливішого в нашому житті.

"Погладити дружину набагато простіше, ніж сорочки та штани", — ця проста народна мудрість свідчить про те, що чоловіки, м'яко кажучи, не дуже приязно ставляться до цього виду домашньої роботи. Але для розв’язання проблеми м'ятого одягу забезпечте вашу половинку якісною дошкою для прасування.

На що треба звернути увагу під час вибору прасувальної дошки

  • Розмір. Так, прасувальні дошки бувають різного розміру. Цей факт часто вислизає з нашої уваги, проте він дуже важливий, якщо ми хочемо, щоб прасування було максимально комфортним. Є прасувальні дошки зовсім маленькі. Вони призначені для прасування дрібних елементів одягу. Стандартними вважаються розміри 110 на 30 або 120 на 38 сантиметрів. Такі дошки зручні для використання й можуть у складеному стані зберігатися в кутку кімнати. Але є моделі трохи менші — компактніші та легші, але, можливо, не зовсім зручні для прасування постільної білизни чи штор. Ваш вибір має бути зумовлений розміром вашої житлової площі та речей, які найчастіше будуть прасуватися на дошці.
  • Підрукавник. Чудовим бонусом для вашої прасувальної дошки стане наявність підрукавника. За допомогою цього нехитрого пристрою прасувати рукави стане набагато простіше, і якість прасування буде вищою.
  • Чохол. Краще купуйте дошку зі знімним тканинним чохлом. А ще краще, якщо в комплекті їх буде кілька. По-перше, чохол можна випрати, а по-друге, якщо під час прасування він пошкодиться, то його замінити простіше, ніж усю дошку. Виготовляються чохли з бавовни та спеціальної антипригарної тканини, на підкладці з повсті, здатної витримувати великі температури.
  • Матеріал. Тут усе просто — прасувальна поверхня має бути рівною. Дерев'яні, металеві, пластикові — на всіх цих видах прасувальних дощок вам вдасться розпрасувати складки та випрасувати комірці. Однак у кожної із них є й свої особливості, про які треба пам'ятати під час підбирання. Однак пам'ятайте, що дерево та метал важать більше, ніж пластик.

Найпоширеніший варіант — прасувальні дошки з ДСП. Таку популярність вони мають завдяки дешевизні сировини. Однак із цієї самої причини вони швидко виходять із ладу, від вологи та пари згодом розшаровуються, згинаються й ламаються. Крім того, подібні дошки досить важкі та не особливо зручні для перенесення.

Суцільнометалеві прасувальні дошки набагато міцніші й надійніші, проте теж важать досить багато. Зручніший варіант, коли поверхня дошки виготовлена з металевої сітки — надійність і якість прасування залишається на тому самому рівні, а вага трохи менша. 

Основа для прасувальної дошки з пластику вважається найзручнішою, але за довговічністю вона навряд чи посперечається з металевою.

Конструкції з дерева коштують дорожче, ніж металеві. Зате дерев'яні прасувальні дошки вирізняються якістю й довговічністю.

  • Конструкція. Стійкість обладнання забезпечують ніжки та кріплення ніжок до самої прасувальної дошки. Найважливіші, звичайно, ніжки — найкраще, щоб вони трохи виступали за краї верхньої частини, це підвищує безпеку. Матеріали виготовлення мають бути в міру легкими, але міцними. Особливо небезпечні місця закриваються гумовими насадками, щоб не поранити людину під час використання та не пошкодити поверхню підлоги.

    Для скріплення ніжок із дошкою використовуються заклепки, зварювання й болти. Останній тип з'єднання вважається найбезпечнішим і найзручнішим, у разі поламання можна легко все виправити. Фіксуватися висота може плавним підняттям або східчастим.

  • Вбудована дошка. Чудовий вид прасувальних дощок, який вбудовується в меблі, які у вас уже є. Це зазвичай коштує дорожче, проте й проблем менше. Принаймні ви матимете обладнане місце для прасування, яке «зникає», коли в ньому немає потреби.

Купити прасувальні дошки можна на сайті ROZETKA, де представлений великий вибір цієї продукції й зручні фільтри для підбирання: країна та виробник, колір, тип, матеріал виготовлення. Також зверніть увагу на фільтр «особливості». У ньому ви зможете знайти дошку з тримачем для дроту, підставкою для праски й навіть поличкою для відпрасованого одягу. І головне — ніколи, чуєте, ніколи не залишайте праску ввімкненою. Навіть якщо ви відвернули увагу погладити дружину або кішку.  

 

Показати ще 60 товарів