Принтери наклейок: призначення та сфера застосування

Принтери наклейок є спеціалізованими пристроями, які призначаються для друку наклейок. Ці технічні одиниці мають досить широку сферу застосування. Вони використовуються для роздрукування штрихкодів, етикеток і схожих поліграфічних елементів.

Апаратура такого типу характеризується дуже компактними розмірами. Більшість принтерів виготовляються у формі невеликої акуратної панелі, на якій розміщується спеціально призначена клавіатура. Такі апарати не використовуються для роздруковування етикеток на стандартних аркушах паперу. Для їх повноцінного функціонування знадобиться спеціалізована стрічка, на якій і буде потрібно друкувати.

За принципом свого функціонування всі принтери наклейок можна умовно розподілити на кілька великих категорій:

  • Прямий термороздрук вважається найбільш поширеним форматом друку етикеток. Він оптимально підійде для стикерів із нетривалим терміном екплуатації. Період, який пройде до повного вицвітання малюнка, обмежується лише кількома місяцями. Цей показник практично повністю залежить від температурних умов. Собівартість прямого термодруку набагато нижча, ніж у термопереносу або термотрансферного. Водночас відпадає потреба використовувати стрічку, тонер або чорнило. Друкована продукція, виготовлена на такому принтері, виготовляється тільки в чорно-білому форматі.
  • Термоперенос. Цей метод полягає в перенесенні зображення на різні поверхні. У разі з принтерами наклейок цією поверхнею стає стрічка для друку. Такий метод є більш ефективним, ніж класичний термороздрук, однак і собівартість друкарського виробу буде трохи вищою. Крім того, термоперенос дає змогу створювати кольорові наклейки або стикери.
  • Термотрансферний друк допомагає створити наклейки для довгострокового застосування, до яких висуваються вимоги про високоякісний друк. Апаратура такого типу функціонує за допомогою фарбувальних стрічок. Вважається найбільш сучасним форматом виробництва якісних стикерів невеликого або, навпаки, збільшеного розміру.

Під час вибору пристрою за таким принципом треба орієнтуватися на друковану продукцію, яку він має робити. Також потрібно визначитися, чи є потреба в кольорових наклейках. Якщо такого завдання немає, можна звернути увагу на спрощені моделі, які функціонують на основі прямого термодруку.

Кожен виробник, який виготовляє техніку такого типу, намагається зробити її максимально якісною та зручною для потенційного покупця. Тому були розроблені дві основні категорії принтерів наклейок, які ґрунтуються на основних принципах їхнього підживлення:

  • Мобільний
  • Стаціонарний

Як вибрати принтер наклейок

Під час вибору такої техніку потрібно орієнтуватися на кілька основних критеріїв. Зокрема, потрібно визначитися з частотою її використання та зразковою сферою застосування. Від цього залежить потрібний набір функціональних режимів і потрібні технічні характеристики.

Крім того, завжди варто звертати увагу на відгуки попередніх покупців. Клієнти, які вже встигли придбати обраний вами варіант, розкажуть про всі його переваги та вади, а також нададуть інформацію про те, як пристрій себе проявляє під час тривалої експлуатації.

Показати ще