Програмною та технічною системою, що реалізовує фіскальні дії, називається реєстратором розрахункових операцій РРО, який експлуатується для операцій з закордонними валютами й реєструє, скільки товарів було продано. До такої продукції відносять електронні контрольно-касові апарати, реєстратори, комп'ютерні касові системи, електронний таксометр, автомат з продажу товарів. Придбати вироби можливо в спеціалізованій крамниці, інтернеті.

Основні характеристики продукції

Багато покупців часто задаються питанням, як правильно вибрати якісний і довговічний товар. Відрізняються багатьма характеристиками один від одного. Залежно від розмірів бувають портативні та стаціонарні. Перший тип займає небагато місця і працює від акумуляторної батареї. Зручний у транспортуванні або використовується в приміщеннях з обмеженою кількістю місця. Зазвичай комплектується спеціальним чохлом.

Стаціонарні великі в габаритах. Має збільшені клавіатуру й індикатори, щоб касиру і клієнтам було зручніше. Застосовуються для роздрібного продажу, у ресторанах і кафе, для підприємців. Може докуповуватися додаткове обладнання: грошовий ящик, сканер штрих-кодів, зчитувачі магнітних карт для касових апаратів.

У виборі потрібно визначитися з приблизною перепускністю торгового місця, умовами, у яких буде використовуватися пристрій. Це означає, чи буде доступ до електронної мережі, наскільки стабільна, чи є перепади температури. Така техніка здійснює готівковий або безготівковий розрахунок.

Колірна гама не відіграє жодної ролі, позаяк колір і функції заздалегідь продумані виробником. І якщо товар буде підходити за кольором, але не за функційністю, варто зробити вибір у бік характеристик. Продукція представлена в широкому асортименті на ринках продажів.

Основні типи реєстраторів розрахункових операцій РРО

Залежно від характеристик товари поділяються на різні групи. Продукція, що може бути використана, заноситься до Державного реєстру РРО. Розгляньмо основні типи реєстраторів розрахункових операцій РРО:

  • Касові апарати. Працює автономно, комплектується клавіатурою, дисплеєм і принтером. Реєструє, скільки продажів було здійснено. Треба зареєструвати у ДФС і надати працездатного стану, а точніше провести фіксалізацію, персоналізацію, програмування товарної бази, форм оплати, реквізити працівників. Такий тип не має можливості під'єднання до облікових програм. З цієї причини облік ведеться старим способом — записом у зошит, або з використанням шлюзів, систем веб-доступу.
  • Фіскальні реєстратори. Представлений чековим принтером, у якому встановлений блок фіскальної пам'яті. Функціонує лише під наглядом іншого облікового програмного забезпечення. Є стандартним варіантом для середнього і великого сегмента роздрібної торгівлі. Для роботи потрібна наявність комп'ютера, планшета, терміналу. Програмне забезпечення має приймати цей виріб.

Працюють у таких режимах: фіскальний і не фіскальний. Перший різновид має реєстр у Державній фіскальній службі. Будь-яка дія записується і зберігається в пам'яті. Відомості про продажі передаються на сервер УКРІНФОРМ.

Друга є чеком, який встановлюється в РРО в такому режимі. Вводиться в експлуатацію у разі навчання та для внутрішнього обліку. Варто враховувати, якими каналами передавання інформації буде комфортніше користуватися. Часто застосовують GSM/GPRS модеми чи інтернет під'єднання.

Важливим пунктом є вибір форм-факторів: RS-232, USB, Bluetooth, Ethernet. Також інтерфейс передавання даних у ДФС. Належать до різної цінової політики, від чого залежить якість товару, і як довго прослугує.

Під час купівлі варто обирати продукцію перевірених виробників. Наявність гарантії й сертифікату якості обов'язкова. Якщо не знаєте, який товар придбати, можна проконсультуватися з фахівцем, що підкаже і підбере якісний продукт. Під час купівлі та вибору реєстраторів розрахункових операцій РРО варто прочитати і прислухатися до відгуків, порад досвідчених людей або тих, що вже використовують таку продукцію.

Реєстратори розрахункових операцій (РРО)