У будь-яких будівельних та ремонтних роботах не обійтися без різальних інструментів різного типу і призначення. Класифікація приладів цього класу досить широка і фахівці виділяють навіть не одну категорію товарів. Великий асортимент продукції дає змогу виконувати різні роботи спеціальними пристроями, а не шукати універсальні моделі, які виконують усі поставлені цілі на бал «3» замість «5». У виборі інструментів варто враховувати не тільки специфіку роботи, але й матеріали, над якими будуть проводитися маніпуляції і їхні характеристики.

Класифікація різальних інструментів

Перший і головний критерій, за яким проводиться систематизація продукції — це конструкція обладнання. Залежно від цього показника виділяють такі товари, різці, свердла, розвертки, плашки, позначники й багато іншого. Також популярність має така продукція:

  • Леза. Це клинуватий елемент різального інструменту, призначений для проникнення в матеріал деталі та відділення його частин.
  • Напилки. Принцип їхньої роботи ґрунтується на пошаровому зрізанні шарів матеріалу. Це потрібно для того, щоб довести деталь до певної форми, розміру або усунути шорсткість.
  • Ножі. Робочою частиною в ньому є клинок — це частина з твердого матеріалу із лезом. Крім клинка, ножі ще обладнані ручкою для зручного використання.
  • Ножиці. Мають дві різальні частини, загострені з одного боку. Мають зручні ручки, що підходять під пальці людини.
  • Ножівки. Різновид ручної пилки. Використовується для поперечного розкрою дощок, брусків, пластмаси та інших матеріалів.
  • Полотна. Мають вигляд металевої смуги з зубцями однакової висоти. Застосовуються для відрізання частини деталі або для пазів.
  • Стамески. Використовується в столярній справі. Призначається для видовбування неглибоких гнізд і отворів, для зняття невеликої частини матеріалу, для підрізування площин, виступів.

Якщо вдаватися в більш класичну класифікацію, то критеріїв безліч.Залежно від оброблюваного матеріалу є інструментарії, використовувані для металу і для дерева. А за оброблюваними елементами виділяють зубонарізний прилад і різенарізний. За формою бувають дискові, циліндричні, конічні, пластинчасті, осьові. Виготовляються також різними способами. Інструменти бувають цілісними, складеними або збірними. Кожен з них добрий для певних цілей і методів пересування.

Основні характеристики товару та критерії вибору

Всі види продукції мають відповідати вимогам і запитам покупця. Товар виробляється зносостійким, температуростійким і довговічним. Навіть якщо лезо в приладу тупиться, його з легкістю можна підгострити або в збірних варіантах взагалі поміняти.

Всі різальні інструменти виробляються з вуглецевої сталі, легованої, швидкорізальної, твердих або мінерально-керамічних сплавів. Твердосплавний варіант інструментарію функціонує на високій швидкості різання. Вони мають високі показники температуростійкості і зносостійкості. Останнім часом виробники почали активно використовувати на практиці мінерально-керамічні матеріали, що мають гарні характеристики і низьку вартість. Прилади мають витримувати міцними, позаяк на зубці і леза буде не завжди однаковий тиск.

Щоб вибір покупця впав на якісну продукцію, рекомендується почитати відгуки в інтернеті або запитати поради у фахівців. Різальний інструмент має бути якісним, позаяк продукція купляється не для одноразового використання. У виборі варто враховувати форму, розміри, призначення й цілі використання. Варто визначитися і з типом робіт. Кожен прилад має особливі характеристики й методи експлуатації, порушуючи їх, знижуватиметься ефективність і довговічність деталі. Під час огляду товару обов'язково потрібно його оцінити візуально, щоб не було відколів, нерівностей та інших дефектів.

Невеликі інструменти краще обирати монолітної конструкції, вони більше витримують і менше пошкоджуються. Також рекомендується відразу оцінити технічне обслуговування. У світі є сотні заводів, що забезпечують підтримку споживачів у разі поломки або дефектів. Тому бажано віддати перевагу продукції перевіреної фірми, ніж залишитися з поганим товаром на руках і без допомоги.

Показати ще 60 товарів