Стиральні гумки, або їх ще називають ластиками, — це різновид канцелярського приладдя, призначений для видалення ліній та прописів олівцем із поверхні. Він представлений як м'який шматок невулканізованої гуми. На нього можна натрапити як окремо, так і прикріпленим на олівець. Вони бувають різних кольорів, форм і твердості. Чим м'якшу виробники використовують гуму, тим споживачеві буде приємніше її застосовувати. Також виділяють спеціальні товари для стирання ручки, для цього використовуються спеціальні чорнила.

Каучуковий ластик має дуже простий принцип роботи. Під час тертя виробом по паперу з написом він поступово стирається через прилипання графіту до предмета. Унаслідок такої дії прибирається олівець із поверхні, і трохи стирається сама гумка. Якщо виріб уже засох або був від самого початку неякісно зроблений, то графіт розмазується по паперу і бруднить його ще більше.

Різновиди ластиків

Канцелярські товари поділяються за різними критеріями. Їх можна класифікувати за матеріалами, формою, типом, запахами, пристосуванням і додатковими елементами. Найпопулярніші різновиди — це ті, які видаляють лінії олівця та чорнильні написи. Такі типи виготовляються з каучуку.

Також на ринку шкільних виробів можна знайти синтетичну продукцію. У таких товарах є багато абразивних речовин, створювані з м'якого вінілового матеріалу. У процесі виготовлення компанії додають до складу суміші різні розм’якшувачі. Їх застосовують під час роботи з папером, креслярською плівкою або калькою.

Продукція для школи також поділяється за своїм зовнішнім виглядом, а саме за формою та різними доповненнями:

  • Ластик із точилом. Зручний різновид товару, поєднує в собі дві функції, а отже, людині не потрібно купувати дві окремі речі. Самої гумки в такому пристрої може бути небагато, але його функціональність привертає увагу багатьох покупців.
  • Ластик-клячка. Найпоширеніший різновид виробу. Зазвичай буває прямокутної форми. Чудово виконує роботу й не займає багато місця в пеналі.
  • Фігурні. Популярні моделі серед дітей молодшої вікової категорії. Виробники створюють із синтетики різні фігурки тварин, овочів, фруктів, героїв мультиків, коміксів та фільмів, кондитерських виробів та ін. Можна знайти відповідні варіанти для дівчаток і хлопчиків.

З розвитком технологій виробники придумали новий різновид товару — електричний ластик. Він працює на батарейках, як і будь-яка інша електрична продукція. З її допомогою можна видалити залишки олівця, писального вузла, копіювальних чорнил, а також застосовується в аерографії.

Поради щодо вибору

Прилади для стирання олівців мають бути якісними. Розпізнати гарний продукт можна за його здатністю очищати поверхню. М'який товар добре впорається зі своєю функцією, а жорсткі не очищають, а тільки розмазують графіт по папері. Ідеальна продукція не має бути занадто м'якою або ретельно стиратися під час тертя. Досить рідко можна перевірити еластичність, оскільки втрачається його зовнішній вигляд, і продукція стає використаною. У такому разі, рекомендується обирати перевірені фірми. Художники радять придивлятися до світлих і нейтральних відтінків товару. Яскраві виготовляються з додаванням барвників, що може спричинити додаткові сліди на поверхні.

Як обрати універсальний виріб і чи можливо це? Насправді такої гумки немає. Для видалення слідів чорнильних, від чорного або кольорового олівця потрібні різні предмети. Чорний графіт чудово прибирають із паперової поверхні м'які товари. З кольоровими олівцями допоможе впоратися тверда й еластична продукція з середніми абразивними характеристиками. Чорнила легко прибираються тільки з цупкого паперу. Здолати такий напис до снаги тільки твердому ластику з домішкою абразиву. Для виконання двох останніх завдань чудово підійдуть вироби з натурального каучуку.

Продукція зі штучних матеріалів вирізняється м'якістю та здатністю кришитися під час тертя. Такі товари рекомендуються під час роботи з чорно-графітними пристроями. А ось вінілові та пластикові товари бувають із різними характеристиками. Виробники випускають як м'які, так і тверді варіанти. В їхньому складі можуть бути добавки, а можуть і не бути. Порівнюючи з попереднім типом, вони довговічніші.

Показати ще 60 товарів