Привести ділянку до ладу допоможе насіння газонних трав. Вони нададуть будь-якій місцевості особливої краси. Відомо, що на заході газон є особливим фетишем. Іноземці пильно доглядають за ним, поливають, стрижуть. Вони пишаються цим, а іноді навіть проводять конкурси між домовласниками. Це вже давно дійшло й до нас. Пройшовшись дачними кооперативами, можна помітити, що зелені галявини поступово замінюють городи. Люди вважають за краще постелити красиву траву та змайструвати альтанку для відпочинку. Це чудовий майданчик для дитячих ігор, засмаги й багато чого іншого. Сучасний ринок надає великий вибір продукції на будь-який смак.

З чого потрібно почати під час насадження газону

Перед тим, як садити насіння газонних трав, необхідно визначитися з призначенням ділянки. Є безліч різновидів рослин, які по-своєму формують покрив. Виокремлюють такі різновиди. Найідеальнішим варіантом є партерний різновид. Він містить елітні сорти трави. Найчастіше вони ростуть у Канаді, оскільки клімат чимось схожий на наш, можна спокійно висаджувати їх. Такий газон має яскравий, зелений колір. Під час підстригання залишають три сантиметри. Мінус у тому, що по ньому не можна ходити. Це дає право називати його декоративним. Часто можна помітити таку красу біля магазинів, захищених парканом. А ще один із його підвидів покриває поля для гольфу.

Наступний різновид називається мавританський. Він складається з: волошок, гвоздик, первоцвітів і багатьох інших рослин. Таке насіння газонних трав зазвичай сіють на відкритій місцевості, поблизу водойм. На відміну від попередніх видів не є вибагливим. Потребує догляду двічі на рік. Він має вельми природний вигляд, формує галявини, що складаються з різних трав. Склад його досить простий, під час насадження важливо дотримуватися певної інструкції.

Луговий різновид близький до попереднього. Його вагома відмінність у тому, що його не потрібно стригти. Садять в парках, на громадських ділянках. Трави, з яких він складається, витримують будь-які навантаження — фізичні та кліматичні.

Останній різновид товару — звичайний. Є найактуальнішим з усіх видів. Він складається з трав вітчизняного походження. Вони й собі обладнані досить міцною кореневою системою. Вона досить стійка проти витоптування. Подібний різновид газону часто садять близько до річок, на пагорбах. Він пристосовується до будь-якого ґрунту.

Вирощування й догляд за насінням газонних трав

Насамперед, необхідно підготувати ділянку до насадження. Прибрати зайві предмети, каміння, бур'яни. Бажано розпушити землю, зробити це можна вручну або за допомогою техніки. Після цього добре полити, удобрити, обчисливши, якою буде витрата на 1 м². Пізніше ґрунт треба добре вирівняти. Насіння газонних трав сіють у другій декаді вересня. Якщо цю процедуру виконували раніше, вона вимагає додаткового поливання. Перед цією процедурою землю потрібно злегка збити. Трав'янисту суміш бажано ретельно змішати, а тільки потім розсіювати.

Для запобігання засиханню насіння чорнозем заривають граблями. Для більш рівної ділянки не завадить використовувати спеціальний каток. Рухи ним необхідно виконувати перпендикулярно. Якщо в період проростання трави немає опадів, треба полити газон. Інакше бажаного результату може не бути. Розсаджуючи його на дачній ділянці, варто приїжджати частіше. На початковій стадії зелений покрив потребує особливої уваги. Ґрунт постійно необхідно тримати в стані вологи. Упродовж цілого року важливо уникати навантажень на трав'янисту ділянку. Вона може настільки зноситися, що ґрунт ще довго не прийме нові насадження.

Перше скошування проводять тоді, коли рослини досягають дванадцяти сантиметрів. Це потрібно для стимуляції росту системи коренів. Не бажано зістригати її за двох сантиметрів. Ділянка буде лисою.

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати насіння, необхідно визначити, який тип газону хочеться бачити на ділянці. Він може бути низькорослим або спортивним тощо. Треба визначити, які трави входять до складу. Від цього безпосередньо залежить, наскільки витривалою до різних чинників буде галявина. Якщо ділянка засаджена деревами, необхідно купувати насіння, до складу якого входить червона вівсяниця. Якщо в придбаному пакетику є менш ніж шістдесят відсотків цієї крупи, продавець обманює.

Вибирати товар треба тільки в спеціалізованому магазині. Сировина не надто дешева, а замість неї можуть підсунути щось інше. Буде розумно, якщо перед цим почитати відгуки в інтернеті, або отримати пораду від друзів.

Показати ще