Захистити інформацію будь-якої важливості допоможуть шредери різного призначення й конфігурації. Для багатьох це слово може бути незрозумілим. Пояснимо, що це просто знищувач. Найчастіше користуються таким приладом для подрібнення паперів, але є й техніка з іншим призначенням. Принцип роботи ґрунтується на механічному пошкодженні документів, щоб інформацію на них неможливо було прочитати. Це надійний захист від конкурентів і недругів своїх архівних матеріалів. Тепер докладніше про різновиди і призначення цього офісного обладнання.

Які бувають шредери

За призначенням знищувачі можна умовно розділити на декілька груп. Класифікація допоможе визначитися з вибором потрібного для офісу пристрою. За призначенням їх поділяють на:

  • Шредери для знищення компакт-дисків. Пристрій дряпає диск так, щоб із нього неможливо було зчитати інформацію надалі. Водночас подряпини наносяться у вигляді граних геометричних форм, і це надає диску досить естетичного вигляду. Його можна застосувати потім для якогось хитромудрого дизайну.
  • Шредери для знищення кредитних карток. Принцип дії приладу ґрунтується на роботі відразу з великою кількістю пластику. За одну годину можна знищити кілька тисяч карток. У спеціальний лоток вони завантажуються відразу партією.
  • Шредер для знищення паперів зі скобами. Під цією категорією розуміють той самий шредер для паперу, але з посиленими різальними елементами, здатними подрібнювати канцелярські скоби.
  • Шредер для знищення паперів зі скріпками. Пристрій подрібнює папір разом із канцелярськими скріпками.
  • Для паперу. Найпоширеніший тип пристрою, який ріже папір на елементи, що не дають можливості для відновлення документа.

Ступінь секретності

Як вибрати шредер, підкаже необхідність захисту документів. Пристрої можуть їх подрібнити по-різному. Можливість або неможливість відновлення паперів визначає ступінь секретності. Пристрій із першим рівнем захисту подрібнює документ на смуги, завтовшки 12 мм, що дає можливість їхнього відновлення. Такі машинки підходять більше для утилізації макулатури й паперових архівів. Другий рівень захисту означає, що аркуш буде подрібнений на смуги, не ширше 6 мм, а третій — не ширше 4 мм. Пристрої з таким ступенем захисту використовують для остаточного знищення конфіденційних документів.

Є й четвертий рівень секретності. Смуги, що виходять з-під ножа такої машини, не перевищують 2 мм. Для документів, що містять військову таємницю, урядових паперів, є п'ятий і шостий рівні секретності. Після роботи такого обладнання від документів залишається тільки паперовий пил. Такі пристрої для офісу ніколи не використовуються.

Залежно від рівня секретності в шредері може бути різний тип різання паперу. Для не надто важливих документів вибирають тип розрізання на смуги різної ширини. Поздовжні стрічки утворюються приладами від середнього до високого класу захисту інформації. Моделі, у яких використовується перехресне розрізання, належать до високого ступеня захисту. Що стосується продуктивності, то поздовжній спосіб однозначно виграє.

Поради щодо вибору

Зібравши всі відгуки користувачів цього корисного й необхідного пристрою, можна дати рекомендації щодо його підбору. Спочатку офісні працівники купують недорогий знищувач документів у надії, що його потужності буде достатньо. Але перевантаження й неправильний режим роботи швидко виводить його із ладу. У процесі роботи документів з'являється набагато більше, ніж користувачі розраховували спочатку. За своєю продуктивністю пристрою бувають різні. Є персональні шредери для використання не більш ніж 20 разів на добу. Кількість аркушів, що пропускається через них, не більш ніж сто. Моделі для малих або домашніх офісів витримують до 50 завантажень на добу й до 300 документів у день. Професійні офісні подрібнювачі можуть переробляти понад 1 000 аркушів, а великі архівні моделі — до 35 000.

У виборі офісної техніки недостатньо користуватися тільки таким ціновим критерієм. Потрібно знати об’єм документообігу в офісі, щоденну необхідність знищення паперів, швидкість, з якою вони мають утилізуватися й кількість працівників, що мають необхідність у використанні техніки.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Шредери?

Які є новинки товарів в категорії Шредери?

Які найдорожчі товари в категорії Шредери?

Шредери: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Шредер 2E S-509CC (684079964496) 1908₴
Шредер Agent 1823.4 X (4х38) (6927920230055) 8216₴
Шредер shredMARK 1827C (20000243341) 9283₴
Шредер DA MDC425-45L (4x40) (1410401010106) 27416₴
Показати ще