Що таке силові роз'єми

Різноманітні силові роз'єми популярні й використовуються в промислових і побутових сферах. Потрібні, щоб з'єднувати два провідники струму з джерелом. Конкретної сфери застосування немає, адже стати в пригоді можуть скрізь, де є електрика або проблеми з електричними приладами.

Поширені в ремонтній і будівельній галузях. У цих сферах операції з такими товарами – не рідкісне явище. Їхнім основним призначенням вважається зв'язок і створення комутації. Їх вважають тимчасовим з’єднувачем. Також можна траплятися під назвами "мама" й "тато". Таку назву отримали силові вилка й розетка. Дійсно, відповідно до цих прізвиськ уже стає зрозуміло їхнє основне завдання й цільове використання. Підвищений попит на продукцію такого типу зумовлений приростом електроніки різного ґатунку. Підходять також для промислового обладнання.

Перевагою вважається елементарність під’єднання, з якою впорається навіть недосвідчений користувач. Цей процес не відрізняється від процедури під’єднання традиційних аналогів, у зв'язку з чим не має викликати будь-яких труднощів. Хоча, звісно, для здійснення цієї мети варто звернеться по допомогу до професіоналів. Найчастіше до них під'єднують гнучкі кабелі з великою кількістю внутрішніх дротів. Це зумовлено тим, що передавання струму через такі агрегати викликає певні вібрації.

Якими бувають

Варто зазначити, що такий чинник, як матеріал, з якого зроблений продукт, є основним у виробництві й конструкції будь-якого предмета. Ця категорія теж не стала винятком. Тут найважливіше виготовляти всі агрегати з найбільш міцних і надійних матеріалів, це допоможе зберегти безпеку, а в деяких випадках навіть життя. Найчастіше використовують каучук і поліаміди. Якщо говорити про каучукові різновиди, то практично всім відомо про додаткові властивості, які дає цей матеріал. Мова про надмірну гнучкості і водночас стійкості до пошкоджень. Цей елемент є міцним, але й порівняно дорогим.

Також на ринку можна знайти поліамідні екземпляри. Їх можна назвати удароміцними й універсальними, хоча здебільшого застосовується під час зварювальних робіт. Застосовується для всього електрообладнання. Промислові варіації випускаються зі спеціальними кришками, які досить легко відкриваються за потреби.

Усі модифікації товарного ряду можна умовно поєднати в одну головну типізацію за призначенням і спектру, виконуваних завдань. Фахівці вносять у цю групу три елементи. До них належать:

  • Мережеві вилки. Частина з'єднувача для під’єднання споживача електроенергії до розетки. Електричні контакти вилки зазвичай мають форму штирів, які надають їй деяку схожість зі столовою виделкою, від чого й пішла російська назва. Може з'єднуватися з електроприладом еластичним шнуром або нерухомо закріплюється на ньому.
  • Силові гнізда. Вважаються родичами розетки. Є певним перехідником. Найчастіше зроблені з пластику. Передають електричну енергію з одного кінця в інший. Поєднують у собі кілька отворів для під’єднання приладів.
  • Силові перехідники. У них найчастіше передбачений USB-роз'єм. Це практично та просто. Характеризуються підвищеною ціновою політикою і практичністю.

Особливості товарного ряду

Можна виділити кілька різновидів за максимально доступною напругою мережі. Відповідно др цього вони можуть бути розраховані на 220 В, що є практично максимальною величиною, якщо не враховувати унікальні варіації. Також їх відрізняють за номінальним струмом. З цієї величині вони можуть на 32а або на 64а.

Крім цієї класифікації виділяють ще й варіативність за місцем використання. Згідно з цим експерти розрізняють дві модифікації. Вони можуть бути такими:

  • Стаціонарні;
  • Переносні;

Усім відомо, що другий тип силових роз'ємів більш практичний, адже адаптований до транспортування. Це зручніше завдяки тому, що можна здійснювати виїзні ремонтні роботи з готовим обладнанням, що не потребує тривалого встановлення. Ці два різновиди можуть бути кабельними, трифазними — тільки мобільні підвиди. 

Показати ще 60 товарів