Одним із найважливіших елементів екіпірування будь-якого працівника вважається спецвзуття, тому до його вибору, як і спецодягу загалом, варто підходити з великою відповідальністю. Виділяють безліч вимог, яким мають відповідати вироби. Вводяться вони в експлуатацію загалом для захисту ніг працівника. Зимові чоботи мають захищати від низьких температур, а літні забезпечують якісне повітропроникнення. Продукція рекомендується зручна і лише та, що не викликає дискомфорту під час носіння.

Поради щодо вибору

Головна функція спецвзуття — захист від різних пошкоджень і травм. Вибрати такий продукт нескладно, але варто звертати увагу на кілька особливостей. Насамперед – це підошва. Для працівників цеху виготовляються спеціальні продукти з носком із металевими вставками та підошвою з нітрилу для запобігання ушкодженням від гострих предметів.

Такий матеріал вважається досить надійним і має довгий термін експлуатації. Та є суттєва вада — велика вага. В організаціях із високою вологістю і можливістю дії агресивних елементів використовують матеріал поліуретан. За великих перепадів температури такий склад не підійде, оскільки буде псуватися. Від ковзання застосовують полівінілхлоридний елемент, але у разі потрапляння на поверхню кислоти або лугу підошва стане непридатною.

Від впливу хімічних засобів використовують термопластик, який також не боїться різких змін температур, але контакт із нафтопродуктами та оліями небажаний. Варто враховувати не тільки матеріал, але й комфорт стопи. Для цього потрібно правильно підібрати колодку та форму виробу.

Для працівників, які працюють у режимі постійного навантаження, підійдуть продукти з амортизаційними характеристиками. Важливо враховувати спосіб кріплення підошви до халяв. Виділяють два основні методи: цвяховий і клеєпрошивний.

Перший тип доступний практично будь-якому користувачеві, але не підходить для робіт із вибуховими речовинами, оскільки можуть виникнути іскри. Також він небажаний для використання під час електромонтажних робіт через наявність металевих цвяхів, які сприяють ураженню електричним струмом. Другий метод практично не має вад.

Основні різновиди та характеристики спецвзуття

Є безліч моделей, які призначені для певних спеціальностей. Часто використовують чоботи для брудних і важких робіт на цехах і будівництвах. Також виділяють такі різновиди спецвзуття:

Виготовляються з різних матеріалів. Якісними вважаються вироби, халяви яких вироблена з натуральної шкіри, верхівка зі штучної сировини та гуми. Для виготовлення чобіт і черевиків часто застосовують юхту — так звану шкіру комбінованого чинбування. Такий матеріал прослужить довгий час, буде міцний, надійний, зносотривкий і стійкий до агресивних речовин.

Хромова шкіра має гарний вигляд, водночас такий матеріал довговічний. Вироби зі шкірозамінника не дуже якісні, але для не надто небезпечних професій підійде. Багато виробників відмовилися від використання такого матеріалу та додають тільки вставки та підкладки.

Щоб уникнути проникнення вологи, застосовують продукти із гуми. Використовуються в таких спеціальностях: електрики, працівники, які працюють на відкритому просторі, для рибалок і мисливців. Мають істотну ваду: погано пропускають повітря до ніг.

Підкладка виготовляється з різних матеріалів: шкіряний спилок, штучні та натуральні тканини. Зимове взуття доповнюють хутром, синтепоном. Також використовують повсть. Варто віддавати перевагу відомим сертифікованим виробникам, які дають гарантію якості та довговічності продукту. Багато компаній використовують фірмове взуття власного виробництва, яке є обличчям організації. Можна додати на неї логотип.

Обираючи, варто прислухатися до порад досвідчених фахівців і прочитати відгуки людей, які вже використовували таку продукцію. Головне, щоб вироби підходили за розміром, були зручними та не шкодили здоров'ю. Важливо враховувати ще й технічні характеристики спецвзуття. Тоді воно прослужить довгий час, збереже властивості під час прання та чищення.

Показати ще 60 товарів