Типи сучасних пральних засобів

Наявність у наших домівках автоматичних пральних машин істотно скоротила час на прання. Однак чистота й безпека наших речей багато в чому залежить від якості води та пральних засобів. Відразу зазначимо, що універсальний пральний засіб поки не знайдений. Сьогодні на ринку побутової хімії широкий вибір засобів, які підходять для різних типів тканини, для усунення певних забруднень, кольорових, білих або чорних текстильних виробів, для прання вручну або для автоматичної пральної машини.

Сьогодні є такі різновиди засобів для прання:

 • Пральний порошок — трапляється найчастіше й очолює рейтинг популярності, але через консистенцію може слугувати причиною алергії. Підходять для прання будь-яких текстильних виробів. Під час прання з додаванням порошку варто дуже ретельно полоскати вироби, інакше можуть залишатися білі розводи на тканині.
 • Рідкі засоби для прання — у них міститься набагато менше шкідливих речовин, ніж у порошках. Вони економніші та набагато дбайливіше ставляться до делікатних тканин. Рідкі пральні засоби швидше вимиваються з будь-яких типів тканин. Єдина вада — вони мають більш високу вартість. До їхнього складу додаються пом'якшувальний гель, засоби, здатні фіксувати барвник, антибактеріальні елементи. Рекомендована температура прання не перевищує 40 градусів, тому із сильними забрудненнями вони не справляються.
 • Капсули — вдосконалені засоби, які приходять на зміну порошкам. Це універсальні препарати, одна капсула може бути одночасно пральним засобом, засобом для виведення плям, кондиціонером. Всі тканини, після прання із застосуванням капсул, зберігають структуру, колір, набувають тонкого приємного запаху, а самі вироби стають тактильно набагато м'якшими. Виробники пропонують засоби для кольорових, для білих або для чорних тканин і окремо для дитячих речей.
 • Мило — найдавніший спосіб прання. Однак сьогодні воно використовується для прання речей немовлят. Їхня шкіра легко ранима та чутлива, а в пральних засобах для дорослих містяться досить агресивні хімічні компоненти, які можуть завдати шкоди дитячій шкірі. Багато мам, особливо в перші місяці життя малюка, перуть речі дитини спеціальним дитячим милом, у якому немає барвників і ароматизаторів.

Призначення засобів для прання

За призначенням засоби діляться на дві великі групи:

 • Широкого застосування — вони використовуються для прання більшості текстильних виробів за температури до 60 градусів, допомагають позбутися широкого спектра забруднень, оптимальні для білизни, але не підходять для упорядковування речей із натуральної вовни та тонких тканин.
 • Спеціальні — для прання речей із вовни, шовкових тканин і для дитячого одягу. У них містяться речовини для більш ефективного прання. Наприклад, засоби для прання дитячих речей безфосфатні, у них немає ароматизаторів або відбілювачів, вони гіпоалергенні. На них завжди є маркування «для дітей». Прання шовкових тканин найкраще здійснювати із засобами, що не містять відбілювачів.

Крім основних, застосовуються ще й допоміжні речовини:

 • Засоби для виведення плям — діляться на: універсальні, здатні видалити спектр плям; спеціальні, що застосовуються для видалення певного різновиду забруднень. Спеціальні засоби для виведення плям видаляють забруднення з урахуванням особливостей тканин.
 • Кондиціонер — застосовується під час полоскання. Він неабияк пом'якшує тканину, що актуально в умовах жорсткої водопровідної води.
 • Відбілювач — можуть бути хімічними та оптичними. Перші, завдяки агресивним елементам у складі, відбілюють білизну, але можуть зруйнувати волокна тканини. Оптичні не видаляють забруднення, а приховують, у складі є люмінесцентні барвники. Вони є в більшості пральних порошків.

Перераховані додаткові компоненти можуть входити до складу пральних засобів. В інтернет-магазині Розетка можна купити пральні засоби від відомих виробників.

Як вибрати пральний засіб

Щоб усі текстильні вироби, зокрема одяг, були в порядку, під час купівлі пральних засобів варто керуватися такими критеріями: різновид прання й тип тканини.

Різновид прання — автомат чи ручне. У засобах для машинного прання є піногасники та речовини, які захищають деталі машин від утворення накипу. Препарати для ручного прання утворюють піну, яка дає змогу змивати забруднення.

За типом тканини всі вироби можна розділити на такі групи:

 • білизна з натуральних тканин — з бавовни, льону;
 • пофарбовані — білизна й одяг із кольорових тканин;
 • делікатні тканини — шовк, шифон, будь-які тонкі тканини;
 • вовна — особливо дбайливо треба ставитися до одягу з дорогої вовни — мериноса, кашеміру.

В інтернет-магазині Розетка представлені засоби для прання для всіх типів тканин.

Показати ще 60 товарів