Чим обладнати робочий інструмент

Свердло — це насадка на перфоратори або дрилі, різальний інструмент, призначений для роботи з міцними матеріалами. Свердління, як процес, зародився ще в кам'яному столітті. Стародавні люди руками розкручували гострий дерев'яний наконечник, щоб отримати щілини у найпростіших площинах для різних потреб. 

Зараз же вибір товару великий настільки, що можна натрапити на найнезвичніші й найдивовижніші варіації товару. Від звичайних стандартних моделей до пірчастих. Можна знайти набори перевірених брендів і комплекти невідомих виробників, що перевершують перевірені марки за технічними якостями. Трапляються прилади, що працюють по металу й по бетону. Тобто асортимент величезний настільки, що споживачеві без спеціальних технічних знань буде досить важко вибрати потрібне. Фахівці розділили робочі елементи в групу за належністю. Працювати ними можна по таких матеріалах:

  • бетону;
  • граніту;
  • дереву;
  • керамічній плитці;
  • металу;
  • склу;

Бетон належить до важкооброблюваних поверхонь, тому пробурити або просвердлити в ньому навіть маленьку дірку проблематично. Для роботи з таким матеріалом використовуються кобальтові та вольфрамові свердла, вони є одними з найміцніших і націлені на роботу з максимально твердими речовинами. Граніт не поступається попередньому варіанту за міцністю і навіть перевершує. Знадобиться не тільки спеціальна насадка, але й багато інших інструментів, пристосування і правильно підготовлене робоче місце. Знадобиться дриль, свердлильна колонка з алмазним напиленням і вода для охолодження об'єкта оброблення. Для простої роботи по дереву можна скористатися звичайним свердлом по металу, але якщо деревина потребує більш професійного оброблення, то бажано застосувати спеціальну насадку.

З керамікою і склом справа йде простіше, попри те, що процес досить незвичайний. Найкраще для таких цілей підходять списоподібні наконечники. По металу рекомендується використовувати універсальне обладнання, що працює як із м'якими кольоровими металами, так і з чавуном. Працюючи з дрилем, будівельники мають швидко вибрати потрібне свердло і працювати з ним. Тому важливо знати, як відрізнити деталь, призначену для робіт по металу, від інших. Це можна зробити, порівнявши наконечники і різновид шнека. 

Будова й типізація товару

За своєю будовою будь-яке свердло не є чимось незрозумілим. Конструкція така: робоча частина, що виконує свердління, і хвостовик, розташований у кінці ствола, цю частину кріплять або до апарата, або до верстата. Вони бувають:

  • Sds. У перекладі з німецької мови — Steck — Dreh — Sitzt — «встав», «поверни» й «закріпи». Відразу зрозуміло, що механізм простий і не потребує освоєння спеціальних навичок. Цей хвостовик має ще 5 підвидів, різних за наявністю додаткових жолобків, діаметром і розміром: SDS-plus, SDS-top, SDS-max, SDS-quick, SDS-hex. Відгуки споживачів, щодо цієї категорії, вкрай позитивні.
  • Циліндричні. Різноманітність діаметрів для різних апаратів не може не тішити. Можна знайти кріплення від 2 мм до 70 мм. Найчастіше зроблені зі сталі, але рекомендовані до застосування з повідцем.
  • Шестигранні. Трапляються рідше за інших, але є практичнішими й надійнішими, завдяки зручній композиції граней. Мають стійкість до обертання, легко повертаються.
  • Чотиригранні. Різновид, знайомий кожній людині, що коли-небудь здійснювала ремонт. Переваги: простота виготовлення, легкість застосування.

 Як вибрати потрібне свердло

Сучасні технології досягли свого апогею, і свердло стало практично універсальним предметом із великою кількістю різновидів і підвидів. Основний функціонал — обертання, що розрізає і проходить через поверхню наскрізь. Застосовується в умовах ремонту або для дрібних побутових потреб. Ним можна просвердлювати нові отвори або бурити вже заготовлені. Незамінна річ під час оброблення сплавів різної міцності: легкі, важкооброблювальні та сплави з титану. Ефективність насадки багато в чому залежить від потужності агрегату, на який вона насаджується. Для кожного різновиду завдань потрібен певний тип товару, якщо ж знехтувати цією вимогою, є ризик швидкого зношування приладу або зовсім його поламання під час першого ж застосування.

Варто пам'ятати, що неабияк важливий етап підготовки процедури, який займає навіть більше часу, ніж сам процес. Вибрати якісні елементи вам допоможуть перераховані критерії.

Показати ще 60 товарів