Якими бувають телескопи

Телескопи — це універсальні прилади, які допомагають встановлювати спостереження за астрономічними тілами. Сьогодні такі пристрої використовуються не тільки професійними астрономами. Часто їх купують для аматорського використання, для розваги. 

Таке обладнання виготовляється в широкому асортименті. Воно відрізняється масштабами можливого збільшення. Конструкційні особливості також індивідуальні в кожному випадку. Виробляють телескопи безліч відомих брендів. Кожен із них намагається зробити свою продукцію якісною та потужною. 

Серед усього розмаїття телескопів навіть досвідченим астрономам буває складно зорієнтуватися. Для спрощення вибору розроблена універсальна класифікація, яка ґрунтується на конструкційних особливостях таких приладів. За цим принципом телескопічні пристрої розподіляються на:

  • Катадіоптричні телескопи. Це — оптична техніка, у якій як об'єктив виступає дзеркало й лінза одночасно. Такі пристрої характеризуються порівняно невеликими габаритами. Вони не спотворюють відображення небесних тіл, передаючи їх із максимально можливою точністю. Серед мінусів таких апаратів варто врахувати слабку контрастність, що може злегка зіпсувати спостереження.
  • Рефлектори. Це дзеркальні моделі оптичної техніки. За основну оптичну конструкцію в таких приладах виступають дзеркала. Ці пристрої мають неабиякі переваги перед багатьма зразками такої техніки. Наприклад, на відміну від рефракторів, вони здатні відображати колір досліджуваного об'єкта з максимальною точністю. Такі пристрої характеризуються збільшеними габаритами. Оптимально підходять для встановлення контролю над віддаленими космічними тілами.
  • Рефрактори. У таких телескопах центральним елементом є відразу кілька лінз. Такі лінзові моделі мають безліч переваг перед дзеркальними пристроями. Передусім вони привертають увагу потенційних покупців широким охопленням поля зору. Розсіювання світла зупинилося на мінімальному рівні, що неабияк спрощує процес спостереження за небесними тілами. Оптика, що входить до конструкції рефрактора, практично не потребує складного догляду. Однак у таких приладів є невелика вада: вони можуть спотворювати кольори. 
  • Шмідта-Кассегрена. До цієї категорії належать професійні телескопи, які характеризуються максимальною точністю відображення небесних тіл. Загалом використовуються в астрометрії та допомагають розробити повноцінні огляди небесних ділянок. Для аматорських цілей купуються рідко.
  • Максутов-Кассегрена. Часто використовуються для аматорського спостереження. Однією з основних переваг такої техніки є практично повна відсутність спотворення. Ці телескопи належать до лінзового типу. Характеризуються точністю відображення, підвищеними можливостями щодо збільшення зображення.
  • Річі-Кретьєна. Професійний телескоп, який використовується багатьма науково-дослідними установами. За його принципом побудований всесвітньо відомий Хаббл. За об'єктив виступають дзеркала. Вирізняється максимально точним передаванням інформації про заданий об'єкт.
  • EdgeHD. Професійні телескопи найвищої якості. Характеризуються ідеальним передаванням зображення космічного тіла. Мають широкий кут огляду. Майже не спотворюють колірну гаму. Можуть використовуватися як досвідченими шанувальниками астрономії, так і науково-дослідними центрами.

Окремою категорією варто визначити спеціальні телескопи для дітей. Являють собою спрощені моделі, які зможуть познайомити малюка з базовими поняттями космосу. Вирізняються простотою у користуванні. Виконують пізнавально-розважальну функцію.

Як вибрати телескоп

Вибір телескопа повністю залежить від планованої сфери застосування. Для аматорських цілей цілком підійдуть стандартні пристрої дзеркального або лінзового типів. Для офіційних наукових установ раціональніше використовувати більш якісні та продумані пристрої.

Щоб зрозуміти, як проявляє себе обрана модель упродовж тривалої експлуатації, потрібно звернути увагу на відгуки попередніх покупців. Так можна дізнатися про всі переваги й огріхи конкретного пристрою. Знайти таку інформацію можна в інтернет-магазині або ж на астрономічних форумах.

Показати ще 60 товарів