Більшість сучасних велосипедів доповнюють велокомп'ютери. Кожен велотурист обізнаний у потребі цього пристрою. Воно є пристосування з автономним живленням. Вказує на дисплеї рух транспорту, стан здоров'я. Може обчислити подоланий кілометраж і майбутній за заданим маршрутом. Пристрій схожий на знаменитий навігатор, але має додаткові функції. Зрозуміло, вони не знадобляться людям, які використовують велосипед для поїздки в магазин. Але деякі обчислюють користь фізичної форми навіть за мінімальних пересувань. Це цікавить кожного власника велосипеда.

Способи з'єднання велосипедних комп'ютерів

  • Бездротовий. Сигнал передається в пристрій за допомогою Bluetooth, радіосигналу. Такий тип комп'ютера дає змогу уникнути плутанини в дротах. Встановлювати його на кермо транспорту не обов'язково, може кріпиться на руку. Вельми поширений серед велосипедистів. Зміна внутрішнього акумулятора відбувається раз на три місяці.
  • Дротовий. Потребує заміни акумулятора раз на рік. На більш дорогих моделях буває рідше. Резервне живлення зберігає час, кілометраж. Навіть найпростіші моделі забезпечені функцією ручного введення втрачених даних. Вельми зручні, з підсвіткою для темного часу доби.

Встановлення приладу

Спочатку потрібно прикріпити на кермо спідометр. Потім розташувати в нього комп'ютер. Треба приділити особливу увагу дротам. Обов'язково зафіксувати їх для запобігання розривам під час їзди на велосипеді. Далі на спицю переднього колеса кріпиться магніт. На вилку насаджується датчик. Під час обертання механізму він передає сигнали спідометру. Той, обізнаний у діаметрі коліс, обчислює пройдену дистанцію. У випадки якщо модель із каденсом, то встановлення відбувається на нижнє перо.

Варто правильно встановити зазор. Обчислити потрібну дистанцію між двома складниками, магнітом і датчиком, допоможе інструкція. Комп'ютер вмикається автоматично, щоб перевірити, треба покрутити передню частину. Тоді на екрані почнуть бігати цифри. Якщо на екрані немає знаків, треба перевірити велокомп'ютер на справність. Усе ж треба проконсультуватися з фахівцем, він розповість, як під’днати ґаджет без помилок.

Поради щодо вибору

Перед тим як вибрати велосипедний ґаджет, треба вивчити всі тонкощі їхньої роботи. У цій справі найкраще не економити, хороший прилад забезпечить: надійність, точність і довгу роботу. З дротових моделей ідеальним варіантом буде аксесуар із каденсом. Наявність стрілок допомагає визначити розрив між дистанціями. Поточну швидкість, її різницю між середньою. Датчик сприяє розташуванню стрілки вгору. Варто звернути увагу на ергономіку. Під час руху важко розгледіти цифри. Ця функція відповідає за їхню точність і величину.

Перемикачі режимів мають бути зручними. Можуть розташовуватися внизу екрана або він сам буває великою кнопкою. Для повної картини розумніше буде придбати велокомп’ютер із пульсометром. Але іноді він потребує додаткових деталей, наприклад, кріплень на груди. Природно, такі апарати й коштують додаткових грошей, але результат виправдовує засоби. Можна заощадити й завантажити програми на мобільний телефон. Але відгуки щодо користування трекінговими програмами переважно негативні.

Зрозуміло, залежно від типу моделі її функції змінюються. Але майже кожна обладнана підсвіткою. Під час вибору треба врахувати, що поїздка може здійснюватися ввечері. За допомогою світла показники видно у цілковитій темряві. Це допоможе не загубитися в незнайомій місцевості, оцінити стан організму, дізнатися кількість кілометрів. Вона може вмикатися на кнопках, дисплеї. Щоб уникнути натискань непотрібних клавіш.

Додатково у велокомп’ютер бувають вбудовані звукові сигнали. Якщо йому були задані певні параметри: швидкість, відстань і багато іншого. Датчик почне пищати після виконання всіх завдань. У сучасному світі всі люди мобільні, можна розглянути варіант із можливістю синхронізації з персональним комп'ютером. Необхідні параметри будуть відстежуватися на ньому, надаючи можливість аналізу, підрахунків.

Показати ще 60 товарів