Обов'язкова частина будь-якого магазину — ваговимірювальне обладнання або, як просто їх називають, ваги. Вони допомагають продавцям уточнити вагу вантажу й повідомити її покупцеві. Такі прилади потрібні не тільки в магазинах, але й на великих виробництвах і вдома. Вони мають різне призначення й, відповідно, розмір.

Відмінність між кожним різновидом невеликі. Передусім — це правильність показаних значень. Потім їх можна розрізнити за довговічністю, надійністю роботи, безпечністю та естетичними параметрами. Кожен критерій основний, коли вибирають продукцію.

Різновиди ваговимірювального обладнання

Усі прилади поділяють на різні типи й моделі за кількома поколіннями. З одного боку, сучасні виробники виготовляють прості товари, а з іншого боку — вони складні. На ринку наявні вироби з рідкокристалічним дисплеєм, вологостійкі й багато інших. Більшість товарів випускають зі світлодіодним дисплеєм, щоб зручніше та швидше використовувати.

Усі товари можна поділити на такі типи:

  • Ваги-рокла. Це особливий вид ваг, сполучений із транспортувальником палет. У ньому є гідравлічний домкрат. Його використовують на складах, з промисловою метою, на сільськогосподарських і торгових фірмах.
  • Ваги кранові. Вбудовані або підвісні прилади, щоб переміщувати вантажи краном. Бувають електронні й механічні вироби. Легко експлуатувати, не потрібно додатково доглядати, морозостійкі.
  • Ваги лабораторні. Призначені, щоб вимірювати невеликі вантажі й вирізняються високоточними показниками. До приладів такого типу належать мікроваги, аналітичні, прецизійні, каратні, кишенькові, аптечні, компаратори. У виборі варто зважати на точність машини, ціна поділки, надійність, контакти з пилом і водою, додаткові функції.
  • Ваги загального призначення. До цього різновиду належать продукти основного використання. Їх застосовують у торгівлі, на складах та різних промислових об'єктах, у транспортній зміні. Деякі моделі можуть витримати вантаж до 3 тонн.
  • Ваги товарні. Призначені, щоб статично вимірювати вагу вантажу. Це варіант підлогового приладу. Мінімально на ньому можна зважити 400 грамів товару, а максимально він витримує 5 тонн. Вирізняється невеликим рівнем похибки. Експлуатують їх всюди, вони працюють до 1000 годин без зупинок.
  • Ваги торговельні. Невеликий статичний виріб, щоб зважувати товари. Сучасні моделі мають електронний обчислювальний механізм. Вони також можуть самостійно порахувати ціну за товар, для цього потрібно вказати вартість товару за кілограм. Вони високоточні, захищені від вологи й пилу.
  • Ваги фасувальні. Сучасніший і поліпшений варіант двох попередніх ваг, оскільки він сам видає ціну на товар після того, як його зважено. Такі прилади підходять для магазинів із самообслуговуванням та швидкої роботи продавців.

За принципом монтажу виділяють пересувні, стаціонарні, настільні, підлогові, підвісні, врізні та вбудовані. Працювати ваговимірювальне обладнання може на електричній, електромеханічній та механічній основі.

Поради щодо вибору

Виробники створюють різні типи приладів, щоб покупці могли знайти ідеальний варіант ваг. Більшість товарів продають з RS-232 інтерфейсом і на це потрібно зважати. Це тип передавання даних між кількома пристроями на відстані до 20 метрів. Перш ніж вибирати продукцію, варто визначити, як вибрати товар.

Рекомендують зважати на кілька моментів під час вибору. Покупець має оцінити найбільше й найменше значення зважування, щоб зрозуміти, як ним керувати. Показник максимального перевантаження не перешкоджає, щоб нормально працювало ваговимірювальне обладнання. Ще бажано подивитися на тривалість роботи без заряджання, температурні режими, можливість використовувати прилад в агресивному середовищі.

Чудовим бонусом будуть різні додаткові функції. До таких належить те, що можна під'єднати прилад до ПК, архів даних, пультове керування, автоматичний режим. Досвідчені покупці порадять ще почитати відгуки в інтернеті на різні моделі або проконсультуватися з фахівцями. Повна картина технічних характеристик дасть змогу правильно вибрати прилад.

Ваговимірювальне обладнання

Показати ще 60 товарів