У сучасному світі мало хто уявляє себе без веб-камери. Це спеціальний цифровий відео- або фотопристрій, що фіксує зображення в реальному часі. Він використовується для онлайн-передавання зв'язку через інтернет в різних чатах, соціальних мережах і відеозастосунках.

Вперше камери для комп'ютера були придумані в 90-х роках минулого століття, коли Всесвітня павутина починала розвиватися. З моменту створення першого девайса не так багато змінилося в принципі її роботи. Основа приладу — світлочутливий сенсор. Він переводить світло в електричні сигнали, з подальшим обробленням в електронному вигляді. Принцип роботи веб-камери дуже схожий на систему цифрової камери або фотоапарата.

Різновиди Веб-камер

Особливої класифікації в IP-пристрою немає. Вони умовно поділяються на такі типи — для комп'ютера, планшета, бездротова, ігрова. Також виробники розрізняють веб-камери за роздільною здатністю матриці, кількістю оптики, типом кріплення, способом передавання інформації. Саме ці параметри важливі під час вибору потрібної моделі.

Насамперед, всі популярні виробники поділяють свою продукцію на аматорські моделі й професійні. Залежно від цього критерію подальші параметри будуть відрізнятися в кращу або гіршу сторону. Якщо ж ідеться про матрицю, то вона буває двох типів — CMOS і CCD. Перший різновид підходить для роботи в Інтернеті та простого спілкування, а тому належить до аматорських. Другий тип займає місце в класі професійних приладів, оскільки вони призначені для використання в охоронних цілях. У них неабияк краще передається зображення і, відповідно, вища ціна.

Роздільна здатність також важливий параметр, на який багато покупців звертають увагу. Компанії виділяють кілька веб-камер із такими показниками:

  • FullHD (1920x1080);
  • 1280x1024;
  • HD (1280x720);
  • VGA (640x480).

Мінімальна роздільна здатність може бути 0,3 Мп. Такі ґаджети використовуються у відеоконференціях. А максимальна роздільна здатність: 2592х1944 пікс. Такі веб-камери застосовуються в спеціальних умовах, де важлива точність і чіткість зображуваної картинки.

Оптика, яку встановлюють у прилад, вказує на якість зображення. Також для визначення цього показника важливо знати частоту кадрів. У середньому це значення може варіюватися від 9 до 30 Гц. Щоб бачити чітко співрозмовника, значення має бути приблизно 29 Гц, а якщо нижче, то відео буде перериватися і з'явиться ефект слайд-шоу. Для спеціальних робіт і досягнення чіткої картинки цей показник не має бути нижче як 50 Гц.

Кріплення пристрою з мікрофоном може бути чотирьох типів — настільне, на прищіпці, комбіноване, підвісне. У кожній камері є основні можливості приладу, які будуть незалежно від вартості — мікрофон, автозум, інтерфейс, кріплення. До додаткових функцій належить:

  • Детекція руху. Програмний застосунок, що допомагає визначити рухомий предмет у зоні огляду веб-камери. Девайс може виявити рух, розмір об'єкта і швидкість руху.
  • Кнопка знімання на камері. Завдяки цій кнопці можна зробити фотознімок в умовах реального часу. Якість може бути не особливо гарною, якщо порівнювати зі знімками фотоапарата, але для швидкого знімання цілком достатньо.
  • Розпізнавання обличчя. Ефективне доповнення для всіх видів камер, оскільки воно дає змогу автоматично тримати фокус на обличчі користувача перед приладом.
  • Знімання в темряві. Це спеціальні веб-камери, які мають вбудовану ПЗЗ матрицю, можливість чорно-білого знімання та інфрачервону підсвітку. Вони дають змогу бачити в абсолютній темряві без жодного джерела світла.
  • Також у деяких пристроях доповнюється функція Bluetooth, Wi-Fi, 3D. Вони дають уможливлюють роботу бути легшою та доступнішою.

Як вибрати

Для того, щоб вибрати відповідну веб-камеру потенційному покупцеві потрібно визначитися з належністю цього пристрою. Якщо прилад потрібен для домашнього користування, то зовсім не потрібно платити більше, якщо камера з матрицею CMOS і роздільною здатністю HD чи VGA підходить. Якщо ж потрібна апаратура для спеціальних цілей, то варто вибирати девайс із кращими даними та показниками. Також під час вибору пристрою не варто забувати про тип кріплення. Якщо робота чи переговори проходять на ноутбуці, то краще брати з кріпленням на моніторі. Для спілкування на стаціонарному комп'ютері варто вибирати велику веб-камеру для зручної експлуатації.

Показати ще