Життя сучасної людини неможливо уявити без використання комп'ютера та інтернету. Бездротова точка доступу об'єднує кілька пристроїв у єдину мережу. Прилад дасть змогу позбутися від великої кількості проводів у всьому приміщенні й зручно розташовуватися в будь-якому місці квартири для переглядів фільмів або ігор. Нові моделі смартфонів і планшетів часом набагато перевищують показники швидкості з'єднання звичайних стаціонарних ПК.

Багато людей помиляються, вважаючи простий маршрутизатор і точку доступу одним і тим самим пристроєм. Остання є урізаною і простою версією роутера, яка призначена для організації під'єднання до інтернету через Wi-Fi.

В яких режимах працюють бездротові точки доступу?

Сьогодні на вітчизняному ринку представлений широкий асортимент продукції. Моделі розрізняються за вартістю, швидкістю, частотою роботи, конструкцією антен, версією протоколів. Пристрої також працюють у різних режимах:

  • Бездротовий клієнт — використовується для обміну даними між декількома користувачами.
  • Міст — дає змогу обмінюватися інформацією. Щоб забезпечити безперебійну роботу моста потрібно уводити власні оригінальні налаштування. Зазвичай цей режим застосовують для з'єднання апаратури в різних будівлях.
  • Ретранслятор — повторює сигнал і збільшує радіус покриття, знаходить доступні для під'єднання мережі й пропонує вибір. Може вільно кріпитися до стельової плитки й панелей. Керування здійснюється за допомогою програмного забезпечення, яке встановлюють на комп'ютер.
  • Точка доступу — призначена для під'єднання портативних комп'ютерів, смартфонів, PDA та інших ґаджетів.

Прилади з підтримкою PoE особливо популярні сьогодні, адже мають багато переваг. Насамперед це низькі витрати на інфраструктуру, оскільки один кабель забезпечує одночасно живлення й передавання даних. Додатково вдасться відмовитися від використання фіксованих розеток живлення та застосувати наявну мережеву інфраструктуру для швидкого розташування. Послуги електрика в цьому разі не будуть потрібні, що неабияк скоротить витрати компанії.

У каталогах представлені різні роутери. Найбільш популярними моделями бездротових точок доступу є D-Link або TP-LINK. Перший варіант продається з простою інструкцією російською мовою, тому його легко встановити самостійно. TP-LINK менш зручний, оскільки під час настроювання потрібно уводити особистий IP. Тому краще скористатися послугами фахівця. Під час використання D-Link вимикається в разі системних збоїв, на відміну від подібної моделі. Вартість приладів майже ідентична й буде варіюватися від кількості й конструкції антен і наявності «підсилювача» сигналів.

Як вибрати оптимальний прилад для квартири й офісу?

У нинішньому розмаїтті продукції на ринку визначитися з купівлею устаткування важко. Перед оформленням замовлення виберіть тип приладу. Бездротова точка доступу актуальна для великих приватних будинків і великих компаній, для звичайної квартири можна підібрати звичайний маршрутизатор. Вироби для офісів мусять відповідати більш високим вимогам, оскільки виникає потреба в під'єднанні десятків комп'ютерів.

Під час вивчення характеристик зверніть увагу, що стандарт мережі мусить мати в назві букву «N». Не варто вибирати швидкість апарату вище 300 Мбіт/с, оскільки в діапазоні 5 ГГц працює обмаль ґаджетів. Кількість антен впливає на якість сигналу. Вибирати маршрутизатор варто з гігабітними портами. Це перша ознака нормального процесора.

У каталогах магазину представлена продукція відомих виробників Asus, D-Link, Linksys, TP-LINK, Xiaomi, Cisco SB, Edimax, MikroTik, Ubiquiti. Торгові марки пропонують товари різних розмірів, кольорів і форм. Тому крім високої продуктивності, вдасться підібрати оптимальний варіант під будь-який інтер'єр. Щоб знайти потрібну бездротову точку доступу, ознайомтеся з відгуками клієнтів і в разі потреби зв'яжіться з менеджерами. Продавці-консультанти ознайомлені з особливостями кожної моделі й допоможуть підібрати пристрій.

Показати ще 60 товарів