Що таке запальнички й у чому їхня особливість

Такий аксесуар, як запальничка знайде місце в сумці або кишені запеклого курця. Основним функціональним призначенням є здатність видобувати вогонь зі спеціального отвору. Переважно це необхідно для підпалювання легкозаймистих речовин, на зразок тютюну та тютюнового паперу.

Перевагою вважається компактність і легкість. Завдяки цим якостям, предмет не принесе багато незручностей. Залежно від потенційного призначення, виконує різні функції. Для шанувальників естетики — є декоровані запальнички. Такі моделі будуть вигідно виділятися серед нудних і одноманітних аналогів. Також яскраві різновиди можуть бути інкрустовані невеликими камінчиками, підкреслюючи високий статус власника, даючи йому можливість спробувати свої сили в компанії з вишуканим смаком.

Що стосується конструкції товару, то вона досить проста. У поле зору споживача щонайперше потрапляє корпус, з огляду на нього і ухвалюються рішення про купівлю.  Однак, це досить необачно. Адже, як і в будь-якому продукті, зовнішній вигляд не завжди відповідає наповненню. Зважаючи на цей критерій, варто спочатку розділити продукцію на два види: газові й бензинові. Від виду палива залежать, як конструкційні особливості, так і технічні.

Говорячи про перших представників цієї товарної лінійки, складно не згадати про бренд Zippo. У багатьох користувачів запальнички асоціюються саме з цією американською фірмою. Уперше на ринку американці представили металеву запальничку в 1932 році. На той момент, коли сірники вже себе віджили, з'явилася потреба в терміновій якісній альтернативі. Підпалювальному пристрої, який не мокне під дощем і не схильний до механічних пошкоджень. Зараз девайси зіппо популярні в усьому світі. Вони славляться своїм відкидним верхом і унікальними дизайнерськими рішеннями.

Різновиди

Чинників, що впливають на цінову політику і якість досить багато. До них також належить і матеріал. Найпопулярнішими й надійними прийнято вважати металеві й неіржавкі. Такі варіації слугуватимуть власникові довше за інших і позбавлять зайвих труднощів у догляді. Важливою конструкційною особливістю є розмір. Відрізняється він, звичайно, несуттєво, однак, впливає на розмір бачка для палива.

Фахівці розрізняють кілька різновидів, що впливають на функціональні й технічні особливості. Класифікують їх за принципом роботи, а саме за типом підпалу. За цим типом вони бувають такі:

  • Кремнієвий підпал. Такий принцип отримання вогню — досить старий. Сенс в отриманні іскри від тертя двох елементів. Запальнички такого типу користуються попитом у всьому світі. Вони практичні й безпечні.
  • П'єзоелемент. Являє собою маленький кристал кварцу, наділений певними якостями. Коли кристал піддається напрузі — спеціальна решітка деформується, і форма кристала збільшується або зменшується. Це процес має назву «п'єзоефект». У разі розтягування або стиснення кристала кварцу на його поверхні утворюється напруга. Це явище називається зворотним п'єзоефектом. Слабкий удар породжує напругу в кілька сотень вольт. Так виходить електричний пробій, і між електродами з'являється іскра, від якої запалюється газ.
  • Електричний підпал. Такі агрегати можна вважати справді унікальними й за дизайном, і за своєю будовою. Угорі корпусу є отвір, у якому виробляється енергія. Відбувається цей процес під час натискання на кнопку.

Правильний вибір товару  

Як вибрати продукт на подарунок або в постійне користування – запитання дійсно важке, проте, його можна вирішити. Найперше варто визначити потрібний підвид. Від цього залежить практично все, починаючи від ціни, закінчуючи технічними властивостями й додатковими функціями.

Ґаджет, який працює на газу, знайомий усім і кожному. Такі примірники можна побачити в будь-якому кіоску чи магазині. Такі запальнички відрізняються низькою вартістю, простотою у використанні, відсутністю потреби в догляді. Підходять для задоволення найпростіших цілей. Ними можна розпалити вогонь або камін, сигарету чи сигару. Полум'я можна регулювати за потужністю. Їхній дизайн практично однаковий, відмінність полягає лише в кольорі. Найдешевші турбо не підлягають повторній дозаправці.

Бензинові належать до дорожчого сегмента продукції. Це зумовлено вартістю власне пального. Крім цього, вони довговічніші за перший варіант, можуть заправлятися кілька разів. Шанувальникам екзотики варто звернути увагу на електронні. Вони якісно відрізняються від інших. Належать до середнього цінового сегмента.

Показати ще 60 товарів