Постільна білизна: класифікація та поради щодо вибору

Постільна білизна являє собою набір текстильних речей, які призначаються для облаштування спального місця. У більшості випадків ці вироби постачаються у форматі комплектів, які відрізняються різними наповненнями. Зокрема, популярними є варіації, у яких міститься підковдра, простирадло й кілька наволочок для подушок.

Основним критерієм вибору таких наборів найчастіше виступає дизайн. Він буває найрізноманітнішим, однак найбільш популярними напрямами стали квіткові мотиви й геометричні візерунки. Окремий дизайнерський вигляд мають варіації, які призначаються для дітей. На них можуть наноситися принти казкових персонажів або будь-яких звіряток. Також дуже популярними серед потенційних покупців стали комплекти постільної білизни, на які нанесено оригінальний 3Д принт. Такий вигляд візерунка дає змогу створити ефектне об'ємне зображення, яке зможе стати яскравим акцентом спального місця.

Постільна білизна обов'язково має відповідати особливостям спального місця. Тому особливу увагу варто звернути на розмір його крою. За цим принципом товари цього типу можна умовно розподілити на кілька категорій:

  • Полуторна постільна білизна стане оптимальним вибором для ліжка з такими ж розмірними параметрами. Стандартними розмірами вважаються 150х210, 150х215 150х220, а також 215х248 сантиметрів. Наволочки, які постачаються з такими комплектами, можуть бути одного розміру або ж представленими в різних розмірних форматах: 70х70, 60х60, 50х70 сантиметрів. Вибираючи постільну білизну полуторного типу, потрібно попередньо вимірювати подушки й визначитися з оптимальним розміром наволочки.
  • Двоспальне постільна білизна практично завжди стандартна за шириною й відрізняється здебільшого саме довжиною підковдри та простирадла. Зокрема, найпоширенішими розмірами підковдри є такі: 180х210 180х215 200х220 сантиметрів. Розміри наволочок для подушок також можуть бути представленими в декількох варіаціях: 70х70, 60х60, 50х70 сантиметрів.
  • Дитяча постільна білизна за своїм форматом оптимально підходить для дитячих ліжечок. Вона може бути призначена як на одномісне ліжко для дитини шкільного віку, так і для новонароджених. Комплектація таких наборів стандартна й повністю ідентична класичним варіацій для дорослих.
  • Євро набори пошиті спеціально для ліжок, сконструйованих за європейськими стандартами. Розміри їхніх підковдр становлять 205х225, 225х245 або 200х220 сантиметрів. Наволочки для подушок представлені здебільшого у двох типах: 70х70 або 50х70 сантиметрів.
  • Сімейний постільна білизна оптимально підходить для використання у великих сім'ях. Її основною особливістю є наявність відразу двох підковдр або двох простирадл. Кількість наволочок для подушок також може бути більшою, ніж у стандартних наборів. Розміри цих текстильних виробів бувають полуторними, подвійними і євро.

Постільна білизна найчастіше виготовляється з таких матеріалів, як бязь і сатин. Сучасні виробники виготовляють це спальне приладдя і з бавовни. Кожен такий матеріал має індивідуальні характеристики, на які варто звертати увагу під час вибору постільної білизни.

Як вибрати

Вибираючи постільну білизну потрібно орієнтуватися на її розміри. Вони мають ідеально збігатися з розмірами ліжка. Важливо звертати увагу на матеріал, з якого зроблені такі вироби. У цьому питанні головним орієнтиром стають експлуатаційні якості кожного з них.

Щоб зрозуміти, наскільки якісною є конкретна постільна білизна, потрібно переглянути відгуки попередніх покупців. 

Показати ще 60 товарів