Купуючи велосипед із гарною рамою з якісного матеріалу, можна поступовою заміною всіх компонентів перетворити його з бюджетного в байк преміум-класу. Помилково думати, що радикально змінити велосипед може заміна якого-небудь перемикача. Саме рама «відповідає» за поведінку конструкції в польових умовах. Сучасний ринок має великий асортимент велосипедів. Особливо популярні моделі з алюмінієвою рамою.

Алюмінієва рама: особливості та переваги

Матеріалам для основних елементів конструкції велосипеда виробники надають серйозного значення. І, попри інновації в цій галузі, найпопулярнішим як і раніше є алюміній.

Однак у чистому вигляді для таких цілей він застосовуватися не може через свою м'якість — тому є безліч сплавів і способів їхнього оброблення. Алюмінієві сплави можуть містити магній, цинк, мідь. Останнє удосконалення — додавання скандію. Виготовлені з такого матеріалу конструкції мають підвищену міцність.

Найголовніша перевага конструкцій з алюмінію — їхня легкість. Тому велосипеди з алюмінієвими рамами дуже швидко розганяються, на них простіше їхати угору, у них пристойна «вантажність». Однак вони менш «повороткі», порівнюючи зі сталевими, оскільки в алюмінію більш високий ступінь жорсткості. Під час поворотів сталеві рами можуть трохи згинатися, ніби вписуючись у поворот, чого не можна чекати від алюмінію.

Але це має велике значення для професіоналів, а для велосипедиста-аматора — незначна дрібниця. Просто необхідна якісна амортизаційна вилка й гарне сідло.

І ще один приємний нюанс — ціна. Зазвичай, моделі на базі алюмінієвих рам цілком доступні.

Різновиди сучасних велосипедів

Перш ніж купити велосипед з алюмінієвою рамою, варто визначитися з його призначенням: у яких переважно умовах він буде використовуватися і взагалі для чого він потрібний. В інтернет-магазині Розетка представлені такі категорії велосипедів:

Дорожні — найбільш невибагливі, призначені для їзди містом, для нетривалих велопрогулянок. На таких байках можна їздити як по асфальтованих, так і по ґрунтових дорогах. До них належать:

  • міські — для поїздок у справах на невеликі дистанції. Дуже зручні серед сіті-байків складані й підліткові моделі;
  • шосейні — полегшені моделі для спортивної швидкісної їзди;
  • круїзери — для комфортних і необтяжливих прогулянок. Найпоширеніший діаметр коліс круізера — 24 дюйми;
  • туристичні — для поїздок по дорогах із невеликою складністю.

Залежно від геометрії рами дорожні діляться на чоловічі й жіночі моделі.

Гірські — сама назва вже говорить про призначення. Гірські велосипеди гарні для поїздок по нерівному, пересіченому ландшафті. Основна їхня відмінність — велика кількість передач. Також вони обладнані дуже гарними гідравлічними й дисковими гальмами, амортизаторами, у них посилена рама й широкі колеса. А якщо врахувати, що під час таких подорожей доводиться навіть нести свій засіб пересування у руках, то найкращим варіантом буде велосипед з алюмінієвою конструкцією.               

Для екстремальної їзди — це засоби для виконання трюків: стрибків, ковзання, велосипедного фрістайлу. Обладнані суперміцною й низькою рамою, мають одну передачу. Серед цієї групи:

  • Тріал — долає дуже складні перешкоди;
  • Стрит — для екстремальної їзди по міських вулицях;
  • Джампінг — для трюків.

Крім перерахованих, у каталозі ROZETKA представлені тандеми, розраховані на парну їзду, обладнані двома парами педалей. Це вельми оригінальні моделі, до яких потрібно досить довго пристосовуватися.

Дуже популярні також зараз пауербайки — електровелосипеди. У них є акумулятор і мотор, тому їзда на них не має нічого спільного зі спортом. Сів, розслабився й пересуваєшся.

Обрано 4000 товарів

Показати ще