Якими бувають біноклі

Біноклі являють собою універсальні прилади, які допомагають візуально наблизити навіть найвіддаленіші об'єкти. З їхньою допомогою люди можуть реалізувати своє прагнення бачити набагато далі. Такі апарати виробляються в дуже широкому асортименті, чим привертають увагу потенційних покупців.

Сфера застосування біноклів дуже широка. Вони є частою атрибутикою, яка використовується в туристичних цілях. Без них не можуть обійтися професійні військові й моряки. Також цими пристроями звикли користуватися мисливці, які вистежують свою здобич. Саме сфера застосування таких апаратів лягла в основу оформлення їхньої класифікації. За цим принципом можна умовно визначити такі типи таких елементів:

  • Астрономічні біноклі. Призначаються для встановлення контролю над астрономічними об'єктами. За принципами свого функціонування цих компонентів можна порівняти з компактними і продуктивними телескопами.
  • Біноклі для полювання. Насамперед виробники таких пристроїв звернули увагу на візуальне оформлення. Позаяк такі прилади часто використовуються для риболовлі та полювання у важких погодних умовах. Тому в них встановлюється система, що захищає скло від зпотівання. Також вони виробляються в прогумованих корпусах, щоб рибалка або мисливець не впустив їх із руки.
  • Біноклі для сутінку. Їхні конструкційні особливості дають змогу поліпшувати видимість під час сутінку. Такі пристрої використовуються військовими, моряками, мисливцями, рибалками й туристами. 
  • Військові біноклі. Використовуються виключно кваліфікованими працівниками військових спецпідрозділів. Вирізняються чималою здатністю до збільшення потрібних об'єктів і набором великої кількості додаткових опцій. Виробляються в міцних і стійких корпусах. Часто виготовляються зі стабілізацією.
  • Морські біноклі. Використовуються не тільки професійними моряками, а й рибалками. Основні відмінності таких пристроїв полягають у їхніх корпусах. Такі пристрої є абсолютно водонепроникними. Їм не страшне раптове падіння на чималу глибину. Менш якісні моделі все ж пропускають воду, але досить не відразу.
  • Туристичні біноклі. Являють собою класичні моделі, які використовуються в туристичних цілях. Здатність до збільшення об'єкта прямо залежить від конструкційних особливостей конкретних пристроїв.

Окремою категорією варто виділити спеціальні дитячі біноклі. Вони несуть у собі виключно розважальну функцію і здатні розважити дитину на тривалий час.

Як вибрати якісний бінокль

Для початку потрібно визначитися з орієнтовним застосуванням придбаного апарата. З огляду на вищевказану класифікацію варто вибрати оптимальну для себе модель. Важливо орієнтуватися на перевірених виробників. Серед усіх брендів тільки декільком компаніям — Nikon, Olympus, Yukon, Arsenal — вдалося отримати максимально схвальні відгуки цільової аудиторії.

Показати ще 60 товарів