Інструмент, призначений для автоматичного забивання скоб, цвяхів і шпильок різних розмірів, називається нейлером. Сфера застосування — меблеве виробництво, роботи з упорядковування покрівель, збирання піддонів, тари, встановлення парканів та ін. 

Варіанти кріплення, застосовуваного з нейлерами

Будівельно-монтажні, складальні та інші типи робіт вимагають застосування різних видів кріплення. Всього є три види металовиробів, застосовуваних у нейлерах: скоби, цвяхи та штифти.

Скоби . Найпоширеніший вид кріплення, розрізняються за сферою застосування, формою, розмірами та матеріалом виготовлення. Кожен виробник може пропонувати своє маркування, але найпоширеніше цифрове позначення:

 • тип 53, широко використовується для обтягування меблів, кріплення різних листових матеріалів низької та середньої твердості; стандартна ширина 11,4 мм, товщина ніжки 0.7 мм;
 • тип 53F — потовщений варіант (ніжка перерізом 1,25 мм), дає змогу кріпити дротяну сітку, твердий картон і тонкий листовий метал;
 • тип 140 із товщиною 1,25 мм, мають ширину 10,6 мм і застосовуються для монтажу різних дерев'яних заготівок, ущільнювачів та ін.;
 • тип 55 — вузька скоба завширшки 6,1 і завтовшки 1,5 мм, популярні в меблевому виробництві (збирання ящиків, кріплення задніх стінок) і будівельних роботах (кріплення листів фанери, плит OSB);
 • тип 28, має напівкруглу форму та застосовується для монтажу круглого кабелю.

Матеріалом виготовлення скоб слугує сталь (звичайна, неіржавка, оцинкована, розжарена), мідь, алюміній. Матеріал обирається залежно від умов експлуатації виробу: всередині приміщень чи зовні, вологі чи ні, схильні до впливу агресивного середовища та ін.

Цвях . Найширша лінійка кріплення, застосовуваного у цвяхозабивачах. Випускаються три основні категорії за типом вироблення:

 • гладкі, що не мають на тілі цвяха жодних насічок;
 • покрівельні (кільцеві), з кільцевою накаткою, що дає змогу збільшити кріпильні властивості;
 • гвинтові.

Оптимальним варіантом щодо міцності утримання й навантаження на інструмент є гвинтові цвяхи. Вирізняються вищою ціною. Класифікація за сферою застосування:

 • покрівельні — оцинковані, кільцевого типу, довжина до 40 мм, для барабанного магазина;
 • загальнобудівельні — гладкі або з кільцевою накаткою, завдовжки до 220 мм;
 • дюбель-цвях для бетону, застосовуються з газовими або пороховими цвяхозабивальними інструментами.

Штифт . Різновид оздоблювальних цвяхів невеликого перерізу й довжини. Використовуються для «чистого» кріплення штапиків, лиштв, паркетної дошки та інших матеріалів, де потрібне максимальне маскування кріплення. Різновидом штифта є шпилька, яка вирізняється тим, що не має т-подібного потовщення, яке слугує головкою. Використовуючи шпильку, треба розуміти її меншу, порівнюючи зі штифтом, кріпильну здатність. Маркування найчастіше застосовуваних штифтів зі шпильковими нейлерами:

 • тип N (16GA), застосовується не тільки в оздобленні, але й для складання невеликих конструкцій, легких огорож; розміри перерізу 1,6 x 1,4 мм, довжина в діапазоні від 19 до 65 мм. Найбільший штифт із представлених;
 • тип J (18GA) завдовжки від 10 до 50 мм і перерізом 1,0 x 1,25 мм, найширша сфера застосування;
 • тип ALK (23GA), переріз 0,64 x 0,64 мм ставить його в розряд мікрошпильок, але має головку.

Конструкційні особливості й типи нейлерів

Загальною схожістю всіх цвяхозабивних інструментів є принцип роботи ударного механізму, в якому клюпа б'є по металовиробу. Різниця полягає в приводі й типі живлення.

 • Електричний нейлер . Мають порівняно невелику силу удару, що обмежує спектр застосовуваних витратних матеріалів. Підходить для виконання оздоблювальних і невеликих монтажно-складальних робіт. Основний асортимент працює з цвяхами, шпильками та штифтами завдовжки до 40 мм, деякі професійні моделі дають змогу забити цвях до 70 мм. Переваги — невеликі габарити й вага. Регулювання сили удару, деякі екземпляри обладнані функцією подвійного удару для добивання металовиробу. Вимогливі до умов праці, зокрема вологості приміщення. 
 • Акумуляторні цвяхозабивачі . Як і електричні, випускаються тільки з магазином касетного типу. Дає змогу виконувати монтажні роботи автономно від електромереж. Різняться за потужністю, типом та розмірами кріплення. Каркасні моделі можуть забивати цвяхи завдовжки до 90 мм. Повністю зарядженого акумулятора вистачає на 700 ударів. Мають велику вагу, порівнюючи з мережевими пістолетами. 
 • Пневматичні нейлери . Ця група представляє найбільший вибір інструменту для всіх різновидів будівельно-монтажних та оздоблювальних робіт, що вимагають застосування скоб, цвяхів і шпильок. Конструкція пневмопістолета вирізняється простотою, високою надійністю й довговічністю. Моделі з барабанним магазином дають змогу працювати цвяхами завдовжки до 220 мм. Відмітна особливість пневматичного цвяхозабивача — висока швидкість, до 3 ударів на секунду. Єдина вада — потреба подання стисненого повітря і прив'язка до шланга. Для роботи у важкодоступних місцях є сенс купити долонний нейлер — найкомпактніша пневматична модель, що дає змогу забивати цвяхи завдовжки до 100 мм поштучно. 

Найчастіше серед покупців мають попит цвяхозабивачі таких брендів:

 • Intertool, представляє великий вибір пневмоінструменту;
 • Makita — пневматичні й акумуляторні нейлери;
 • Bosch, представлено кілька моделей;
 • DeWalt — професійна лінійка акумуляторних і пневматичних нейлерів.

Деякі виробники пропонують комбіновані моделі, які можуть працювати з декількома різновидами кріплення, зокрема під шпильку та скобу.

Поширені питання та відповіді

Показати ще