Як правильно обирати електроінструменти

Можливість купити електроінструменти в інтернет-магазині стала доступна кожному, хто мінімально знайомий із комп'ютером або смартфоном. Щоб зробити правильний вибір, важливо розуміти цільове призначення, можливості та клас купованого обладнання. Три основні групи електричного інструменту:

 • Побутовий . Застосовується виключно в побуті, не може витримувати тривале навантаження. За умови правильного використання може слугувати вдома досить довго.
 • Професійний . Деталі й вузли виготовляються з якісних матеріалів, із впровадженням інноваційних технологій. Допускається тривала робота за умови дотримання рекомендацій виробника. 
 • Промисловий електроінструмент . Виробляється як переносний (або пересувний на колесах, наприклад, компресор), так і стаціонарний. Вільно витримує високі навантаження. Залежно від конкретної групи може працювати в умовах підвищеної вологості, запиленості та інших агресивних середовищах. Для роботи може вимагатися живлення 220, 380 вольтів або лінія подання стисненого повітря. Найчастіше застосовується на великих підприємствах і будівельних об'єктах.

Найпопулярніший електроінструмент таких виробників:

 • Bocsh — всесвітньо відомий німецький бренд;
 • DeWalt — американський професійний інструмент високої якості;
 • Dnipro-M — широка лінійка електроінструменту для дому та професіоналів;
 • Intertool — вибір інструменту для різних сфер застосування;
 • Makita — перевірений роками електроінструмент японського виробника;
 • Stanley — бренд, більше відомий за ручним інструментом високої якості;
 • AEG — професійна техніка з Німеччини;
 • DWT — доступний напівпрофесійний інструмент. 

Інструментальні групи в каталозі ROZETKA

Якісний електроінструмент завжди має вузькоспрямовану сферу застосування незалежно від того, побутовий він чи професійний. 

 • Перфоратори . Цей тип можна назвати гібридом електродриля та відбійного молотка. Призначений для ефективного буріння отворів в особливо міцних будівельних матеріалах — бетон, камінь, цегла. Діаметр залежить від застосовуваного оснащення, може становити до 55 мм наскрізного буріння і 120-130 мм під час роботи порожнистими коронками. Додаткові опції — безударне свердління й режим довбання. Критерії вибору перфоратора: за типом патрона (SDS-plus або SDS-max); за типом розміщення електродвигуна — прямий або бочковий; за вагою та потужністю — побутові та легкі професійні споживають від 500 до 800 Вт за ваги до 3 кг, середні важать від 3 до 5 кг, потужність 800-1200 Вт, і важкі за вагою досягають 10-12 кг зі споживанням до 2 кВт.
 • Дрилі та міксери . Звичайний дриль використовується для свердлильних робіт із деревом, металом та іншими матеріалами невеликої твердості (пластик, фанера, ДСП, МДФ тощо). Ударні електродрилі дають змогу свердлити отвори в цеглі, гіпсових перегородках за допомогою свердел із твердосплавними напайками. Потужніші моделі можуть застосовуватися для приготування будівельних сумішей у невеликих обсягах. Міксер конструктивно відрізняється від дриля наявністю симетричних (у більшості варіантів) ручок для утримання інструмента, зниженою кількістю обертів і підвищеною потужністю. Дає змогу працювати з насадками великого діаметра. 
 • Шурупокрути . Основна відмінність від дриля — невелика потужність, низькообертовий двигун і наявність спеціальної муфти-тріскачки, що дає змогу регулювати максимальне зусилля закручування. Залежно від особливості застосування серед шурупокрутів представлена найширша лінійка акумуляторного інструменту. Обов'язковою є наявність реверсу та швидкозатискного патрона для зміни насадок. Більшість шурупокрутів має два режими швидкості, деякі моделі обладнані світлодіодною підсвіткою. Важлива характеристика, яку треба уточнювати перед придбанням, — ємність акумулятора та час безперервної роботи. 
 • Електровикрутки. Малопотужний різновид шурупокрутів. Можуть бути пістолетного циліндричного або гібридного типу (пряма модель зі складаною ручкою). Дуже зручні під час роботи в обмеженому просторі та на висоті. Вирізняються невеликими габаритами, що дає змогу застосовувати їх у збиранні побутової апаратури та меблів, ремонті автомобілів та ін.
 • Болгарки . Справжня назва електроінструменту цієї групи — кутові шліфувальні машини. Болгарками називаються виключно на пострадянському просторі. Призначена для зачищення, шліфування та різання виробів із металу та каменю. Різняться за діаметром установлюваного круга — від 115 до 230 мм. Робота з кутовими шліфмашинами вимагає неухильного дотримання техніки безпеки.
 • Електролобзики . Зручний інструмент для криволінійного різання або випилювання різних отворів великого розміру в різних листових матеріалах, наприклад, у кухонній стільниці. Під час вибору варто звернути увагу на потужність, зручність держака та метод установлення пилок — у якісних лобзиках швидкозатискна будова.
 • Фрезер . Спеціалізований інструмент, більшою мірою призначений для роботи з деревом і дерев'янистими матеріалами. Застосовується у столярному та меблевому виробництві, а також під час виготовлення виробів зі штучного каменю. 
 • Електрорубанки . Побутовий і професійний електроінструмент, що різниться за потужністю та шириною ножів. Придбання доцільне для майстрів, які постійно працюють із деревиною, установників дверей і вікон.
 • Будівельні фени . Застосовуються там, де потрібне локальне розігрівання до високих температур. Зручний під час зняття старої фарби з виробів із дерева. Нагріває потік повітря до 650 градусів. Зазвичай моделі обладнані перемикачем швидкостей і регулятором температури. Комплектуються набором насадок для різних операцій. 
 • Клейові пістолети . Інструмент здебільшого пістолетного типу для роботи з термоклеєм. Мають попит серед прихильників різного рукоділля (споживана потужність до 200 Вт), потужніші моделі застосовуються для монтажних робіт у ремонті й будівництві (0,3-1 кВт). Випускаються мережеві та акумуляторні варіанти. Дають змогу регулювати температуру клейової суміші. 
 • Нейлери . Цвяхозабивний інструмент, що дає змогу швидко забивати велику кількість цвяхів за короткий час. Є електричні (зокрема акумуляторні) і пневматичні нейлери. Останні належать до професійного інструменту і вимагають наявності компресора або лінії подання стисненого повітря. Різняться за конструкцією та допустимим розміром цвяха/шпильки.
 • Відбійні молотки . Професійний інструмент, призначений для демонтажу покриттів, стін, перегородок і різних конструкцій, облаштування ніш. За типом живлення поділяються на електричні, акумуляторні, бензинові та пневматичні. Великий вибір за вагою та потужністю. 
 • Штроборізи . Вузькопрофільний інструмент для прокладання канавок під електричні та сантехнічні комунікації. Раніше поширені механічні штроборізи втратили свою актуальність з огляду на обмежену можливість застосування. Електричні штроборізи різняться за потужністю (від 0,9 до 2,5 кВт) і діаметром диска. 

Проконсультуватися щодо вибору можна онлайн або зателефонувавши за номером телефону.

Показати ще