Убезпечити житло допоможуть централі, які відчувають небезпеку на максимальній відстані. Якщо злодій потрапляє в поле зору приладу, автоматично сигнал передається в систему охоронної служби. Після цього на місце приїжджає наряд і ловить злочинця на гарячому. Особливо важливий такий датчик для людей, які живуть у приватних будинках, для організацій, крамниць та інших місць, потенційно привабливих для незаконослухняних громадян країни. Найголовніше, виріб абсолютно непомітний, передбачити, де саме міститься, практично неможливо. Зараз є безліч різних систем безпеки.

Різновиди централей

Виробники щороку намагаються зробити життя своїх споживачів безпечнішим. Ринок неабияк розширився за останні роки, зараз централі бувають таких різновидів.

Протипожежні датчики. Згідно з нашими законами, їхня наявність у будь-якому приміщенні обов'язкова. Рідко можна побачити їх у квартирах, Європа зробила крок далеко вперед щодо цього. Якщо трапиться пожежа, не доведеться гарячково набирати номер пожежної служби. Прилад, вловлюючи дим, починає видавати звуки. Після цього пожежники приймають виклик і негайно виїжджають на місце події. Деякі контролери обладнані деталями, здатними контролювати тиск у балонах.

Одна централь не може виконувати декілька функцій, це прописано в техніці безпеки. Пристрій має виконувати певну роботу, інакше можливий збій.

Сигналізації охоронні розміщені практично скрізь. Вони популярні на території України. У зв'язку з великою кількістю пограбувань, вони стали потрібними на приватних територіях. Такі централі спрацьовують, коли на ділянці відбувається сторонній рух. Спочатку вона пищить, сповіщаючи, що незабаром прибудуть люди з автоматами. Більш поширені бездротові моделі.

Принцип роботи

Щоб тривожний сигнал дійшов до призначеного місця, централь може бути обладнана: радіопередавачами, модулями й додзвонювачами. Перший повідомляє про тривогу за допомогою спеціального радіоканалу. Спосіб дуже універсальний, практичний, але потребує дозволу. Його вада — обмежена зона дії, залежність від рельєфу місцевості, дорога вартість. Зазвичай вони дротяні.

 Модулі gsm зв'язується зі службою безпеки за допомогою смс-повідомлень, вони використовують мобільний зв'язок. Простий варіант, але ненадійний. Бувають великі затримки під час свят, у мережі часто перебої. Іноді посланцем використовують інтернет.

Додзвонювач автоматичної дії використовує домашній телефон, у такий спосіб попереджає про наближення небезпеки. Він шле сигнал особливого тону, або заготовлений запис на внесені заздалегідь номери. З усіх варіантів він найбільш бюджетний і надійний тип. Вада — в деяких місцях немає телефонного зв'язку, збій можливий у будь-який момент.

Поради щодо вибору

Перш ніж обрати централь, важливо зрозуміти, що від правильності вибору залежить безпека, іноді життя. Насамперед потрібно оцінити габарити й зовнішні особливості товару. Бажано, щоб прилад не привертав увагу, вписувався в інтер'єр і був якісно виготовлений. Раптом у відповідальний момент відпаде деталь чи кнопка. Наступним аспектом буде звук сирени, злякати злочинця зможе лише потужний, гучний сигнал. Вона має спокійно реагувати на перепади температур, особливо, коли розміщена на вулиці. Добре, якщо клімат помірний.

Живлення має подаватися надійно, це стосується зовнішніх централей. Деякі різновиди заряджаються за допомогою акумуляторів, покупцеві вирішувати, який найнадійніший. Автономне обладнання буде найкращим варіантом, не постраждає навіть у разі її зламання злодіями. Корпус має бути міцним, тоді вандали його не пошкодять. Бажано обирати метал або міцний полікарбонат. Буде непогано, якщо централь зможе поєднуватися з іншими системами. Наявність додаткових можливостей дасть змогу самостійно добирати тон сирени, підтримувати зв'язок. Перед вибором охоронної організації треба почитати відгуки в інтернеті або порадитися з фахівцями.

Показати ще 60 товарів