Роботи-пилососи — ідеальні помічники в кожному домі

Одним із найстаріших побутових приладів є пилосос, який істотно спрощує рутинну роботу та здається незамінним. Але внаслідок прагнення до автоматизації з'явилися роботи-пилососи, які кардинально змінили уявлення про домашні клопоти та максимально підвищили рівень комфорту. Вони були вперше представлені 2002 року, відтоді стали розумнішими, кмітливішими та досконалими. Роботизована техніка повністю виключає людину зі складної схеми з прибирання підлоги, робить усе швидко, якісно та гарантує бездоганну чистоту навіть у важкодоступних місцях. Це не тільки корисна річ, неабияк заощаджує час і сили в буденній суєті. Це безцінний подарунок для літніх і маломобільних людей, що відповідає за підтримання ладу незалежно від обставин.

Як вони працюють

Розумний робот-пилосос являє собою мініатюрний корпус переважно круглої форми (рідше квадратної або трикутної). Він вироблений найчастіше з легкого та міцного пластику, має компактні розміри, зокрема за висотою, обладнаний коліщатками та допоміжним роликом. Девайс запускається за допомогою електромотора. Автономне переміщення і всмоктування сміття забезпечує вбудований акумулятор, для підзаряджання застосовується спеціальний модуль, званий базою. Ретельно продуманий апарат самостійно пересувається по периметру приміщення (зазвичай зиґзаґувато, виключно в горизонтальній площині), збирає пил, сміття і всілякі забруднення. За хвилину він у середньому очищає 0,7—0,8 м², коли закінчується заряд акумулятора, їде на підзаряджання та знову береться до обов'язків через кілька годин.

Завдяки навігаційному комплексу з численними датчиками, інтелектуальний прилад орієнтується в просторі, не стикається з меблями, стінами та іншими перешкодами. Інформація з датчиків надходить на плату керування, далі обробляється мікропроцесором. Стандартна система очищення складається з набору щіток, системи всмоктування, пилозбірника, фільтрів та інших елементів.

Спосіб орієнтування в просторі

До найпростіших і найпопулярніших датчиків належать інфрачервоні. Вони здатні з легкістю визначати стіни та знаходити зарядну станцію, дають змогу заїжджати на килимки, долати дроти, не падати зі сходів. Також бувають ультразвукові та оптичні сенсори. Їхнє завдання — пускати звукові та світлові хвилі, а потім рахувати час до повернення і в такий спосіб виявляти дверні прорізи, ніжки стільців та інші перешкоди. Удосконалені роботизовані прибиральники «зчитують» простір, обробляють, запам'ятовують і прокладають оптимальний маршрут на мапі. Система навігації буває контактною і безконтактною. У першому випадку збиральна техніка пізнає перешкоду, стикається і спрямовується в протилежну сторону. У другому — ідентифікує, корегує траєкторію руху й обминає без зіткнення.

Функціональні можливості

Усі роботи-пилососи заведено класифікувати за типом прибирання:

 • сухе — відбувається під впливом рухомих щіток і всмоктувального струменя повітря, забруднення збираються в окремий контейнер, що потребує регулярного спустошення;
 • вологе — у конструкції є ємність для води, щоб мийний пристрій протирав поверхню вологою тканиною або ж розбризкував воду, мив підлогу та збирав брудну рідину;
 • комбіноване — універсальний варіант із двома опціями для виконання всіх завдань;
 • сухе + вологе по черзі — дії відбуваються одне за іншим;
 • сухе + вологе одночасно — відбувається одночасно, принцип роботи складається з взаємозв'язаних і взаємодоповнювальних складників.

Технологічна унікальність

В ультрасучасних роботах-пилососах упроваджується максимум високих технологій із революційним характером. Це кардинально відрізняє інноваційні продукти від традиційних аналогів і дає конкурентні переваги. Фахівці продумують розробки до найдрібніших деталей — від дизайну, технічних нюансів до вдосконаленого функціоналу. Серед унікальних нововведень:

 • безпека на сходах — спрацьовує захист від падіння з висоти;
 • повернення на базу з будь-якої кімнати — дає змогу без труднощів прибирати всю квартиру;
 • убудована ультрафіолетова лампа — знищує хвороботворні мікроорганізми-збудники інфекційних захворювань;
 • уникання килимів — не допускається небажане змочування певних килимових покриттів;
 • система антизаплутування — у разі наїзду на дроти й будь-які дрібні предмети допомагає вийти з небезпечної зони;
 • розпізнавання поверхні — потрібне для гранично акуратного пророблення або, навпаки, особливо ретельного;
 • розпізнавання забруднених місць — визначається ступінь забрудненості й автоматично вибирається потрібна інтенсивність;
 • посилення потужності — уможливлює витягування пилових частинок і бруду з килимового ворсу;
 • самостійне спустошення бака для сміття — уміст контейнера зберігається в мішку для збору пилу на витяжній станції;
 • голосові звіти — створюються російською мовою і повідомляють про виконану роботу.

Основні різновиди

Сьогодні випускаються різноманітні моделі, які повною мірою відповідають актуальним запитам. Крім звичайних роботів-пилососів, які щодня підтримують чистоту та лад, є спеціалізовані підлогонатирачі для сухого прибирання і для вологого прибирання. Перші роблять можливим ретельне очищення від пилу, що особливо актуально для гладкого покриття для підлоги, інші служать для якісного миття підлог і справляються навіть зі стійкими плямами. Часто передбачається встановлення змінних блоків, які об'єднують дві функції.

Ще один поширений різновид — мийка для вікон. Вона очищає як вертикальну, так і похилу поверхню, не залишає розводів і патьоків. З його допомогою легко відмивати не тільки вікна, дзеркала, а й кахель, душову кабіну, кухонну стільницю, вітражі. Спеціальні насадки та страхувальний трос надійно фіксують корпус, запобігаючи падінню і ламанню. Такі високотехнологічні пристрої бувають магнітними (внутрішня частина кріпиться до поверхні за допомогою магнітів) і вакуумними (щільне приєднання забезпечується завдяки високій потужності всмоктування).

Різноманіття роботів-пилососів на сайті ROZETKA

У каталозі зібрані численні модифікації від провідних виробників, як-от:

Здебільшого роботи-пилососи білі, чорні та сірі, з розумною навігацією, але є і без неї, рухаються по запрограмованій траєкторії як по прямих лініях із поворотами під різними кутами, так і по колу або спіралі. Установлювати потрібні параметри й керувати пристроєм можна кнопками на корпусі або за допомогою пульта. Дорожчі девайси синхронізуються зі смартфоном для дистанційного керування через мобільний застосунок. У такий спосіб дуже легко вибирати робочий режим, заряджати, регулювати потужність усмоктування і подавання води або, наприклад, встановлювати віртуальні стіни. Окрему увагу під час купування треба приділити особливостям різних брендових розробок:

 • унікальна трикутна форма Trinity Shape™,
 • високі колеса та збільшений кліренс для подолання перешкод до 2 см,
 • безшумна робота
 • легка та проста експлуатація,
 • інтелектуальні алгоритми будування мап,
 • чотириядерний процесор Cortex A7,
 • лазерний датчик відстані для точного визначення,
 • покращена турбощітка з гнучкими й еластичними щетинками з нейлону,
 • масивна сенсорна матриця Sensient з акселерометром, одометром, компасом,
 • потужні повітряні потоки завдяки ретельно спроєктованій конструкції і продуктивному двигуну,
 • фільтр, який ловитиме до 95% алергенів, включно з пилком і цвіллю,
 • літій-іонний акумулятор ємністю 3200 мА·год, що забезпечує до 2 годин автономного функціонування.

Потрібна для вибору інформація опублікована на сторінках товарів. Докладний опис із ціною, фото та відгуками допоможе детально ознайомитися з уподобаною технікою, функція порівняння — зіставити ключові характеристики. Замовити та купити робот-пилосос можна з будь-якого населеного пункту, оформивши доставку будь-яким зручним способом. Якщо знадобиться допомога, експерти готові проконсультувати щодо кожної товарної позиції.

Показати ще