Ігрова приставка — будова приладу

У сучасному світі практично немає дітей, які жодного разу не чули про ігрову приставку. Це та індустрія, яка тримається в низці найуспішніших і запитуваних покупок ось уже багато років. Водночас, консолі постійно модернізуються, розвиваються як певний різновид технологій і удосконалюються. 

Ігрова приставка — це спеціальний електронний пристрій, який призначений для контролю й участі у відеогрі. З'явилися задовго до комп'ютерів. Головна їхня мета — це запуск і відтворення. Є такі механізми, які для відображення того, що відбувається, підключаються до телевізора, проектора або комп'ютерного монітора. Також є портативні — кишенькові приставки, що мають власний екран і не потребують дротового під’єднання до чого-небудь. 

Пристрій складається із 6 частин. Основний блок складається з корпусу з материнською платою, до якого приєднана решта блоків, зокрема й блок живлення, який грає роль джерела струму для агрегату – підключається до мережі. Можна натрапити на приставки з вбудованим блоком живлення. Також є аудіо/відеокабель. Він потрібен для транслювання аудіовізуальної інформації з апарата на телевізор. Ігрові контролери — це пристрій, без якого відеогра на такому приладі неможлива — за допомогою ігрових контролерів вводиться інформація, що дає змогу керувати агрегатом і героями — джойстик, кермо, миша тощо. У приставці ще є носії даних або їх ще називають зовнішні носії — диск, картридж, дискета. Карта пам'яті дозволяє зберегти рівень гри й після виходу продовжити відеогру з моменту зупинки. 

Різновиди ігрових приставок

Принцип роботи приставок простий: є джойстик — так званий пульт із заданими кнопками. Для того, щоб управляти героєм відеоігри, необхідно його направляти за допомогою певних маніпуляцій з джойстиком. Ера ігрових консолей почалася ще в 1972 році. Перша консоль, яка вийшла на ринок, — це відеогра Pong. Мікропроцесорів у ній не було. Визначають декілька поколінь цього пристрою: на сьогодні їх вісім. 

Абсолютно всі ігри з джойстиком можна розділити на два типи:

  • Ігрові консолі. На відміну від ПК, це закрита система. Її не можна модернізувати, щось додати, змінити в ній. У ній не змінюється операційна система, а, відповідно, нової гри на неї не завантажити. Попри це, ігрові приставки легші у використанні порівняно з комп'ютером. Щоб увімкнути відеогру, іноді необхідно просто вставити диск: не потрібно встановлювати драйвери, чекати встановлення. На комп'ютері, на відміну від консолі, можна побачити гальмування роботи й порушення графічного складника через сторонні процеси, які працюють.
  • Дитячі приставки. Є міні розмір пристрою, а бувають великі моделі, що підключаються до телевізора.

Першою фірмою ігрових приставок, що б'є рекорди з придбань, свого часу була Nintendo. Це був справжній прорив у техноіндустрії: рік за роком компанія випускала продукт, який одразу ж змітали з прилавків. Спочатку Nintendo спеціалізувалися на іграшках, потім на ігрових автоматах, а дійшло все це до безсуперечної перемоги на ринку цих приладів. Так було до появи Playstation, яка зараз за правом вважається найпопулярнішою і якісною. Особливий резонанс в історії ігрових приставок викликав вихід Sony PlayStation 4, який супроводжувався скандалами навколо повторного використання приставки.

Сумніву піддавалися дитячі приставки. Найчастіше, для дітей ця покупка здається життєво важливою й не терпить зволікань. Психологи стверджують, що подібна покупка є шкідливою для малолітньої психіки. Однак будь-яких порушень можна уникнути, якщо наглядати за дитиною, яка грає, і вибирати ігри, які не містять сцен насильства і крові. У будь-якому іншому випадку, дитина буде вдячна за такий подарунок.

Як вибрати?

ід час покупки ігрової приставки потрібно враховувати вік отримувача, обізнаність в особливостях цього пристрою й ціновий діапазон. Також варто пам'ятати про виробника: консолі Sony PlayStation зазвичай дорожчі, але відрізняються високим рівнем якості. Тому більше підійде цінителям подібного роду діяльності. З огляду на відгуки, перед купівлею також потрібно обов'язково ознайомитися з анонсами виходу консолей і, зокрема, ігор — це може вплинути на вибір покупки.

Варто дивитися й на технічні параметри пристрою. Дитячі очі досить чутливі, тому їм потрібно більше відпочивати й має бути спеціальний захист. Тому тип скла в приставці - важливий критерій. Під час вибору краще враховувати побажання дитини, щоб подарунок точно їй сподобався.

Показати ще 60 товарів