Фрези — це спеціальні інструменти з одним або декількома різальними елементами для фрезерування. Їх виділяють безліч за зовнішніми даними, виконанням, призначенням і матеріалами. Фрезерування належить до одного з найпопулярніших способів оброблення.

Класифікація фрез

Різноманітність пристосувань для роботи по дереву або металу дає змогу обробляти складні ділянки. Різальні крайки деталі виготовляються зі сталі, кераміки, твердих сплавів, алмазів та інших речовин. Кожен тип інструменту призначений для певної діяльності. Використовувати фрези можна для роботи з такими матеріалами:

  • Для бетону. Використовуються під час будівництва житлових і нежитлових об'єктів, для ремонту застарілого й забрудненого шару, під час заливання нової підлоги.
  • Для гіпсу. Інструменти мають легку структуру, оскільки сам матеріал дуже крихкий. Під час роботи з гіпсом та відповідними фрезами потрібно стежити за якістю й акуратністю виконаної роботи.
  • Для граніту й мармуру. Для такого оброблення підходять алмазні знаряддя.
  • Для каменю. Також рекомендуються алмазні моделі.
  • Для кераміки. Використовуються для розрізання та моделювання керамічних деталей.
  • Для цегли. Вибираючи, потрібно орієнтуватися на особливості матеріалу й підібрати правильну програму з оброблення.
  • Для пластику. Інструменти легкі та прості у використанні, потрібні для оброблювання заготовок.

Залежно від оброблення металу алмазні пристосування бувають різних типів — циліндричні, дискові, торцеві, черв'ячні, кінцеві, відрізні. Кожен із типів призначений для проведення певних робіт. Деякими фрезами можна зачищати по металу, обрізати частини та шліфувати.

Всі складові елементи фрезерного верстата можна розділити на два типи — з напрямними підшипниками й без них. До першої групи потрапляють інструменти для оброблення країв заготовки. А другий варіант підходить для роботи по металу або по дереву для ручного фрезера. З його допомогою можна обробити деталь у будь-якому місці. Залежно від конструктивних характеристик приладу виділяють цілісні, зварені, напайні, збірні фрези.

Характеристики фрезів

Сучасні комбіновані деталі для ручного фрезера або електричного дають змогу обробляти різні типи основ. Вони вирізняються гарною ергономічною конструкцією, високою безпекою, присутністю різних датчиків для контролю двигуна, швидкості обертання й інших параметрів.

Порівнюючи з іншими різальними елементами, в них достатньо плюсів. Оброблення матеріалів здійснюється без складного й виснажливого балансування. Прилад може одночасно працювати з чотирма й більше зубцями, що покращує продуктивність. Замінити одну модель деталі на іншу також дуже легко і швидко, що не гальмує процес оброблення.

Під час роботи жодні елементи не можуть вилетіти з апарату, тому він має хороші показники безпеки. Завдяки простій конструкції пристрою знижуються вимоги до кваліфікації персоналу. Робота за подібною апаратурою покращує результат праці, робить весь процес економічнішим і якіснішим.

Як вибрати й підібрати фрези

Найкраще під час вибирання приладів для роботи з грубими та м'якими основами опиратися на знаття професійних будівельників. Відгуки допоможуть вибрати вдалий матеріал і форму фрези, яка слугуватиме упродовж багатьох років. Підбираючи, потрібно опиратися на належність інструмента до певного типу матерії. Для м'яких порід дерев підходять деталі зі швидкорізальної сталі, а ось для твердих сортів потрібні такі ж міцні сплави.

Ще бажано звертати увагу на матеріал виготовлення припою. Якщо він зроблений із латуні, то довговічності очікувати не варто. Це найдешевша основа й може швидко зламатися. Для великого терміну експлуатації потрібно вибирати бронзові або сплави зі сріблом.

Технічні характеристики під час вибору фрези грають не останню роль. Потенційному покупцеві важливо знати частоту обертання, розмір інструмента та всі його параметри. Не всі прилади можна замінити схожими. У них різні діаметри хвостика, що співвідноситься з розміром цанги техніки. Тому під час купування варто подбати не тільки про вибір фрез, а й додаткових елементів.

Показати ще 60 товарів