Приклеїти будь-яку деталь вдома вам допоможуть клейові пістолети. Це досить універсальний предмет, що дає змогу виконувати певний спектр ремонтних завдань. Вони мають досить просту конструкцію й легкі в експлуатації. Пістолет герметизує будь-які стики, заповнює різні монтажні проміжки. Неабияк прискорює процес пробивання вентиляції в приміщеннях. З легкістю підклеїть відсталі від стін шпалери, плінтус у будь-якому куточку дому. Якісно прикріпить ліпнину до стелі. До того ж за допомогою клейового пістолета можна виготовляти різні маленькі вироби своїми руками. Зараз багато хто використовує їх для рукоділля.

Плюси й мінуси клейового пістолета 

Виріб забезпечує моментальне змикання деталей між собою. Маса застигає вже через сорок секунд після нанесення. Все залежить від його товщини. Гарантує стовідсоткову міцність усім склеєним елементам. Не виникне питання, що можна склеїти. Це може бути абсолютно будь-який матеріал. Метал, тканина, дерево, шкіра, кераміка. Після оброблення вони не втрачають естетичний вигляд, а навпаки набувають свіжості. Великий колірний асортимент стрижнів дає змогу вибрати потрібний відтінок.

Предмет необхідний під час проведення кріпильних робіт, що не потребують втручання свердлильних інструментів. Екологічно чистий, безпечний. Видатковий стрижень не містить шкідливих хімічних речовин. Під час роботи не виникне ризик отруєння, інтоксикації. 

Недоробки в тому, що клейовий пістолет погано з'єднує деякі поліуретанові елементи з бетоном, штукатуркою. Якщо пізніше склеюваний виріб буде підданий експлуатації за високих температур. Наприклад, домашній камін. Його необхідно кріпити механічним способом.

Як влаштований пістолет для склеювання

Перед початком користування не завадить дізнатися, як працює механізм такого обладнання.

У стрижні пістолета розташована камера з теплом. Нагрівальні деталі розташовуються з усіх боків. Або у формі своєрідного майданчика. Від розміру всіх деталей залежить те, що можна клеїти інструментом. Продуктивність агрегату, товщина деталей. Предмет вищої якості обладнується добротним вузлом нагрівання. Він не потребує ремонту довгий час.

Ще один елемент, механізм подавання спеціальних стрижнів. Він штовхає їх у тепловий відсік із важелями. Вони керуються за допомогою курка. Механізм може поламатися у разі використання олівців невідповідного діаметра, або потужного натискання на кнопку спускання. 

Муфта розташовується між механізмом для нагрівання й торцем виробу. Це приймач для клейових пластин. У разі, якщо ця деталь зношується, клей потрапляє безпосередньо всередину пістолета. Стрижні рекомендується вставляти плавно. 

Формує м'який клей сопло. Дуже корисною функцією є розташований на ньому клапан, представлений як гайка та площина з пружиною. Вона запобігає довільному витіканню рідини.

Корпус виробу виготовляється з надійного пластику. Він захищає тих, хто працює за пістолетом від можливості враження електричним струмом. З допомогою такого матеріалу вага пістолета неабияк полегшує процес усіх робіт. Деякі прилади йдуть із насадками, які дають змогу неабияк розширити можливості. Клейовий пістолет з акумулятором важчий. Це через вбудовану батарею. З вимикачем приладу варто поводитися акуратно. Класти агрегат на бік не можна. Це загрожує серйозною поломкою. Клейове обладнання можна буде викинути.

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати клейовий пістолет, не завадить розібратися, як користуватися ним. Щоб точно переконатися в його потребі. Купуючи, насамперед важлива характеристика виробу, його продуктивність під час роботи. Це не потужність, хоча вона грає не малу роль. Професійні пістолети йдуть від 250 Вт. Аматорський товар спокійно може бути 50-ватним. Варто врахувати розмір камери для роботи.

Температура плавлення важливий аспект. У товарах використовуються стрижні діаметром від семи до одинадцяти міліметрів. Багато які з них починають танути вже за сто градусів. Від робочої температури залежить швидкість склеювання. Потрібно звернути увагу на предмет із двома режимами. Виготовляє якісні клейові пістолети фірма Sigma. Не завадить розглянути цей варіант перед моментом купівлі. Ретельно вивчити необхідну інформацію і вибрати потрібний робочий агрегат.

Показати ще 60 товарів