Зараз доволі часто можна побачити на вулиці дитячі самокати. Кожна друга дитина просить купити йому цю річ. Це зрозуміло, він легкий, зручний, яскравий, для особливо активних дітей незамінний інвентар. Якщо порівнювати самокат із велосипедом, відразу ясно, що перший займає менше місця, досить маневрений. Порівнюючи з роликами, він менш небезпечний, легкий в експлуатації. Батьки зможуть заходити із самокатом у магазин і не боятись крадіжки транспортного засобу та не думати, що він завдасть незручностей. Дітки від 2 років і вище легко освоять цей засіб пересування, сучасні технології дали змогу зробити його досить безпечним.

Сучасна інтерпретація дитячих самокатів бере початок у 18 столітті, деякі прототипи траплялися ще у фресках Стародавньої Греції та малюнках Да Вінчі. Був відтворений у схожій на нинішню подобі майстром карет Міхаелем Каслером в 1761 році. У його уявленні виріб мав вигляд дошки з двома колесами. Пізніше його справу продовжив де Сіврак, тоді з'явилися опори для рук, прикріплені до основної частини коліс двома дерев'яними балками. Пересувався засіб за допомогою відштовхування від землі ногою, це називалося "селеріфером". Згодом самокати вдосконалилися іншими винахідниками, додавалися нові деталі, функції. Зараз дорослі та малі не уявляють життя без нього. Які ж типи дитячих самокатів є у наш час:

  • Двоколісні. Підійде для дітей від п'яти років і вище, здатних утримувати рівновагу. Має здатність розвивати досить велику швидкість, менш стійкий, може бути дрифтовий і звичайний.
  • Триколісні. Досить поширені серед малюків 3-4 років, бувають випадки, коли діти у ще маленькому віці освоюють засіб. Стійкий, розвиває середню швидкість. Бувають моделі, призначені для старшого віку, що залежить від межі максимального навантаження розміру коліс, регулювання керма.
  • Чотириколісні. Призначений для малюків від 1,5 років і вирізняється особливою стійкістю. Має невеликі розміри, чотири колеса на краях дошки, у цілях безпеки не розвиває велику швидкість.

Асортимент товару

Батьки зможуть вибрати самокат для дівчинки та хлопчика. Різноманітність кольорів, дизайнів, розмірів, форм допоможе вибрати товар не тільки для звичайного користування малюком, але й підібрати подарунок на день народження, новий рік та інші свята. Для наймолодших, однорічних споживачів, а також підлітків, можна вибрати снігокати. Більшість товару з силіконовими колесами, для комфортної поїздки, але є і пластикові, гумові, пластмасові, ПВХ. Конструкція може бути складаною і статичною. Призначений він для пересування з навантаженням від 20 до 150 кг. Розроблюють нові, сучасні та модні моделі самокатів такі популярні компанії: Alexis, BabyHit, Explor, і на ринку відповідної продукції їх дуже легко знайти. 

Як самостійно вибрати дитячий самокат

Самокат не тільки розвага, але і чудова розвивальна іграшка, вона вчить тримати рівновагу, надає навантаження на руки й ноги, є своєрідним тренажером, позитивно впливає на поставу. Батьки мусять знати, який кращий для дитини двох років, а що підійде для підлітка. Під час купівлі треба приділити увагу на: тип конструкції, розмір і вагу самоката, колеса, гальмівну й інші системи. Варто врахувати не тільки вік, а й фізичні можливості малюка. Наприклад, для хлопчика 3 років може підійти й двоколісний агрегат. Вибираючи засіб пересування підлітку, розрізняють: трюкові, для звичайних поїздок, позашляховики. Це різні види, про які можна дізнатися в консультанта.

Недоцільно буде придбати електросамокат, оскільки це досить небезпечний різновид продукції. Стійку краще вибирати регульовану, ширину платформи – залежно від віку. Колеса підбирати бажано м'які, самокати середньої вартості йдуть із гумовими колесами, дорогі — з силіконовими. За типом конструкції найзручніший для всіх варіантів — складаний, його легко покласти в потрібне місце, скласти на прогулянці, не займає багато місця. Важливо подумати про гальмівну систему: ручки мають бути покриті нековзними матеріалами, надійний замок, бажана присутність ножного й ручного гальма. Після користування самокатом дитині буде набагато легше освоювати інші засоби пересування.

Показати ще