Сьогодні в спеціалізованих магазинах представлено багато компресорів і насосів для акваріумів, ставків і фонтанів. Створюючи штучні водойми, професійні акваріумісти обов'язково купують ці прилади. Щоб риби та інші мешканці добре себе почували, необхідно створити умови, які будуть максимально наближені до природних: забезпечити фільтрацію й аерацію водного середовища.

Є два прилади, що виконують ці функції:

  • Компресор. Це пристрій, завдання якого збільшувати кількість кисню у водоймах. Він змушує рухатися повітря по трубах, які мають різні цілі, виконує функцію фільтру, покращує аерацію і є декоративним елементом.
  • Насос. Це різновид насоса з електричним або механічним приводом. Він забезпечує рух рідини в замкнутому просторі.

Як працюють компресори та насоси для акваріума

Для акваріума обов'язково потрібен подібний прилад. Ця штучна водойма є замкнутим простором із великою кількістю мешканців: рибки, водорості, равлики, корали. У природних умовах вода збагачується киснем завдяки своєму руху. Щільність мешканців у природному середовищі набагато менша, ніж у штучних. В акваріумі вода стояча та щільність його мешканців набагато вища, а компресор — єдиний шлях аерації водного середовища в закритому просторі. Тому акваріумістам дуже важливо знати, як правильно вибрати такий пристрій.

Вони бувають двох видів: мембранні та поршневі. Перевага поршневого полягає в тому, що він практично безшумний. Бувають випадки, коли потрібно кілька таких агрегатів. Їх можна чергувати: поршневий вмикати вночі, а мембранний удень, оскільки він видає неприємний гул. Щоб уникнути подібного шуму під продукцію можна підкласти поролонову губку.

Мембранний — дуже економічний, можна приєднувати до кількох акваріумів. Такий прилад має тривалий термін експлуатації та просто ремонтується. Сьогодні є три види продукції для ставка: поверхневі, інжекторні та донні. Назва поверхневого говорить про його розташування: над водною гладдю. Він розбризкує воду та забезпечує об'єкт киснем. На жаль, дуже галасливі. Інжекторний тип приладу майже не видає звуків. Він втягує воду, захоплюючи разом із нею повітря. Донний агрегат є порівняно новою розробкою. Встановлюється на самому дні, після чого відбувається перемішування. Завдяки цьому зберігається однакова температура по всій площі акваторії.

Як вибрати продукцію для штучного водоймища

Основне завдання пристрою — постачання води киснем. Такі маніпуляції зазвичай проводяться влітку та взимку. У теплий період цей прилад не дає воді застоятися, перешкоджає надмірному цвітінню водоростей і очищає від розкладеної органіки. Взимку продукція запобігає замерзанню. Наявність хоча б невеликого отвору в товщі льоду просто необхідна для нормальної життєдіяльності мешканців цієї акваторії. Адже в зимовий час аерація води куди гірша, ніж у будь-який інший період.

Вибирати насоси для ставка потрібно дуже ретельно. Для початку потрібно визначити потужність і продуктивність. Вона залежить від навантаження, оскільки зростає залежно від висоти перекачування. Дуже важливо надати консультанту в магазині числові показники й орієнтуватися на них. Потрібно враховувати кубатуру акваріума або ставка та щільність мешканців. Стандартним варіантом є компресори та насоси напругою 12 вольтів. Такий показник найбільш оптимальний і прийнятний для вітчизняних електромереж.

Через розмаїття представленого товару покупці часто губляться й не знають, як правильно вибрати компресори та насоси для ставка або акваріума. На форумах в інтернеті трапляється велика кількість відгуків про різні види представленої продукції. Найчастіше потенційних покупців цікавить довгостроковість, безшумність і надійність цих пристроїв. Але під час вибору треба пам'ятати, що не всі товари можуть поєднувати в собі всі ці показники.

Показати ще 60 товарів