Для справжнього господаря паяльник — це незамінний інструмент. Він призначений для паяння або луження деталей, виготовлених із різних матеріалів. Основна частина пристрою — жало, воно нагрівається вогнем або електричним струмом. Такий прилад просто незамінний у побуті. Він дозволяє швидко й без особливих зусиль з'єднувати між собою різноманітні елементи. Проте вибрати якісний виріб не так просто. Асортимент продукції, представленої на ринку подібних товарів, просто величезний. З кожним роком з'являються все більш нові моделі. Вони відрізняються формою, дизайном, технічними характеристиками та звісно ж ціною.

Різновиди паяльників

Перед купівлею важливо добре вивчити всі зразки товарів, запропонованих виробниками. Крім звичних електричних існують й інші.

  • Газовий паяльник. Він не потребує під’єднання до електромережі. Щоб працювати з таким інструментом, не потрібно купувати газовий балон і поготів носити його із собою. Все набагато простіше. Такий паяльник заправляється зі звичайного газового балончика, який використовується для заправки запальничок. Крім своєї основної функції, він є гарним джерелом теплової енергії. Але від має свої вади: під час роботи з таким інструментом потрібно бути дуже уважним, адже йдеться про відкритий вогонь; також під час роботи від нього виходить багато диму.
  • Імпульсний паяльник. Це модель, призначена для побутових потреб. За виглядом схожий на пістолет. Він має два електричні контакти, що містяться на кінці інструмента, а також оснащений підсвіткою. Нагрівання відбувається впродовж десяти секунд. Для виготовлення жала використовується мідний дріт. Він призначений для роботи з електротехнічними пристроями. Імпульсний паяльник дуже економить електроенергію і є порівняно сучасною розробкою.
  • Контактний паяльник. Його використовують для з'єднання металевих елементів за допомогою м'якого спаювання. Він може з'єднувати деталі, які мають чималий діаметр. Призначений для робіт, що вимагають використання високої температури.
  • Паяльна станція. Спаяти маленькі деталі, використовуючи звичайний паяльник, практично неможливо. Паяння сучасної електроніки найкраще здійснювати за допомогою паяльних станцій із тонким жалом. Вони призначені для дрібної й кропіткої роботи. Такий пристрій призначений для мікросхем і плат.
  • Паяльник для пластикових труб. Його використовують для встановлення каналізаційних систем. Таке з'єднання труб вважається більш надійним. Під час вибору варто звертати увагу на потужність, можливість регулювання температурного режиму, електронне регулювання температури. У комплекті дається кілька різних за розміром і формою насадок, вкритих тефлоном.
  • Газовий різак. Це пристрій, за допомогою якого можна різати різні елементи та деталі, виготовлені з м'яких та твердих матеріалів за допомогою високої температури. Матеріал згорає під впливом сильного потоку з чистого кисню. Такі пристрої заправляються газом. Є спеціальні й універсальні різаки.

Як вибрати паяльник

Через великий асортимент такого товару покупці дуже часто губляться й не знають, як вибрати якісний паяльник. Під час купівлі варто враховувати кілька нюансів. По-перше, потрібно вирішити, для якої мети буде куплений інструмент і як часто буде використовуватися. По-друге, навички використання. Є інструменти різного рівня складності: спеціальні й універсальні. Тому не варто витрачати купу грошей на річ, яка не буде використовуватися й займе своє почесне місце на антресолях.

Потрібно також звернути увагу на технічні характеристики паяльника. Перше, що необхідно визначити, це потужність. Від цього показника безпосередньо залежить якість роботи інструмента. Для спаювання електронних деталей показник потужності має бути не менш ніж 24 Вт. Можна використовувати прилади й з великим показником, але робоча частина має бути невеликою і виготовлена з мідного дроту.

Також потрібно враховувати термостабілізацію. Вона робить процес паяння більш зручним, адже дає можливість виставити певну температуру та постійно підтримувати її.

Також важливим елементом будь-якого паяльного апарату є жала. Краще вибирати нікельовані елементи з мідною серцевиною. В інтернеті на різних сайтах і форумах користувачі залишають багато позитивних і негативних відгуків про придбаний товар. Однак, незважаючи на таку інформацію, перед купівлею краще порадитися з професіоналом. 

Показати ще