Жодне будівництво або ремонт неможливо уявити без пили. Будучи колись вельми простими інструментами, сучасні пили настільки вдосконалилися, що нині представляють цілий клас інструментів. Тому перш ніж розпочати вибір пили, необхідно визначитися, які з них для чого використовуються.

Найпростіше розділити різні види пил за групами матеріалів, з якими вони працюють:

Пила по дереві.
Пила по металі.
Пила по камені.

Але це далеко не єдиний критерій, за яким можна судити про пили. За типом приводу весь цей інструмент поділяють на:

Ручні пили.
Бензопили.
Електричні пили.

Найпростіші з них, звісно, ручні пили. Їх завжди можна використовувати незалежно від наявності електрики чи палива для бензинового двигуна. Але для роботи з ними доводиться докладати чималих фізичних зусиль. Це можуть бути садові пили, шабельні й біметалічні ланцюгові пили.

У побуті часто використовуються ручні плиткорізи. Такий плиткоріз є різновидом ручних пил, які використовують для розрізання керамічної плитки. Він ефективно справляється зі своїм завданням, практично виключаючи можливість випадкових тріщин і відколів. Ручний плиткоріз — обов'язковий атрибут кожного майстра, який вирішив самостійними силами зробити ремонт у ванній кімнаті або кухні. Ручні пили можуть працювати й по металі, і по дереві та з іншими матеріалами. Але застосовуються всі вони тільки тоді, коли потрібно виконати невеликий фронт робіт.

Електричні пили наділені більшою продуктивністю. Наприклад, електричний плиткоріз використовується вже професіоналами будівельної галузі. Ще потужнішими є бензопили, які в кілька разів перевершують за ефективністю ручну пилу.

Чим пила пиляє?

Однією з основних характеристик електричної або іншої пили є різальний механізм. За цим критерієм пили класифікують так:

Дискова пила.
Ланцюгова пила.
Ножівкова пила.
Стрічкова пила.

Дискові пили, які також називають круглими, можуть бути ручними або мати електричний привід. Купити дискову пилу варто, якщо ви будете працювати по дереві або по металі. По металі використовують також сегментні дискові пили. А ось твердосплавна електрична дискова пила може працювати навіть по камені.

Крім того, дискові пили бувають поздовжніми і поперечними, що означає напрям розпилювання. За принципом роботи дискові пили поділяються на інструменти з нижнім подаванням диска, а також заглибні. Від цих характеристик залежить можливість робити розпилювання тільки з краю, або ж починаючи з будь-якого місця матеріалу, а також виконувати складні за формою розпилювання.

За схожим принципом круглих пил працюють стрічкові пилки. Стрічкові пили по дереві, по металі, біметалічні пили — всі вони випускаються різного розміру і з різними виробничими характеристиками. Стрічкові пили — це чудовий варіант, якщо розпилення треба зробити не з краю, а в певному місці виробу з дерева або металу.

Найбільш поширені біметалічні стрічкові пили по металі, зуби яких виконані з твердих металів, а основна стрічка залишається гнучкою.

У будівельних роботах часто використовують шабельну пилу. Ці монтажні пили підходять для робіт по металі, дереві, камені, гіпсокартоні та інших матеріалах. Монтажні або шабельні пили найчастіше використовуються як відрізні.

Пили — великі й маленькі

Ще одна класифікація поділяє пили на:

Ручні.
Стаціонарні.

Ручні пили застосовуються в побуті, а також в умовах, коли важлива мобільність інструмента. Для пилорами підходить настільна пила, яка може бути відрізною, подовжньою, маятниковою з різними різновидами затискачів.

Настільні пили застосовуються для абсолютно різних матеріалів. Наприклад, для поперечного розкрою використовують радіально-консольну пилу. Спеціальний верстат являє собою пилу для роботи по камені.

Всі пили та плиткорізи — в одному магазині

Існує ще безліч різних за конструкцією і призначенням пил: радіальна, кільцева, комбінована, рамна, алмазна, з протягненням. Іноді розібратися самостійно, чи потрібно вам купити стрічкову пилу, сегментну, дискову, шабельну чи дротову буває досить складно. Однак пам'ятайте, що інтернет-магазин ROZETKA веде продаж пил будь-яких видів.

Головне для вас вибрати категорію побутових, напівпрофесійних або професійних пил, а також визначитися з об'ємом майбутніх робіт і матеріалами. Підібрати найбільш придатну модель ланцюгової або дискової пили допоможуть співробітники нашого інтернет-магазину.

У нас ви знайдете ручні й настільні пили, електроплиткорізи, дискові твердосплавні пили, пили садові, монтажні, по камені, металі, дереві. Цей асортимент задовольнить найвибагливішого в будівництві та ремонті майстра. Інтернет-магазин ROZETKA пропонує пили для будь-якого виду робіт за найдоступнішими цінами.

Показати ще 60 товарів