БФП — це універсальний і компактний пристрій, який виконує функції принтера та сканера. Купівля такого виробу дасть змогу набагато скоротити грошові кошти та вільне місце на робочому столі. Додатковою перевагою подібного пристрою є швидкість виконання багатьох операцій.

Різновиди БФП

Сьогодні на ринку представлені струменеві та лазерні моделі. Але однозначної відповіді, який різновид найкращий, ще ніхто не почув. Тому треба розглянути кожен тип окремо.

Струменеві багатофункціональні пристрої здійснюють друк за допомогою рідких чорнила та можуть передати чітко всі кольори. Виробники вдосконалять кожен прилад, які відрізняються способом друку та мінімальним розміром краплі. Головні переваги такого типу — це низька вартість, ідеальний друк кольору та невисока ціна витратних матеріалів. Часто такі прилади застосовують для друку фотознімків. Але працюють вони досить повільно та витрачають велику кількість матеріалу.

Лазерні моделі бувають чорно-білими та кольоровими. Перший варіант зазвичай вибирають для роботи з текстом, а другий для буклетів і світлин. Перевагою таких виробів є висока швидкість друку та навантаження. Але зазвичай вони вирізняються високою ціною і великими розмірами. Щоб уникнути негативних наслідків після застосування спеціального порошку доведеться досить часто провітрювати кімнату.

Сучасні принтери також бувають світлодіодними. Розміри таких приладів дещо менше, але швидкість в рази нижче, ніж у лазерних моделей. Твердочорнильний друк забезпечує дуже високу якість готового результату та гарантує тривалий термін експлуатації БФП. Але під час роботи пристрій споживає велику кількість електроенергії й матеріалу.

Як вибрати принтер?

Зараз у продажу представлено безліч різних пристроїв, які вирізняються не тільки за технологією друку, але й іншим характеристикам. Для дому потрібні менш потужні моделі, а ось в офіс доведеться придбати вироби сильніше. Тому фахівці рекомендують:

  • Передусім зверніть увагу на швидкість друку та копіювання. Цей показник буде впливати на кількість сторінок у хвилину, яку зможе виробити апарат. Для домашнього користування подібний критерій не має особливого значення, а в завантаженому офісі він сильно оптимізує роботу співробітників.
  • Деякі моделі перед початком роботи розігріваються. Ця процедура може відбуватися упродовж декількох секунд і триватиме до пари хвилин.
  • Подавання паперу — ще один важливий критерій. Бажано, щоб кількості чистих аркушів вистачало мінімум на один робочий день.
  • Двосторонній друк дає змогу уникнути необхідності самостійно перевертати аркуші, що набагато економить час працівників.
  • Рівень шуму. Багато БФП занадто гучні, що може бути некомфортним для інших мешканців квартири.

Додатково принтери можуть бути обладнані спеціальними опціями. Наприклад, зміна масштабу дасть змогу змінювати масштабування від 25 до 400%. Наявність функції «факс» запобіжить купівлі однойменного приладу. Щоб використовувати БФП у будь-якій зручній мережі перевірте наявність інтерфейсів Wi-Fi, USB, Bluetooth. Друк із фотоапаратів або карт пам'яті є не завжди, але стане чудовим рішенням для фотографів або копіцентрів. Принтери зі СНПЧ також можуть полегшити процес експлуатації.

Вибір перевіреного виробника — важливий критерій. Найбільш популярними стало обладнання Samsung, Xerox, Canon, HP, Epson. Ці компанії запропонували великий модельний ряд різної вартості для домашнього та професійного використання. У наявності представлені прилади з одним, двома та чотирма картриджами для роботи з різним форматом паперу.

Перед здійсненням замовлення ознайомтеся з каталогом фірми та характеристиками товару, що сподобався. Відгуки користувачів допоможуть зробити остаточний вибір і визначити сильні та слабкі сторони виробу. У разі виникнення додаткових питань можна скористатися функцією порівняння або поспілкуватися з менеджером для отримання грамотної консультації.

Показати ще