Що таке плотери 

Плотери — це унікальне обладнання нового покоління. Цільовим призначенням цього пристрою є широкоформатний друк копій. За принципом роботи вони дуже схожі з принтером. Дійсно, їх не дарма називають найближчими родичами. Ці ґаджети також обладнані друкувальною головкою, яка виконує основні процеси. Саме вона відповідає за нанесення інформації на аркуш. 

Альтернативна назва, графопобудовник, пояснює головну функцію й особливості функціонування. Агрегат буквально викреслює по точках необхідний малюнок. Раніше цей девайс використовувався лише в інженерних колах для побудови креслень. Зараз він набув широкого розголосу внаслідок розширення функціоналу. Тепер головним завданням є не стільки відтворення рівних ліній креслення, скільки передавання колірної гами та створення об'ємності картинки. 

Якщо говорити про конструкцію, тут справа йде трохи інакше, ніж у випадку з принтерами. Продукція цього типу досить громіздка і буде недоречною у маленькому приміщенні. Всі конструкційні деталі також більш масштабні, ніж принтерні. Варто звернути увагу на систему подавання паперу. Цей процес здійснюється у двох варіантах, залежно від моделі плотера. Передусім, це стандартний енкодерний датчик. Він розташований у лівій частині корпусу. Характеризується плавністю. Папір, що проходить через світловий потік, фіксується системою в декількох частинах, що забезпечує м'якість подавання. Тобто користувач може бути спокійний, що машина не зіпсує й не помне важливі дані. 

Якщо обладнання часто експлуатується, воно рано чи пізно почне зношуватися. Процесу зношування більшою мірою зазнає друкувальна головка. Вона має властивість згодом засмічуватися залишками старої фарби та іншими забрудненнями. Однак, більшість сучасних модифікацій передбачає вбудовану станцію очищення. 

Різновиди

Насамперед, варто розділяти весь товарний ряд на різновиди залежно від сфери застосування. Найчастіше апарат використовується для виконання проектних робіт. Такі варіації часто необхідні для масштабних виробництв. Наприклад, для створення певної схеми на заводі або підприємстві. Ручне виконання вже пішло в небуття, завдяки нечіткості ліній і тривалості процесу малювання. 

Також трапляються в рекламній галузі. У цьому разі вони потрібні для створення плакатів, рекламних афіш та постерів. Звичайні принтери для цього не підходять через широкоформатний друк. Саме ці екземпляри здатні впоратися з великим обсягом аркуша. 

Класифікуються представники товарного ряду й за розміром аркушів. Насамперед, відзначаються плотери, що працюють із форматом А0. Це найбільший форматний показник з усіх наявних. На таких аркушах зображуються графічні схеми й об'ємні картини. Є навіть практика створення фотошпалер за допомогою цього інструмента. Також популярні моделі, які друкують на A1.

Розмежовують весь асортимент ще й за продуктивністю. Це один із найважливіших показників, від нього залежатиме цільове призначення. Адже навряд чи апаратура, яка виробляє малу кількість, може бути доречною на виробництві або у видавництві. Цей параметр називається швидкістю друку. Більшість 

Крім звичайних різновидів продукції, є ще й катери, їх також називають різальними. Вони використовуються для різання трафаретів із будь-якого матеріалу, переважно м'якого. Дуже добре підходить для картону. Продукція, виготовлена у такий спосіб, трапляється буквально на кожному кроці. Це й цінник у магазинах одягу, і деталі вітрин. 

Як зробити правильний вибір

Перед тим, як вибрати — необхідно розібратися у всіх нюансах продукції. Насамперед, потрібно визначитися з конкретним призначенням приладу. Якщо він потрібен для виконання малих домашніх завдань — краще придбати струменевий принтер, заощадивши велику кількість грошових коштів. 

Також варто розуміти, що він потребує постійного технічного обслуговування. Насамперед, це заміна фарби й картриджів. Також електроприлад може отримувати механічні ушкодження. Зокрема, і вм'ятини корпусу. Більшість конструкційних частин підлягають заміні. Замінити ту чи іншу запчастину до снаги будь-якому сервісному центру.

Обран 21 товар