Зробити повноцінний ремонт допоможуть перфоратори, які можуть впоратися з будь-якими поверхнями. Цей інструмент може руйнувати тверді бетонні й ламкі матеріали, цеглу, штучний камінь та інше.  Порівнюючи зі звичайним дрилем, агрегат є популярним, його купують професіонали й новачки. Без нього неможливо уявити побутові справи. Наприклад, прикріпити карниз, повісити кухонну шафу та інше.  Користуватися приладом досить просто, попри вагу, такий помічник обов'язково має бути в арсеналі інструментів будь-якого чоловіка. Розберемося в особливостях і типах товару докладніше.

Призначення перфоратора

Інструмент працює майже так само, як ударний дриль. Але вони мають свої відмінності, особливості. Фахівці виділяють кілька типів продукції такого призначення. Перший, найпоширеніший варіант – легкі перфоратори. Такий клас становить вісімдесят відсотків усіх випущених видів. Має вагу до чотирьох кілограмів, досить легкий в експлуатації. Потужність таких приладів середня, але її цілком вистачить на виконання домашніх справ. Обладнуються трьома режимами, сила його удару до 3 Дж.

Середній перфоратор належить до більш професійних приладів. Досить специфічний, його вага від чотирьох до восьми кілограмів.  Максимальна потужність, яку має, становить 1200 ватів. Експлуатуються на великих виробництвах, шумний, має невелику віддачу.

І остання модель – важкий, габаритний прилад. Призначений для бетону та інших твердих, щільних поверхонь. Зрозуміло, його вага набагато більша за вісім кілограмів. Міць його півтори тисячі ватів.  Кілька режимів, ударна сила досягає двадцяти джоулів. Легко впорається з асфальтом, з твердими сплавами металів і навіть гранітними породами.

Тож розрізняють бочковий і прямий перфоратор. Пряма їхня відмінність в об’ємі й розміщенні двигуна. Це відбивається на будові корпусу. Підбираються залежно від уподобань покупця.  

Тип приводу буває різний, акумуляторний працює від мережі або акумулятора. Він кріпитися безпосередньо до корпусу або на пояс робітника. Останній варіант досить зручний для зовнішніх вуличних робіт. До спеціального класу належать пневматичні моделі. Ними користуються в місцях можливих вибухів, великих напорів води. Перф на бензині допомагає в ремонті доріг, дорогий в обслуговуванні й заправлянні.

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати товар, потрібно відповісти для себе на кілька запитань. Вирішити, для яких робіт він потрібен і на яку грошову суму ви розраховуєте. Якщо в плани не входить дроблення асфальту, розколювання різних плит тощо, різко відкидаються важкі агрегати. Треба уважно подивитися на те, що пропонує та чи інша модель. Потрібно вирішити, який вид приводу буде зручний. Якщо доведеться довго шукати розетку, зрозуміло знадобитися акумулятор. Вони дорожчі за інші варіанти, виробники віддають перевагу завищувати вартість на мобільні товари.

Треба звернути увагу на перфоратор із трьома режимами. Залежно від складності роботи, їх можна перемикати. Велику роль відіграє потужність, від неї залежить працездатність інструмента. Патрони в ньому мають змінюватися, що досить зручно. Багато хто радить купувати комплекти з безліччю спеціальних щіток. Тоді їхня вартість виходить дешевшою, ніж окремо. Якісну продукцію випускає фірма Bosch або Makita. Вони займають на ринку позиції лідера, люди залишають про них гарні відгуки.

Як доглядати за інструментом

Елементарні правила догляду дають змогу зберегти техніку в хорошому стані. Не треба буде морочитися щодо купування нового апарату. Почнемо, після зміни бура або заміни мастила перфоратор обов'язково вимикається з мережі. Інакше він згорить, призведе до негативних наслідків. Активувати роботу рекомендується на холостому ходу. За один раз не варто намагатися утворити діри максимальної довжини, робити все по черзі. Найраще витягувати вироби й очищати його на місці.

Найкраще працювати на максимальній потужності рідко, інакше двигуну прийде кінець. Не бажано сильно захоплюватися режимом відбійного молотка. Простіше придбати відбійний молоток, він якісніше впорається із завданням. Щоразу після експлуатації важливо продувати всі деталі, пил осідає на життєво важливих деталях, з часом ламаючи їх. Протирати апарат вологою ганчіркою, заборонено використання мийних засобів. Якщо дотримуватися правил, гарантована довга і якісна робота.

Показати ще 60 товарів