Важливою частиною сервірування столу є серветки. Це невеликий шматок тканини або нетканого матеріалу, зазвичай, він прямокутної форми. Також їх можна застосовувати в побуті, для видалення бруду з поверхні. 

Класифікація серветок

Товари для очищення дому представляються в магазинах у великому асортименті. Вони поділяються на різні типи залежно від матеріалу, щільності, призначення й за іншими критеріями. Виготовлятися серветки для столу можуть із паперу та тканини. Бувають безворсові товари, що використовуються для очищення лінз, скла, екранів тощо. Також є серветки з мікроволокна й азбестові.

За призначенням виділяють три основних різновиди продукції:

  • Косметичні. Обов'язковий тип, який є в кожному домі. Ними можна витирати різні предмети, руки, обличчя. Вони м'які на дотик. Деякі варіанти використовуються як серветки під прибори або обробляються спеціальним засобом для дезінфекції речей.
  • Столові. Класичні товари, що використовуються як предмети для сервірування. Вони призначаються для прикрашування столу. Можуть подаватися з різними декоративними елементами або бути оформленими в нетрадиційній формі.
  • Диспенсерні. Вологі або сухі серветки для спеціального боксу. Такі товари використовуються часто в закладах через зручну упаковку. Завдяки диспенсеру продукція дістається по одній штуці, що також суттєво економить споживання серветок.

Також виділяють ще один певний різновид, який використовується в митті посуду. Такі товари мають частинки синтетичної повсті. Вони допомагають видаляти бруд із металевих, скляних і керамічних поверхонь, не пошкоджуючи верхній шар. До складу таких серветок не входить абразив, тому є безпечними у використанні.

Виробники виділяють ще один тип серветок, і називаються вони вологими. Вони вирізняються особливою упаковкою і типом зберігання. Їх можна застосовувати в гігієнічних цілях, інтимних, для дітей, під час зняття макіяжу, в очищенні машини, у побутових цілях і як антибактеріальний засіб. Завдяки тому, що упаковка герметична, у них набагато довше зберігається речовина, що дає змогу ефективно очистити поверхню або будь-яку частину тіла.

Усі паперові серветки можна розділяти за кількістю шарів на: 

  • Одношарові;
  • Двошарові;
  • Тришарові;
  • Чотиришарові.

Цей показник впливає на міцність товару, його функції та призначення. Формати упаковки можуть бути найрізноманітнішими. Бувають м'які упаковки, картонні, диспенсери, рулони тощо.

Якісно й ефектно підібрані серветки можуть доповнити дизайн свята, а вчасно покладена продукція в сумки або в бардачок машини допоможе уникнути забруднення.

Як правильно використовувати і складати

Для всіх домашніх робіт є певний тип серветок, які мають відповідну структуру й розмір. Паперові товари використовуються для сервірування столу і для видалення незначного бруду. Зокрема, дуже популярне і хвилююче питання, як складати серветки, залишається актуальним для багатьох. 

У соціальних мережах і в Інтернеті пропонується безліч текстових, відео- та фотоінструкцій, як красиво сервірувати стіл серветками. Всі варіанти поділяються на класичні й під тематичний захід. Можна робити з тканинних варіантів різні мішечки, щоб складати туди дрібні декоративні елементи. 

Під час сервірування столу можна використовувати прості варіанти — скласти продукцію вчетверо, трикутником, навпіл, рулетом тощо. А можна робити більш складні декори — вітрило, ковпак, свічку, ялинку й багато іншого.

Елемент прикрашування столу можна покласти тільки в трьох місцях — зліва чи справа від приборів і на тарілку для хліба. Варіант праворуч від приборів застосовується тільки щодо великого столу. Зліва від приборів логічно залишати серветку, якщо на столі немає хлібної тарілки. Водночас вона не має лежати занадто близько до столових приладів сусіднього гостя. На хлібну тарілку можна покласти серветку, якщо він подається трохи пізніше.

Для елегантності сервірування також бажано враховувати відтінки в залі або на столі. Щоб надати органічності прикрашуванню, рекомендується використовувати пастельні кольори, які підходять до будь-якого інтер'єру. Щодо матеріалів — краще вибирати товари з натуральної бавовни. Вони добре вбирають вологу, не розмазують помаду по обличчю й легко змінюють форму, що добре для створення різних композицій.

Показати ще 60 товарів