Що таке шліфувальні машини

Різні шліфувальні машини — електроприлад, що дає змогу обробляти більшість поверхонь. Ні для кого не секрет, що у будівельних або ремонтних роботах просто не обійтися без такого обладнання. Основним призначенням пристрою є шліфування та полірування певних матеріалів. Завдяки цьому, видаляються задирки та інші нерівності. У разі необхідності, поверхню можна зробити абсолютно гладкою. Ґаджет стане в пригоді, як для побутового застосування, так і для промислового. Без продукції цього типу не обійтися під час реконструкцій і ремонтів.  

Принцип роботи агрегату досить простий. Шліфування в багатьох недосвідчених споживачів асоціюється з труднощами й шумом. Це дійсно так, якщо проводити операцію вручну за допомогою шліфувального круга. Шліфмашини — обладнання нового покоління. Перевага полягає в тому, що всю процедуру за людину виконує механізм.

Варто розуміти, що такий товар потребує постійного джерела енергії. Однак, для тих, хто найчастіше працює на виїздах і переважно на відкритій місцевості — вигідним придбанням стане акумуляторна модель. Особливість у тому, що машинка працює на електричному заряді двигуна. Заряджається він за допомогою спеціальної підставки, що під'єднується до мережі.

Згідно з відгуками експертів, дуже важливо дотримуватися техніки безпеки під час використання апарату. Насамперед, руки не мають виходити за межі ручки. Також треба почекати, поки електромашина набере обертів, інакше є ймовірність того, що диск зійде з осі або деформується.  

Рекомендується обробляти метали в спеціальних захисних окулярах. Це необхідно, щоб знизити ризик потрапляння іскор до очей. У такому захисті немає потреби, якщо обробляється пластик або дерево.

Головним параметром вважається потужність шліфмашин. Від цього чинника залежить кількість здійснюваних обертів диска, що і собі зумовлює швидкість та якість полірування. Ідеальним рішенням буде варіант із регулюванням обертів.

Різновиди

Щонайперше, всіх представників товарного ряду розмежовують за таким нюансом, як матеріал, з яким вони працюють. Тобто перед тим, як вибрати — потрібно визначитися з основною сферою діяльності. Якщо вона передбачає оброблення елементів, жорстких за своєю структурою, логічніше буде зупинитися на потужніших моделях. Всі варіації призначені для роботи:

  • Для дерева;
  • Для металу;
  • Для пластмас;

Варіації, що працюють із дерев'яними паркетами або меблями — стануть просто незамінними в умовах дачного ремонту. Такі шліфувальні машини характеризуються середньою жорсткістю диска, у випадках полірування є спеціальні м'які насадки. Для оброблення металевих предметів підходять варіації з абразивним диском. Шліфування пластмаси — процес трудомісткий і дуже дбайливий, для цих процедур пристосовані КШМ-машини.

Також виробники виділяють класифікацію за типом і основним призначенням усіх примірників асортимента. Згідно з цим, вони бувають такі:

  • Вібраційні. Робочою платформою вважається прямокутна підошва, на ній закріплений спеціальний шліфувальний лист. Принцип дії — рухи листа по колу. Бувають і дельташліфувальні. Вони виділяються трикутною формою підошви. Це зумовлює полірування у важкодоступних місцях, на кшталт, кутів. 
  • Стрічкові. Призначені для великих площин, через свою продуктивність та розміри. Найменування зумовлене специфікою конструкції. Головними елементами є стрічка й ролики, по яких вона рухається.
  • Ексцентрикові. Має круглу форму. Принцип роботи ґрунтується на колових обертаннях за віссю. Завдяки чому їх часто називають орбітальними. Здійснювати шліфування допомагає сильна вібрація.
  • Пневматичні. Основною перевагою прийнято вважати легкість. Також цінується, що через особливості двигуна, вони набагато менше нагріваються, ніж інші аналоги.

Як зробити правильний вибір

Насамперед, варто розуміти, що шліфмашина має повністю відповідати вимогам споживача й особливостям потенційної роботи. Потрібно визначитися з матеріалом. Якщо під час його оброблення виділяється пил або металевий остружок — є сенс задуматися про моделі з вбудованим пилозбірником.

Для того, щоб забезпечити максимальну зручність — можна придбати машинку з подвійною ручкою. У такий спосіб, тримати апаратуру буде набагато комфортніше. Найнадійніші ручки виготовляються з товстої гуми.

Перед тим, як підібрати таке обладнання — рекомендується ознайомитися з усіма виробниками. Сучасний ринок представляють десятки іменитих брендів і сотні маловідомих компаній. Уже кілька років лідером є фірма Енергомаш. 

Показати ще 60 товарів