Останні місяці літа — вдалий час для купівлі шкільного рюкзака. На відміну від письмового приладдя, яке потрібно оновлювати щороку, ранець для школи можна носити кілька років. Тому до його вибору потрібно поставитися з повною відповідальністю.

Рюкзак, ранець або портфель для школи

Усі ми звикли називати рюкзак для школи портфелем. Однак мало хто знає, що рюкзак, ранець і портфель — це різні речі. Наприклад, головна відмінність портфеля від шкільного ранця й рюкзака в тому, що він не має лямок для носіння на спині. Тому портфелі для школи не рекомендовано носити дітям початкових класів.

А чим же тоді відрізняється ранець від рюкзака, запитаєте ви? А тим, що в першого жорсткіший каркас і ортопедична спинка. Тому лікарі-ортопеди радять обирати ранці для молодшої школи, а вже в середніх класах переходити на рюкзаки. Звичайно, сучасні виробники вже почали випускати й шкільні рюкзаки з ортопедичною спинкою, але сам корпус у них, як і раніше, залишається м'яким. Також для середніх і старших класів підійдуть шкільні рюкзаки-трансформери. Особливість таких моделей у тому, що їх можна носити й на спині як рюкзак, і через плече як портфель.

Крім рюкзака, школяреві також стане в пригоді й містка сумка, в якій можна носити змінне взуття або одяг для занять із фізкультури. Для цього підійдуть спеціальні спортивні сумки, які можна носити в руках або через плече. Дівчаткам також підійдуть дитячі м'які вироби через плече, на кшталт екосумки для продуктів.

Як правильно обрати шкільний рюкзак

Перш ніж замовити рюкзак для школи в інтернет-магазині ROZETKA, рекомендуємо ознайомитися з декількома корисними порадами щодо вибору:

  • Розмір і вага виробу. Щоб зберегти правильну поставу в дитини, важливо враховувати габарити шкільного рюкзака. У початкових класах порожній ранець має важити до 700 грамів, а в середніх і старших — не більш ніж один кілограм. Водночас рюкзак із підручниками має важити вдесятеро менше за вагу дитини. Не варто купувати модель із дуже широкою спинкою або на виріст. Ширина спинки рюкзака має бути такою ж або трохи меншою, ніж ширина плечей дитини. Для школярів початкових класів обирайте ранці із каркасною спинкою.
  • Ортопедична спинка. Оскільки дитина щодня носитиме рюкзак, набитий підручниками, краще обирати якісні моделі з ортопедичною спинкою. Вона має бути жорсткою, але з м'якими вставками або підкладкою на всю спину. В ідеалі внизу ортопедичної спинки має бути м'який валик, який допоможе правильно розподілити навантаження по всій спині дитини, без шкоди для здоров'я.
  • Світловідбивні елементи. Наявність світловідбивних компонентів спереду, збоку і на лямках шкільного рюкзака робить дитину помітнішою на дорозі в темну пору доби або похмурого дня.
  • Дизайн. Гарний шкільний ранець має бути не тільки якісним, надійним і безпечним, а й зовні подобатися дитині. А оформлення рюкзака багато в чому залежить від віку і статі дитини:
    • для дівчаток: для молодшої школи підійдуть яскраві моделі із зображенням улюблених мультяшних героїв (Disney Princess, Hello Kitty, Barbie тощо), для середніх класів — кольорові рюкзаки з оригінальним принтом, а дівчаткам старшої школи — модні моделі, вироблені в мінімалістичному стилі;
    • для хлопчиків: хлопцям початкової школи сподобаються яскраві моделі із зображенням улюблених мультяшних героїв (Черепашки-ніндзя, Тачки, Marvel, Бетмен тощо), для середніх класів — стримані рюкзаки холодних тонів, а хлопчакам старшої школи — підліткові моделі, вироблені в мінімалістичному стилі.

Купити рюкзак для школи можна на сайті ROZETKA, оформивши доставку в будь-який населений пункт України. У каталозі представлена тільки якісна шкільна продукція відомих українських і закордонних брендів: Kite, 1 Вересня, Bagland, YES, Upixel та ін. З докладнішою інформацією, а також відгуками покупців можна ознайомитися в картці товару.

Показати ще 60 товарів